Skocz do zawartości

Więcej urlopu niż się należy

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 maj 2017 - 07:07

Pracownikowi przysługuje 20 dni urlopu, wykorzystał już 9. Z dniem 31.06. kończy sie okres wypowiedzenia (złożone przez pracownika).

Czy pracodawca może udzielić jeszcze 10 dni urlopu wypoczynkowego aby pracownik dostał wczasy pod gruszą?

#2 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 19 maj 2017 - 07:43

za okres I - VI osobie tej przysługuje 10 dni urlopu; skoro wykorzystał już 9 dni, to możesz udzielić jeszcze 1 dnia;

moim zdaniem nie można udzielić prawie całej rocznej puli dla tej osoby (nie wiem czy ten ktoś zdaje sobie sprawę, że u nowego pracodawcy pozostałby mu wówczas tylko 1 dzień urlopu do końca roku kalendarzowego);

teoretycznie jeśli w styczniu nabył prawo do 20 dni, to tylko i wyłącznie jego sprawa jak je rozdysponuje (o ile oczywiście szef zgadza się na proponowane przez pracownika terminy urlopów) - ale w sytuacji, gdy wiecie już że złożył wypowiedzenie, to ja bym urlopu nad wymiar nie udzieliła;

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20377 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 maj 2017 - 07:50

Nie ma przeszkód, aby udzielić całego urlopu, równie dobrze pracownik mógł już w styczniu wykorzystać cały urlop a zwolnić się w czerwcu, co wtedy? przecież nie "odda" tego co wykorzystał.

Po prostu pozostanie mu 1 dzień i tyle

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 maj 2017 - 08:55

Nie ma przeszkód, aby udzielić całego urlopu, równie dobrze pracownik mógł już w styczniu wykorzystać cały urlop a zwolnić się w czerwcu, co wtedy? przecież nie "odda" tego co wykorzystał.

Po prostu pozostanie mu 1 dzień i tyle

Tak myślałam ... bardzo dziękuję

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych