Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie mieszkanie lepiej kupić - nowe czy używane?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102253 postów

Napisano 27 kwiecień 2017 - 13:43

Wybór nowego lub używanego mieszkania to jedna z pierwszych decyzji, jakie należy podjąć przy kupnie własnego mieszkania. Zarówno mieszkania od dewelopera, jak i używane mają swoje wady i zalety. Podpowiemy wam, na co zwrócić uwagę przy wyborze między rynkiem pierwotnym a wtórnym.

Powrót do artykułu: Jakie mieszkanie lepiej kupić - nowe czy używane?

#2 Guest_Jeremiasz

Guest_Jeremiasz
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2017 - 13:43

Sugeruję poczytać tutaj deweloperkrakow.com.pl na co warto zwrócić uwage przy zakupie mieszkania, czy to nowego, czy z rynku wtórnego.

#3 dominikgala

dominikgala

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 06 maj 2017 - 15:21

Bardzo ciekawy artykuł, niemniej jednak trochę brakowało mi informacji o tym, co jest równie istotne, a mianowicie o rozwoju miejsc na obrzeżach aglomeracji warszawskiej, jak choćby o Markach czy Radzyminie, gdzie powstaje między innymi Akacjowa Aleja.

#4 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 580 postów

Napisano 08 maj 2017 - 12:33

Rynek wtórny czy pierwotny? To chyba zależy też od tego ile mamy pieniędzy, bo wiadome jest, że mieszkania z rynku pierwotnego są droższe.

#5 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 503 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 11:39

Dużo zalezy od lokalizacji. Chociaż jeśli miałbym na oku dwa mieszkania. Mieszkanie deweloperskie i mieszkanie z rynku wtórnego i znajdowałyby się w takiej samej dobrej lokalizacji to na pewno zdecydowałbym się na mieszkanie nowe.Nawet jeśli miałbym ponieść wieksze koszta. Takie mieszkanie jest wykonane z lepszych technologii, łatwiej jest je wyremontować. Oraz nie straci tam szybko na wartości 
Jesli macie takie na oku to polecam ten artykuł:

Jest tutaj opisane na co zwracać uwagę przy kupnie takiego mieszkania. 

#6 forted

forted

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 196 postów

Napisano 13 listopad 2017 - 13:56

Cóż, zależy na co zwracamy większą uwagę, czy na to, żeby mieszanko było tańsze czy na to, żebyśmy mogli je urządzić całkowicie po swojemu. Ja stanęłam przed takim dylematem półtora roku temu, gdy w końcu postanowiliśmy z moim mężem, Grześkiem, że idziemy na "swoje". No bo po prawdzie, ile można wynajmować kwaterę i płacić co miesiąc opłatę za wynajem? Już lepiej płacić ratę kredytu dla banku, ale cieszyć się niezależnością. Zanim jednak zdecydowaliśmy się na własne cztery kąty, trzeba było trochę popracować, mąż nawet zdecydował się na wyjazd za granicę na prawie dwa lata, konkretnie do Wielkiej Brytanii. Na szczęście to było jeszcze przed Brexitem, więc nie miał żadnych problemów z pracą. W końcu wrócił i zaczęliśmy szukać odpowiedniego mieszkanka. Przeważyło moje zdanie że lepiej wziąć mieszkanie deweloperskie i od razu je urządzić niż kupić lokal z rynku wtórnego i po jakimś czasie decydować się na remont. Zrobiliśmy więc mały research deweloperów i w końcu zdecydowaliśmy się na firmę "Vantage Development" - https://vantage-sa.pl/

#7 Midam33

Midam33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 82 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 13:11

My zdecydowaliśmy się na nowe mieszkanie w Poznaniu na Wildzie http://saperska30.pl Zdecydowało o tym m.in. to, że na nową nieruchomość łatwiej uzyskać kredyt... Zakup mieszkania w stanie deweloperskim sprawia, że możemy wszystko od początku urządzić po swojemu - to też duży plus.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych