Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fałszowanie Czasu Pracy-Kto ponosi konsekwencje?

czas pracy

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pan Kadrowy

Pan Kadrowy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 11 maj 2017 - 12:43

Mój pracodawca nalega bym usuwał z programu wszystkie ślady pracy pracowników niezgodne z przepisami czasu pracy by w przypadku kontroli PIP nie miał się do czego przyczepić. Za fałszowanie czasu pracy grozi grzywna do 30 tyś zł. lub kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Kto ponosi konsekwencję w tym przypadku, pracodawca czy ja jako osoba fizycznie fałszująca czas pracy ?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 maj 2017 - 12:51

A jak myślisz? Kiedy sprawa wyjdzie na jaw, to pracodawca wytłumaczy się, że to Ty fałszujesz dane. Powiedz pracodawcy, żeby dał Ci na piśmie, to co proponuje.

#3 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 15 maj 2017 - 13:06

Ty rozliczasz ty ponosisz konsekwencje

#4 michalwu

michalwu

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 01 czerwiec 2017 - 09:32

Wydaje mi się, że to Ty poniesiesz konsekwencję - ty to zrobiłeś. U mnie w pracy od dawna już jest rejestrator czasu pracy (https://www.reset2.p...tor-czasu-pracy), co działa na korzyść pracownika - nikt nie usunie informacji o czasie pracy np. nadgodziny. Z drugiej strony pracodawca na bieżąco widzi, ile czasu spędzają pracownicy. 

Raz pracowałem w takiej firmie, że nie było "ewidencji czasu pracy" i nigdy nie dostałem wynagrodzenia za nadgodziny.. mimo że wszyscy się boją, że to kontrola, to trzeba się dopatrywać zalet dla własnej osoby. Może będzie to okrutne, ale uważam, że powinno się karać takie osoby, które fałszują tak poważne dane. Takie zachowanie jest bardzo nie fair, po prostu nie do zaakceptowania.

Ten świat przypomina mi Cartoon Newtork.

#5 Bluetek

Bluetek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 lipiec 2018 - 10:16

Jeśli nie masz dowodów, że usunięcia zostały wykonane na zlecenie to masz problem, bo w przypadku kontroli wina będzie Twoja.

Ale jest sposób na odzyskanie skasowanych danych.

Rejestratory Realand http://www.bluetek.p...acy/a-c091.html zapisują wszystkie zdarzenia ewidencji czasu pracy lokalnie, te zapisy nie są kasowane ani nadpisywane, a pamieć jest bardzo duża bo aż 100000 zdarzeń.

Jeśli jakieś zapisy zostały skasowane to wystarczy wymusić ponowne pobranie zdarzeń aby zostały przywrócone, w razie problemów zadzwoń 698676765 - pomogę w odzyskaniu danych.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: czas pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych