Skocz do zawartości

ulga na dziecko urodzone w ciągu roku a dochód

ulga dochód drugie dziecko

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_kolega

Guest_kolega
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2017 - 07:47

Małżonkowie wychowują 1 dziecko, dochód ich przekracza 112 tys. W sierpniu urodziło im się drugie dziecko. Tutaj jest sprawa oczywista na to dziecko przysługuje im ulga 92,67x 5 miesiecy=463,35. A co z pierwszym dzieckiem? Ulga jest taka sama czyli za okres 5 miesięcy czy może już za cały rok 1112,04? Niestety śledząc wątki w internecie są różne interpretacje....

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13485 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 kwiecień 2017 - 22:33

Wg mnie nie ma różnych interpretacji - tu ulga przysługuje na dwoje dzieci i nie ma limitu dochodów rodziców.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 maj 2017 - 19:52

Wg mnie nie ma różnych interpretacji - tu ulga przysługuje na dwoje dzieci i nie ma limitu dochodów rodziców.

ok. Nie pytałem czy przysługuje bo to jest jednoznaczne ale o to w jakiej wysokości przysługuje na pierwsze (urodzone w 2012 r) i na drugie dziecko (urodzone w sierpniu 2016r). na drugie na pewno 463,35 (czyli za 5 miesięcy) a za pierwsze?? Tak samo za 5 miesiecy czy może za cały rok?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 maj 2017 - 08:27

No i mam opinie z infolini mf - wg nich ulga na jedno dziecko od sierpnia a na drugie cały rok. Żeby było ciekawiej lokalny US stwierdza że na obydwoje dzieci przysługuje ulga za okres 5 miesięcy...

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13485 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 02 maj 2017 - 15:46

Jest tak jak podaje KIP, a lokalny US się myli.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ulga, dochód, drugie dziecko

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych