Skocz do zawartości

błąd na zla

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 22 maj 2017 - 12:23

nawet nie wiem czy to jest błąd.

właśnie dostałam od pracownika zwolnienie lekarskie, na którym lekarz nie wpisał czy chory może chodzić czy leżeć.

czy muszę je oddać pracownikowi do poprawy?

sprawa jest o tyle skomplikowana, że chłopak złożył prośbę o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron z końcem maja. szef się zgodził, żeby nie robić chłopakowi problemów choć obowiązywał go miesięczny okres wypowiedzenia. wystawił szefa do wiatru i poszedł na zwolnienie. nie odbiera telefonów, nie mogę się z nim skontaktować. nie wiem czy taki błąd na zwolnieniu stanowi podstawę do wstrzymania wypłaty wynagrodzenia?

szef chce go skontrolować bo wiemy, że znalazł inną pracę i po prostu wystawił nas do wiatru. zostaliśmy bez pracownika.

skoro nie wiem czy ma leżeć czy może chodzić jak go skontrolować?

#2 Guest_noo

Guest_noo
  • Goście

Napisano 22 maj 2017 - 14:42

trzeba było szanować pracownika wtedy, kiedy był nim jeszcze. skoro zmienił pracę to najwyraźniej nie był szanowany i ma  w nosie czy na ZUS ZLA widnieje 1 czy 2

zresztą,  po co wam to wiedzieć, do czego? do udupienia pracownika za karę, że odszedł? widocznie miał poważne ku temu powody. możecie sobie kontrolować ile wlezie, najpewniej nie zrobicie nic, bo nim rozwikłacie zagadkę z archiwum x pt. 'Czy jest 1 czy 2?", to byłemu pracownikowi już dawno się to zwolnienie skończy wink.png

Póki nie ma 1 czy 2 na zwolnieniu, możecie sobie co najwyżej kontrolować stan zanieczyszczenia wód w kranach;) haha:)

#3 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 23 maj 2017 - 09:33

bardzo dziękuję za konstruktywną i pouczającą odpowiedź. nie wiem czy jestem  w stanie udźwignąć taki ogrom przekazanej mi przez ciebie wiedzy. na pewno zgłębiałeś te tajniki wiele lat u tego samego Jody co mój pracownik.

to jeszcze podpowiedź mi gdzie mieści się to archiwum x żebym po drodze nie zabłądziła.

może się tam spotkamy i dalej będziesz oświecał mnie swoją jakże głęboką wiedzą?

pozdrawiam

#4 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 23 maj 2017 - 11:38

nawet jeśli pracownik "może chodzić" będąc na ZLA, to nie oznacza, że może w tym czasie świadczyć pracę u innego pracodawcy - skoro ma ZLA, to oznacza że jest chory i czas ten ma poświęcić na dochodzenie do zdrowia - i to możecie ewentualnie skontrolować (jeśli koniecznie chcecie i macie na to czas) :) nie wiem, czy każdemu pracodawcy chciałoby się "uganiać" za pracownikiem, który tak naprawdę status pracownika ma jeszcze tylko przez kilka dni... Niewielu ma czas na takie "zabawy" :) a gdyby pracownik taki w czasie ZLA świadczy już pracę gdzie indziej, to myślę, że ZUS to wychwyci;

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych