Skocz do zawartości

Podział spadku - trudna sprawa

podział spadek

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 maj 2017 - 14:26

Nie mogę dogadać się z bratem, który mieszka w USA w sprawie spadku naszych rodziców tu w Polsce. Brat ciągle wysuwa jakieś roszczenia, raz decyduje się na polubowny podział spadku przed notariuszem, potem się wycofuje. W takiej sytuacji sprawa może bardzo długo się ciągną. On ma swojego pełnomocnika tu w Polsce i rozmawiam głównie z tym adwokatem. Czy w takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest podział cywilny spadku przez sąd?

#2 ulusa369

ulusa369

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 maj 2017 - 13:06

Do takiej sprawy warto sobie wziąć dobrego adwokata. Jeśli chcesz namiary, to polecam Pana Mecenasa Zbigniewa Kobylińskiego z Ostródy: http://www.adwokatkobylinski.pl , który zajmuje się przeróżnymi sprawami. Mnie akurat pomagał przy rozwodzie, ale to był rozwód z orzekaniem o winie. I wygrałam sprawę. Myślę, że tutaj również się sprawdzi.

#3 Guest_Jonn

Guest_Jonn
  • Goście

Napisano 30 maj 2017 - 13:16

Jeśli rozmawiasz z adwokatem to przez adwokata. Inaczej po prostu nie ma sensu. Jeśli w Warszawie to polecam mec. Dariusza Staniszewskiego. Jest dobry w kwestii podziałów majątku. 

#4 Guest_tymonkruda

Guest_tymonkruda
  • Goście

Napisano 05 listopad 2018 - 15:20

Adwokat musi być dobry, żeby rozwiązać taką sprawę - wiem, bo sam miałem problem ze spadkiem i rodziną - do czego to doszło, żeby się o pieniądze kłócić, ale cóż zrobisz. Mi w tej sprawie pomogła Pani mecenas Justyna Węgrzynowicz-Cichońska.

#5 Guest_Alina

Guest_Alina
  • Goście

Napisano 27 listopad 2018 - 13:46

Ze sprawami spadkowymi świetnie radzi sobie kancelaria adwokacka Cejrowski z Tczewa. Duże doświadczenie, profesjonalizm, skuteczność. Bałam się, że odziedziczę dług po krewnym, dużo stresu mnie to kosztowało. 

#6 Taliczan

Taliczan

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 06 styczeń 2019 - 21:07

Jeśli nie jesteś w prawie obeznany to faktycznie lepiej wybrać adwokata, bo inaczej tamten tak cię "przekręci" że się nie wybronisz i będzie po prostu po jego myśli.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podział, spadek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych