Skocz do zawartości

Kupilem domek ktory okazal sie rudera. Jak moge to naprawic?

dom wadliwy rudera nieudany zakup nieruchomości

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jakub

Guest_Jakub
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2017 - 12:41

Witam,

Mam taki problem i nie wiem jak to odkrecic, czy w ogole jest taka mozliwosc.

Mieszkam w Anglii z zona i dwojka dzieci juz od 10 lat. Mamy tutaj swoj dom (na kredyt oczywiscie). W zeszlym roku na wakacyjnym urlopie postanowilismy ze czas wracac do kraju i znalezlismy domek w Polsce ktory zdecydowalismy kupic. Rowniez na kredyt, oczywiscie. Do wszystkich formalnosci upowaznilismy mojego ojca. Bank jednak postawil nam warunek ze udzieli nam kredytu na nasza nieruchomosc jesli zalozymy w nim centralne ogrzewanie. Na ten cel bank podniosl nam kredyt o 20tys zl. Wszystko zostalo sfinalizowane, poprzednia wlascicielka sie wyprowadzila i szlo gladko. Ojciec zalozyl mi centralne ogrzewanie i podpial kanalizacje.Niestety w trakcie tych robot okazalo sie ze dom jest z muru pruskiego(drewniane belki jako szkielet i glina ze sloma wypelniajaca go). Byl dobrze otynkowany wiec nie bylo tego widac gdy go kupowalismy. Ojciec obejrzal dom dookola dokladniej i okazalo sie ze sciana szczytowa wybrzuszyla sie w polowie wysokosci.

Mimo to nie chcialem sie poddawac, wiec zaprosilismy 3 oddzielne firmy remontowo-budowlane zeby wycenily koszt przestawienia sciany szczytowej. Niestety zadna z nich nie chciala sie tego podjac mowiac ze remont, jesli jest mozliwy, to przekroczy on koszt budowy nowego domu i ze sie nie oplaca. Wtedy rece mi opadly.

Czy jest jakies wyjscie jeszcze z tej sytuacji? Jakie mam opcje?

Prosze o pomoc

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2017 - 14:49

Możesz wystąpić do właścicielki w związku z wadą fizyczną domu o ile o niej nie wiedziałeś w momencie zakupu. Jeśli mieszkasz za granicą weź sobie do tego jakąś kancelarię prawną. Oczywiście mam nadzieję, że kupno tego domu to nie 10 lat temu, bo tego nie napisałeś.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2017 - 16:16

Możesz wystąpić do właścicielki w związku z wadą fizyczną domu o ile o niej nie wiedziałeś w momencie zakupu. Jeśli mieszkasz za granicą weź sobie do tego jakąś kancelarię prawną. Oczywiście mam nadzieję, że kupno tego domu to nie 10 lat temu, bo tego nie napisałeś.

Domek kupilem w 2016. Klucze dostalem  na jesieni

#4 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 674 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 20:15

Prawnika weź co się kuma na tych sprawach i przeczyta dokładnie zapis umowy, bo może tam zapisy były, które znacznie utrudnią dochodzenie twoich praw.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dom, wadliwy, rudera, nieudany, zakup, nieruchomości

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych