Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zalanie mieszkania

wróć do serwisu Sektor Publiczny 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 01 maj 2017 - 20:13

Witam, odebrałem od dewelopera mieszkanie, hydraulik popełnił błąd i zalałem sąsiadom mieszkanie. Problem polega na tym, że nie mogłem ubezpieczyć mieszkania ponieważ deweloper zastrzegł sobie w umowie deweloperskiej, że podpisanie aktu notarialnego, czyli przekazania aktu własności nastąpi w późniejszym terminie... Pytanie czy deweloper ma ubezpieczną inwestycję do momentu przekazania aktu własności mieszkania czy z momentem odbioru mieszkania przez dewelopera to ja odpowiadam mimo braku możliwości ubezpieczenia ?

#2 kawartt23

kawartt23

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 207 postów

Napisano 02 maj 2017 - 12:08

Jeśli twoje mieszkanie lub dom zostały zalane to na pewno przyda Ci się usługa Osuszanie posadzek. Takimi zadaniami zajmuje sie firma Drypol, posiadająca ogromne doświadczenie w takich działania. Na pewno nie będziesz zawiedziony z jakości wykonania ich usługi!

Hurtownia zabawek Odpustowe.pl to dobry i bogaty wybór zabawek oraz akcesoriów dla dzieci. W ofercie firmy znajdą Państwo wiele ciekawych produktów w bardzo dobrych cenach, które gwarantują rozrywkę w każdym przedziale wiekowym. Niektóre kategorie obejmują wiele ciekawych produktów związanych z grami i zabawami edukacyjnymi. Znajdziecie w ofercie wiele artykułów sportowych i szkolnych a także zestawy klocków lego wielu znanych firm. Odpustowe wspiera polskich producentów, którzy gwarantują wysokiej jakości wykonanie i bezpieczeństwo. Oferta skierowana do Państwa to nie tylko zabawki.

#3 Ewa_księgowa

Ewa_księgowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 02 maj 2017 - 12:15

Nawet jeśli ubezpieczenie to obawiam się, że może nie być tam takiego ryzyka. Najlepiej dopytaj Dewelopera no i szybko ubezpiecz mieszkanie,tak na przyszłość. Ewentualnie hydraulik może ma OC ale to pewnie mało prawdopodobne.

#4 Michał MAkuszynski

Michał MAkuszynski

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 05 maj 2017 - 10:52

Może nie wszystko jeszcze skończone z deweloperem - 

Warto zaznaczyć, że odbiór techniczny mieszkania nie jest tożsamy z odbiorem kluczy i momentem, od którego wolno nam użytkować lokal. Niektórzy deweloperzy łączą oba te odbiory, jednak w większości przypadków klucze otrzymujemy dopiero w momencie, gdy zostaną naprawione zgłoszone przez nas usterki. 

Przeczytaj na ten temat w poradniku - jak samodzielnie odebrać mieszkanie od dewelopera

Jeżeli ktoś wie gdzie mogę znaleźć mieszkania na sprzedaż w Warszawie to będę wdzięczny za informacje

#5 pomocna

pomocna

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 227 postów

Napisano 19 luty 2020 - 21:38

Zalanie mieszkania? współczuję. Jak się nie ma ubezpieczenie to koszty są naprawdę wysokie. Na pewno osuszanie trzeba zlecić profesjonalistom jak https://optimal-osuszanie.pl/ . Tylko wtedy masz gwarancję, że poziom wilgotności w pomieszczeniu będzie znowu prawidłowy a ze ścian nie wyjdzie już wilgoć czy grzyb. Tak niebezpieczny dla zdrowia ludzkiego. 

#6 Guest_Online Ekspert Compensa

Guest_Online Ekspert Compensa
  • Goście

Napisano 09 marzec 2020 - 10:49

Mieszkanie można ubezpieczyć na dwa sposoby: od ryzyk nazwanych oraz od wszystkich ryzyk. Pierwszy to polisa, która zapewnia ochronę w konkretnie wskazanych sytuacjach (kilka przykładowych: pożar, powódź, przepięcie, wandalizm). Drugi to natomiast ubezpieczenie, które zapewnia ochronę w przypadku dowolnego zdarzenia - z małymi wyjątkami, które szczegółowo opisane są w ogólnych warunków ubezpieczenia. Ta opcja jest więc szersza, bo pozwala chronić mienie na wypadek zdarzeń, które trudno przewidzieć. Oczywiście w ramach ubezpieczenia warto mieć OC w życiu prywatnym (przyda się, jeśli zalejemy sąsiada), assistance oraz zabezpieczyć się na wypadek kradzieży z włamaniem.

#7 Mkosciejski

Mkosciejski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 wrzesień 2021 - 21:20

W temacie osuszania trafiłem ostatnio na ciekawy artykuł odnośnie osuszania sufitu czy ścian. Polecam się z nim zapoznac - na pewno sporo rozjaśni.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych