Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy silniki Diesla będą w Polsce zakazane?

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49166 postów

Napisano 09 maj 2017 - 12:11

Słychać coraz więcej głosów podsycających informacje o tym, że niedługo na terenie UE będzie prawnie zakazana eksploatacja samochodów z silnikami Diesla. Czy to tylko działania lobbystów firm, które nie mają w ofercie wielu silników wysokoprężnych, czy jest w tym ziarnko prawdy?

Powrót do artykułu: Czy silniki Diesla będą w Polsce zakazane?

#2 Guest_morawiec

Guest_morawiec
  • Goście

Napisano 09 maj 2017 - 12:11

Chore, najpierw lobbowano i wciskano szmelc (TDI, itp) Januszom przez prawie 20 lat a teraz be, frajerzy kupować nowe w benzyniaku. Nie wolnossącego, bezawaryjnego benzyniaka ale oczywiście skomplikowanego odpowiednio by z 1.0 wyciskać 150KM. Jeśli ktoś mówi, że to Amerykanie to idioci niech weźmie pod uwagę, że to oni śmieją się z klekotów w Europie a teraz będą piać z silników motocyklowych w samochodach. Śmierć dieslom, tak. Będąc na urlopie w górach czy nad morzem to wszędzie przyjezdni dieslami, na opale w baku, okropny smog, połowie powinno się zabrać dowód za emisję spalin. Na parkingu u mechanika - 90% diesli. Wtryski, pompy, turbo, remonty od tysiaka wzwyż. Raz miałem merca w dieslu, szkoda mi go było gdyż bardzo mało jeżdżę, po drugie klekot, słaba dynamika, smród spalin i ropy zdecydowały na zamianę na bmw z nieśmiertelnym m52b20. Jest czysto, cicho, przyjemnie i bez kłopotów. Lemingów jednak nic nie zatrzyma, wystarczy stworzyć sztuczny popyt i podać podaż po swojemu a przeciętny Helmut i Kowalski to połkną.

#3 Guest_JapanSome

Guest_JapanSome
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 21:18

Nikt mi nie będzie dyktował jakim ja będę jeździł samochodem. W d*pie mam wasze hybrydy i inne elektryczne szmelce

#4 Guest_KonDonek

Guest_KonDonek
  • Goście

Napisano 11 luty 2019 - 20:02

Morawiec.Słaba dynamika....?To chyba jezdziłes 60km Mercedesem" beczka". Jezdze Audi A6 3,0 biturbodiesel 313ps i auto pzyspiesza do setki w 5.1 s. Kolegi Audi S8 z silnikiem Lambo 5.2 benzyna przyspiesza 5.5 s. Spalanie mam od 8-11l brzy ostrym butowaniu a kolega przy ostrym 35l Załoze sie ze twoj 20 letni Bolid Młodzierzy Wiejskiej truje bardziej niz ja bo to tak jakby porownywac samolot dwuplatowy z promem kosmicznym.Paniał..? AHA ta cala "walka" z dieslami to kolejny eksperyment majacy na celu złupienie lemingow na elektrycznych wozidlach gdzie dostepne sa technologie HHO wodorowe i td.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych