Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy system certyfikacji zawodu księgowego

wróć do serwisu Księgowość 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 196842 postów

Napisano 16 maj 2017 - 09:57

Trwają prace na szczeblu ministerialnym, które wprowadzą zintegrowany system kwalifikacji w zakresie zawodu księgowego. Chodzi o określenie umiejętności i kwalifikacji posiadanych przez osobę, która uzyskuje certyfikat. Na chwilę obecną pracujemy nad określeniem tych umiejętności dla kilku szczebli zawodowych, które będą podobne do naszego obecnego systemu certyfikacji - powiedział Jerzy Koniecki, wiceprezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, w wywiadzie udzielonym dla portalu Infor.pl.

Powrót do artykułu: Nowy system certyfikacji zawodu księgowego

#2 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 16 maj 2017 - 09:57

Zintegrowany system kwalifikacji zawodu księgowego - muszę przyznać, że brzmi to całkiem profesjonalnie. Ważne, żeby utwierdzić w przekonaniu przedsiębiorców, że księgowi trzymają się mocno, czyli stale podwyższają swoje kwalifikacje, są kompetentni, dbają o przestrzeganie etyki zawodowej itd. Przyznam, że ze swojej praktyki, jak zostało tu zresztą powiedziane, niejednokrotnie księgowi ratują biznes, bo początkujący przedsiębiorcy bardzo często nie orientują się w podstawowych kwestiach podatkowych czy rachunkowych związanych z działalnością...

#3 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 16 maj 2017 - 18:05

Niestety niejednokrotnie szkoleniowcy nie posiadają poziomu wiedzy o tematyce prowadzonego szkolenia. Jestem członkiem stowarzyszenia i niektóre szkolenia to szkoda czasu i pieniędzy , nic z nich wynieść nie można, ciekawe  jakim certyfikatem mają się okazać szkoleniowcy. Bo to chyba o nic innego nie chodzi tylko o utrzymywanie kursów i szkoleń. NABIJANIE KASY SZKOLENIOWCOM

#4 Guest_Todzia

Guest_Todzia
  • Goście

Napisano 19 maj 2017 - 09:59

Nie mając bladego pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej, a tym bardziej ksiąg , nieroby, wykształciuchy szukaj źródeł dochodów,zmuszają ludzi do "zdobywania certyfikatów " , tylko po żeby uzyskać kasę !!!

#5 Guest_Irena

Guest_Irena
  • Goście

Napisano 25 maj 2017 - 13:07

Taaaa.... stowarzyszenie sobie nabija kabzę....a tani księgowy niekoniecznie musi oznaczać złego księgowego... to może być np początkujące biuro, które dopiero zbiera klientów.znam drogich i beznadziejnych. To samo dotyczy szkoleń. Porażające,że niejednokrotnie uczniowie mają większą wiedzę od nauczycieli. Pan Przezes stowarzyszenia zbyt wysoko nos zadziera. ot i co.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2017 - 10:56

Deregulacja działa pięknie. Ja dzięki niej, po 24 latach pracy w kontroli podatkowej w US w Rzeszowie, zwolniłem, się i prowadzę PKPiR oraz Księgi Rachunkowe. Klienci są zadowoleni. Znane mi są meandry pracy urzędnika co również pomaga w rozwiązywaniu ew. spraw klientów. I dodam. Nie mam żadnych certyfikatów!!! Pracownicy Organów Skarbowych - zwalniajcie się i zakładajcie biznes! Jesteście bezcenni na rynku a u podwładnych w US stanowicie tylko zagrożenie. Szkoda życia na szarpanie się z oszustami podatkowymi i zwierzchnikami którzy was nie docenią!! Odwagi!

#7 Guest_ksiegowa

Guest_ksiegowa
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2017 - 13:17

to sztuczny Twór mający na celu finansowe zabezpieczenie zarządu . nie ma podstaw prawnych , aby oczekiwać , że ksiegowy bedzie posiadał dokument z tego stowarzyszenia . Tym bardziej , ze kadra wykładająca nie jest weryfikowana odgórnie i nie ma żadnych wytycznych prawnych w tym temacie . Natomiast istnieją bezpłatne Państwowe kursy kwalifikacja a 65 i 36 uprawniające do wykonywania zawodu ksiegowego , po których otrzymuje się Panstwowy certyfikat potwierdzajacy kwalifikacje

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2017 - 09:12

Nie tak dawno MF nie uznawało, że ktoś ukończył szkołę z przedmiotem księgowość (bo tak nazywano ongiś ten przedmiot w Liceach ekonomicznych) uznając jedynie "rachunkowość" jakby nazewnictwo przedmiotu było istotne a nie właściwe przygotowanie do zawodu. Obecnie przygotowywane są kolejne rozwiązania - podejrzewam, że przez lobbystów aby nieco utrudnić tworzenie się konkurencji. "Certyfikowany ekspert usług księgowych czy certyfikowany specjalista do spraw usługowego prowadzenia ksiąg to są osoby, które muszą przestrzegać zasad etyki zawodowej, bo są z automatu jej sygnatariuszami, a więc podlegają jurysdykcji naszych sądów dyscyplinarnych." Tekst ten można między bajki włożyć. Najlepszą weryfikacją jest rynek. Klient powinien mieć zawsze prawo do odstąpienia od umowy i wybrania innej oferty. Zadowolony klient nie będzie nawet myślał o zmianie. A nie usilna obrona jedynie słusznych firm, konsorcjów, którzy pod płaszczykiem certyfikatów, ukrywają skrzętnie swoją nieudolność z uporem broniących swych bastionów.

#9 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2017 - 11:39

Panowie ze Stowarzyszenia szukają niszy rynkowej, czyżby duże korporacje audytorskie i centra usług zawęziły rynek?

#10 0909ronaldo0909

0909ronaldo0909

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 21:21

To trochę nie mój temat... Nie mam pojęcia w tym obszarze. Dlatego też nie jestem w stanie pomóc...

Oboje jesteśmy dzielni. Ja zwłaszcza wtedy, jak się napiję.

#11 melika19

melika19

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 sierpień 2017 - 13:52

Nie mam zdania

#12 Guest_Austin

Guest_Austin
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2017 - 16:47

Stowarzyszeniu księgowych absolutnie nie chodzi o jakiekolwiek dobro klientów. Chodzi o to aby na szkoleniach, certyfikatach po prostu zarobić.

#13 GrupaTR

GrupaTR

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 06 wrzesień 2017 - 17:09

każda certyfikacja ma swoje dobre i złe strony- więc i każdy musi sam ocenić, co jest dla niego istotne

#14 Guest_Księgowa

Guest_Księgowa
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2017 - 13:52

banialuki, to grupa starych prlowskich gnid, usadowiona w SKwP, stare pryki, które nie dosyć, że zajmują etaty młodym księgowym, to wiecznie im mało kasy i teraz wymyślają jak tu zarobić na certyfikatach, gdzie i tak od lat trzepią kasę, na nieograniczonej twórczości MF w zakresie przepisów podatkowych, to się nazywa polska paranoja

#15 Amadeoo

Amadeoo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 11 wrzesień 2017 - 08:34

moim zdaniem certyfikacja jest bardzo istotna.

#16 Guest_SPECJALISTA

Guest_SPECJALISTA
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2017 - 11:04

WYMYSŁY ŚMIECHU WARTE. MAŁO IM PIENIĘDZY I CHCĄ ZAROBIĆ NA PRODUKCJI BEZUŻYTECZNYCH CERTYFIKATÓW. CO Z TEGO, ŻE JEST PEŁNO KSIĘGOWYCH Z CERTYFIKATAMI MF, JAK TYLKO GARSTKA Z NICH ZNA SIĘ DOBRZE NA SWOJEJ PRACY, WIĘC PODEJRZEWAM, ŻE CERTYFIKATY SKWP NIE BĘDĄ WIĘCEJ WARTE.

#17 Guest_drQQ

Guest_drQQ
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2017 - 01:01

Co za idioci. Niedawno zlikwidowali certyfikaty dla księgowych :P

#18 Guest_Ksi

Guest_Ksi
  • Goście

Napisano 06 listopad 2017 - 20:59

Potwierdzenie wiedzy księgowych jest bardzo ważne, natomiast za jaką cenę? Obecnie w SKwP szkolenia itp są bardzo drogie, kilka ładnych tysięcy trzeba wydać. Porównując przyszłe zarobki ( 2000 w Zusie, podobnie w Urzędach Skarbowych. Jedynie duże przedsiębiorstwa są nadzieją

#19 Guest_Bea

Guest_Bea
  • Goście

Napisano 16 listopad 2017 - 09:51

a przepraszam ten artykuł to sponsoring stowarzyszenia wyłudzajaćy kasy bo co bo jak nie mam certyfikatu ze stowarzyszemnia to jest złym księgowym bo jak biopre 123zł za 3 faktury a nie 200 to jestem gorsza nie nie wyłudzam aksy jak to robia niektórzy miała kobite na emeryturze która ma latem sklepi mały nad morze i ksiegowy za 50 -60 faktur bo wiecej nie miała kasował ją 800zł a za urzymanie firmy pozasezone czyli składa tylko deklaracje vat 100zł pan który na stronie chwaili sie certyfikatmai stowarzyszenia beznadzieja ,

#20 Guest_księgowa

Guest_księgowa
  • Goście

Napisano 20 listopad 2017 - 12:41

jestem Gł.Księgowym od wielu lat - za swoje pieniądze ciągle podnosiłam i podnoszę kwalifikacje - NIKT mi tego nie zwrócił ani w wynagrodzeniu ani w żaden inny sposób; tytuł certyfikowany mam od 1999 roku z lenistwa nie chciałam występować wcześniej; i teraz co ? na nowo mam robić i potwierdzać coś co mam w małym palcu ? ludzie , zlitujcie się,ja też mogę brać składki za nic robić szkolenia-rozdawać papierki i brać grubą kasę!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych