Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka dobra karma dla kota

wróć do serwisu Sektor Publiczny 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 303 postów

Napisano 15 maj 2017 - 13:16

Chciałabym zapytać jaka karma będzie najlepszą.Mam 3 letniego, kota po kastracji . Co polecacie? 

#2 zdrawko

zdrawko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 16 maj 2017 - 07:52

Najlepiej jest zaopatrzyć kota w specjalna karmę dostosowaną dla kastratów I taką z największą zawartością białka, z miejszą zawartością tłuszczy bo jednak takie koty szybko przywieraja na wadze. Nie kupuj karm, które w składzie zawierają dużo zboża. Takie węglowodany to jedynie zapchanie żołądka kota.

Osobiście uważam, ze bardzo dobre karmy dla zwierząt ma Royal Canin i właśnie taką karma karmię swojego kota: https://royalcanin.pl/towidac/

Od dzisiaj soki tylko pochodzące z wyciskarki.

#3 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 476 postów

Napisano 24 maj 2017 - 12:50

dobrze wiedziec

#4 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 358 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 22:21

Moim zdaniem warto zapytać weterynarza.On doradzi dobrą.

#5 Pufa

Pufa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 11:58

Ja kupuję w rossmannie karmę winston, dobry ma skład bardzo jak sklepowe i nie ma konserwantów

#6 FishyBem

FishyBem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 01:17

Być może byłaby to odpowiednia karma dla mojego kota.Oprócz tego swojej kici daję VetAminex od VetExpert , 1 kapsułka dziennie. Ten suplement jest bogaty w różne składniki odżywcze i witaminy takie jak cynk,żelazo, mangan, wit. E,A,B1,B3 itp... Ma teraz futerko w znacznie lepszej kondycji i widzę zmianę w jej zachowaniu - chętniej biega, je . Bardzo fajny produkt.

#7 12jojko

12jojko

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 20:46

Nie posiadam zbyt obszernej wiedzy w tym temacie. Dlatego też ciężko będzie mi pomóc.

Należy marzyć bez ustanku. Wkroczyć do świata marzeń i nigdy go nie opuszczać. Żyć marzeniami już do końca

#8 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 357 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 01:57

Szczerze powiedziawszy uważam, że kotom, podobnie jak ludziom jadłospis powinno się urozmaicać. Najważniejsze jest jednak to, aby dostarczyć jego organizmowi, wszystkich, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników. Jedną, z polecanych karm jest ta: https://www.maxandmr...product-pol-385 (została stworzona głównie z myślą o kotach - niejadkach) 

#9 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 302 postów

Napisano 20 grudzień 2017 - 00:11

Często ludzie popełniają masakryczne błędy przy karmieniu kotów. Tutaj https://royalcanin.p...ncje-zdrowotne/sobie poczytajcie o takich najczęstszych mitach. Może sami też żyjecie w przekonaniu, że robicie dobrze, a jednak do końca tak nie jest. Warto też w miarę regularnie ważyć kota, żeby mieć konrole nad jego przyrostem masy ;)

#10 marta963

marta963

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 15:40

Ja swojemu kotu daje karmę Purina Indoor, dla kotów siedzących w domu.

#11 radomir20

radomir20

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 marzec 2018 - 12:29

Osobiście udałbym się do weterynarza lub wypróbował karmę Whiskas. Mam koty i nie zauważyłem aby były wybredne więc być może twojemu kotu przypadnie do smaku nawet karma z marketu, która wcale taka zła nie jest. Kupuje kotą karmę z marketu i zjadają z apetytem. Mają mokra i sucha karmę i świeżą wodę. Co jakiś czas zmieniam smak karmy po to aby kot mógł posmakować wszystkich rodzai karm.

#12 Nobody

Nobody

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 90 postów

Napisano 07 marzec 2018 - 14:13

Weterynarza rzeczywiście warto zapytać o radę. Być może będzie w stanie doradzić coś dobrego i jednocześnie dostępnego za rozsądne pieniądze. ;)

Taśmy przenośnikowe Eurotex Poland.

#13 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 790 postów

Napisano 09 marzec 2018 - 12:12

Skład jest kluczowy. Mnóstwo jest karm, które głównie są zbożowe.

Always look on the bright side of life!

#14 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 358 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 21:31

To prawda.; Najlepiej popytać weterynarza.

#15 aronr

aronr

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 20:22

Mam być szczery? Uważam, ze wybór karmy powierzyć się powinno weterynarzowi. Tylko on będzie wiedzieć, czego Twój kot potrzebuje do prawidłowego rozwoju i która karma wszystkie te składniki posiada. Jej zakupu będziesz mogła dokonać na https://petinet.pl/pol_m_Kot-135.html - sklep posiada spory wybór akcesoriów dla kotów, karm i smakołyków. 

#16 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 229 postów

Napisano 17 maj 2018 - 08:15

Która wasz lubi najbardziej? Mój jest dosyć wybredny i czasami nie wiem czego dla niego szukać.

#17 Gustav2

Gustav2

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 10 lipiec 2018 - 10:39

Polecam winston, chyba jedna z lepszych kocich karm.

#18 Klasowa

Klasowa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 11 lipiec 2018 - 14:39

Pamiętajmy o tym, że dobra karma dla kota to taka, dzięki której nasz ukochany sierściuch będzie się dobrze rozwijał. Jeśli zależy nam na zdrowiu naszego kociaka, nie żałujmy pieniędzy na jedzenie. Tym sposobem zaoszczędzimy potem na wizytach u weterynarza. Myślę, że warto w tym przypadku rozważyć karmę taką jak np. purina one.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych