Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dieta a nocleg ze śniadaniem w podróży służbowej pracownika fundacji

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 196839 postów

Napisano 04 wrzesień 2008 - 10:56

Pracownik fundacji wrócił z zagranicznej podróży służbowej. Otrzymał diety w pełnej wysokości. W hotelu, z którego korzystał, w cenę noclegu było także wliczone śniadanie (z faktury za hotel wynika, że cena obejmowała nocleg i śniadanie). Czy w razie wypłaty pełnej diety koszty śniadania w kwocie diety (tj. różnica w wysokości 15% diety) stanowią przychód pracownika, od którego należy odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy? Powrót do artykułu: Dieta a nocleg ze śniadaniem w podróży służbowej pracownika fundacji

#2 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2008 - 10:56

Chyba jednak przed zamieszczeniem artykułu na stronie ktoś nie przeczytał go do końca. Na końcu bowiem znajduje się, według mnie, nieprawidłowa odpowiedź: praconik nieskorzystał ze śniadania, hotel obniżył rachunek o wartość śniadania a pracodawca też obniżył pracownikowi wypłatę diety o 15%. To wyjaśnienie zaprzecza wcześniej podanej interpretacji przepisu. Ukarany został pracownik - nie zjadł śniadania w hotelu i zabrano mu 15% z diety. Chyba nie o to chodziło w tym przykładzie?

#3 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 09 luty 2011 - 16:07

racja

#4 Guest_oko

Guest_oko
  • Goście

Napisano 06 październik 2011 - 22:28

fakt , też to zauważyłem

#5 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 19 październik 2017 - 14:25

też to zauważyłem. Raczej pracodawca powinien wypłacić całą dietę jeśli pracownik nie korzystał z żadnych świadczeń.

#6 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14661 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 październik 2017 - 14:42

Polecam "Naukę czytania ze zrozumieniem"

Jeden źle zrozumiał, a reszta "poleciała" jak w psychologii tłumu.

W artykule są podane dwa różne przykłady, jest dobrze napisane, ale należy czytać uważnie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych