Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka dobra karma dla kota

wróć do serwisu Sektor Publiczny 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 252 postów

Napisano 15 maj 2017 - 13:16

Chciałabym zapytać jaka karma będzie najlepszą.Mam 3 letniego, kota po kastracji . Co polecacie? 

#2 zdrawko

zdrawko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 16 maj 2017 - 07:52

Najlepiej jest zaopatrzyć kota w specjalna karmę dostosowaną dla kastratów I taką z największą zawartością białka, z miejszą zawartością tłuszczy bo jednak takie koty szybko przywieraja na wadze. Nie kupuj karm, które w składzie zawierają dużo zboża. Takie węglowodany to jedynie zapchanie żołądka kota.

Osobiście uważam, ze bardzo dobre karmy dla zwierząt ma Royal Canin i właśnie taką karma karmię swojego kota: https://royalcanin.pl/towidac/

Od dzisiaj soki tylko pochodzące z wyciskarki.

#3 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 392 postów

Napisano 24 maj 2017 - 12:50

dobrze wiedziec

sisi

#4 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 294 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 22:21

Moim zdaniem warto zapytać weterynarza.On doradzi dobrą.

#5 Pufa

Pufa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 11:58

Ja kupuję w rossmannie karmę winston, dobry ma skład bardzo jak sklepowe i nie ma konserwantów

#6 FishyBem

FishyBem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 01:17

Być może byłaby to odpowiednia karma dla mojego kota.Oprócz tego swojej kici daję VetAminex od VetExpert , 1 kapsułka dziennie. Ten suplement jest bogaty w różne składniki odżywcze i witaminy takie jak cynk,żelazo, mangan, wit. E,A,B1,B3 itp... Ma teraz futerko w znacznie lepszej kondycji i widzę zmianę w jej zachowaniu - chętniej biega, je . Bardzo fajny produkt.

#7 12jojko

12jojko

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 20:46

Nie posiadam zbyt obszernej wiedzy w tym temacie. Dlatego też ciężko będzie mi pomóc.

Należy marzyć bez ustanku. Wkroczyć do świata marzeń i nigdy go nie opuszczać. Żyć marzeniami już do końca

#8 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 283 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 01:57

Szczerze powiedziawszy uważam, że kotom, podobnie jak ludziom jadłospis powinno się urozmaicać. Najważniejsze jest jednak to, aby dostarczyć jego organizmowi, wszystkich, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników. Jedną, z polecanych karm jest ta: https://www.maxandmr...product-pol-385 (została stworzona głównie z myślą o kotach - niejadkach) 

#9 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 282 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 00:11

Często ludzie popełniają masakryczne błędy przy karmieniu kotów. Tutaj https://royalcanin.p...ncje-zdrowotne/sobie poczytajcie o takich najczęstszych mitach. Może sami też żyjecie w przekonaniu, że robicie dobrze, a jednak do końca tak nie jest. Warto też w miarę regularnie ważyć kota, żeby mieć konrole nad jego przyrostem masy ;)

#10 marta963

marta963

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 15:40

Ja swojemu kotu daje karmę Purina Indoor, dla kotów siedzących w domu.

#11 radomir20

radomir20

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 marzec 2018 - 12:29

Osobiście udałbym się do weterynarza lub wypróbował karmę Whiskas. Mam koty i nie zauważyłem aby były wybredne więc być może twojemu kotu przypadnie do smaku nawet karma z marketu, która wcale taka zła nie jest. Kupuje kotą karmę z marketu i zjadają z apetytem. Mają mokra i sucha karmę i świeżą wodę. Co jakiś czas zmieniam smak karmy po to aby kot mógł posmakować wszystkich rodzai karm.

#12 Nobody

Nobody

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 07 marzec 2018 - 14:13

Weterynarza rzeczywiście warto zapytać o radę. Być może będzie w stanie doradzić coś dobrego i jednocześnie dostępnego za rozsądne pieniądze. ;)

Taśmy przenośnikowe Eurotex Poland.

#13 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 702 postów

Napisano 09 marzec 2018 - 12:12

Skład jest kluczowy. Mnóstwo jest karm, które głównie są zbożowe.

Always look on the bright side of life!

#14 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 294 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 21:31

To prawda.; Najlepiej popytać weterynarza.

#15 aronr

aronr

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 20:22

Mam być szczery? Uważam, ze wybór karmy powierzyć się powinno weterynarzowi. Tylko on będzie wiedzieć, czego Twój kot potrzebuje do prawidłowego rozwoju i która karma wszystkie te składniki posiada. Jej zakupu będziesz mogła dokonać na https://petinet.pl/pol_m_Kot-135.html - sklep posiada spory wybór akcesoriów dla kotów, karm i smakołyków. 

#16 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 90 postów

Napisano 17 maj 2018 - 08:15

Która wasz lubi najbardziej? Mój jest dosyć wybredny i czasami nie wiem czego dla niego szukać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych