Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką przyczepę można ciągnąć z kategorią B prawa jazdy?

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49015 postów

Napisano 09 maj 2017 - 16:55

Jest kilka rodzajów przyczep. Jedne służą do przewozu materiałów, inne służą za nocleg podczas wakacyjnych wyjazdów. Jaką przyczepę można ciągnąć posiadając kategorię B prawa jazdy?

Powrót do artykułu: Jaką przyczepę można ciągnąć z kategorią B prawa jazdy?

#2 Guest_MyToll

Guest_MyToll
  • Goście

Napisano 09 maj 2017 - 16:55

Należy dodać, że gdy zespół pojazdów przekracza DMC 3.5t musimy pamiętać o viaTOLL'u, jeżeli będziemy korzystać z dróg objętych elektronicznym poborem opłat. ZAPRASZAM na Facebook.com/MyToll.

#3 Guest_jatorozumiem

Guest_jatorozumiem
  • Goście

Napisano 10 maj 2017 - 13:16

Myślę, że aby napisać artykuł specjalistyczny, z którego w praktyce skorzystać mogliby czytelnicy, trzeba najpierw rozumieć samemu dane zagadnienia. Jeżeli jest problem, by odróżnić "wagę" od DMC - to już nie jest OK. A to zdanie, to już prawdziwy hit: "...Czyli jeżeli po podzieleniu maksymalna masa przyczepy będzie wynosić 1 700 kg, a masa zestawu - 3 800 kg, musimy zmniejszyć wagę przyczepy do 1 400 kg."... Pozdrawiam

#4 Guest_Kuba

Guest_Kuba
  • Goście

Napisano 15 maj 2017 - 12:55

Mało zrozumiały artykuł. Błędy stylistyczne i logiczne.

#5 Guest_kkk

Guest_kkk
  • Goście

Napisano 16 maj 2017 - 09:43

autor chciał przybliżyć a oddalił wytłumaczenie tego zawiłego przepisu.

#6 Guest_jatol

Guest_jatol
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2017 - 22:44

moim zdaniem to powinni wrócić do dawnej sprawdzonych przepisów zestaw do 3,5t kat B powyżej 3,5t kat B+E a nie wprowadzają pełno podkategorii prawa jazdy do tego np. wymysły przyczepek lekkich itd. byle tylko Wordy zarabiały na kursantach i opróżniały portfele ,to tylko utrudnianie życia określonej grupie społecznej po to by inna grupa społeczna żyła sobie lepiej i jaka tu sprawiedliwość ? moim zdaniem czas na powrót do tego co było dawniej i sprawdzone , zupełnie bardzo dobrze funkcjonowało .

#7 Guest_Rysiek

Guest_Rysiek
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2017 - 09:50

Miałem problem właśnie z tymi całymi limitami. Potrzebowałem przyczepki ze względu na to, że sam robię sobie wykończeniówkę na budowie. Z racji tego, że w dowodzie mam wbitą wysoką masę długo szukałem odpowiedniej przyczepki. Załatwiłem to w AutoSzulc w Sierakowicach, bo tam zmienili mi homologację DMC. Od zakupu miałem 3 kontrole i zawsze wszystko było w porządku.

#8 Guest_olek

Guest_olek
  • Goście

Napisano 05 październik 2017 - 19:33

SUPER!!!! Nobel dla tego kto wydumał taki przepis. Od dziś jeżdżę z kalkulatorem. Kolejny gniot prawny.

#9 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 12 marzec 2018 - 15:14

Waga przyczepy z ładunkiem, czy waga samej przyczepy nie może przekraczać tych 750 kg?

#10 Guest_asddasd

Guest_asddasd
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2018 - 19:13

Kto to pisał?! Waga przyczepy z ładunkiem czy bez? Waga zestawu z ładunkiem czy bez?

#11 Guest_qwe

Guest_qwe
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2018 - 13:57

Bardzo nieprecyzyjny artykuł. Autor raz używa określenia DMC, a zaraz mówi o masie pojazdu. Można się pogubić. Zdanie:"Czyli jeżeli po podzieleniu maksymalna masa przyczepy będzie wynosić 1 700 kg, a masa zestawu - 3 800 kg, musimy zmniejszyć wagę przyczepy do 1 400 kg." to już arcydzieło. Czy oznacza to, że jeśli przyczepa jest za ciężka to mam z niej coś rozładować, czy mam wziąć inną przyczepę z DMC 1400kg?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy