Skocz do zawartości

Zdjęcie

zakres czynności - przetwarzanie danych osob.

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 17 maj 2017 - 09:04

Witam,

Czy - w związku z ochroną danych osob.i ich przetwarzaniem - tworzyliście dla każdego pracownika dopuszczonego do przetwarzania danych osob.INDYWIDUALNY ZAKRES CZYNNOŚCI, określający jego obowiązki wynikające z czynności związanych z przetwarzaniem danych osobowych oraz zakres, w jakim dany pracownik został upoważniony do przetwarzania tych danych? Czy też tworzyliście jakiś ogólny ZAKRES  CZYNNOŚCI  ZWIĄZANY  Z  PRZETWARZANIEM  DANYCH OSOB., bez podawania szczegółowego zakresu tego przetwarzania dla poszczególnych pracowników??

#2 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6705 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 17 maj 2017 - 09:30

nie

#3 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 17 maj 2017 - 09:56

Dzięki Edziu :) czyli nie ma takiego obowiązku, żeby każdemu pracownikowi, który przetwarza dane osobowe zmieniać zakres czynności?

A czy konieczne jest wpinanie do akt osobowych oświadczeń i upoważnień pracowników (dot. ochrony danych osob.)? czy można te dokumenty trzymać w innym miejscu (razem z innymi dokumentami dotyczącymi ochrony i przetwarzania danych osob.)?

#4 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6705 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 17 maj 2017 - 10:27

Pracownicy maja upowaznienia i je dołaczam do akt osobowych

#5 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 17 maj 2017 - 11:03

dzięki raz jeszcze :)

czyli muszę popracować nad próbą zmiany pewnych zapisów w regulaminie (który niestety ustalony został przez naszego radcę prawnego, bez jakichkolwiek konsultacji z osobą która mnie wtedy zastępowała...)

#6 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6705 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 17 maj 2017 - 13:22

Wiesz te indywidualne zakresy to co chwile robota dla kadr mamy przepis, że zgodnie z ustawa o ochronie danych osobowych przetwarzanie danych jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy jest to niezbędne dla zrealizowania uprawnienia lub spełnienia obowiązku wynikającego z przepisu prawa więc precz indywidualnym zakresom

#7 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6705 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 17 maj 2017 - 13:24

Zresztą upoważnienia mam w paru egz. więc możesz sobie je zrobić w tylu egz ile potrzeba i trzymać z  innymi dokumentami dotyczącymi ochrony i przetwarzania danych osób i tez w aktach osobowych 

#8 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 19 maj 2017 - 07:36

Edziu, ja wiem, że to jest bez sensu - i próbuję to wytłumaczyć naszemu radcy (który tworzył regulamin ochr.danych.który u nas obowiązuje - nie konsultując go z dziewczyną która mnie zastępowała podczas mojej ponad 2-rocznje przerwy)... w ogóle nie wiem jak to się stało, że jakikolwiek regulamin został tworzony poza działem kadr... ale stało się - i teraz trzeba z tego jakoś wybrnąć ;)

dzięki raz jeszcze za potwierdzenie, że ten zapis to kompletna bzdura :-)

pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych