Skocz do zawartości

Ile kosztuje rozwód?

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jagna

Guest_jagna
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2017 - 08:01

Doszło do tego, że rozwodzę się z mężem. Byłam wczoraj u prawnika i powiedział, że koszt rozwodu w sądzie to 600 zł. To, że ona poprowdzi sprawę będzie kosztowało: bez orzekania o winie - prawie 1300 zł, z orzekaniem winy - 3.700. Czy to dużo? Bo nie wiem, ile kosztuje wynajęcie prawnika. Dzięki za odpowiedzi.

#2 Guest_bialy_dym

Guest_bialy_dym
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2017 - 09:46

Doszło do tego, że rozwodzę się z mężem. Byłam wczoraj u prawnika i powiedział, że koszt rozwodu w sądzie to 600 zł. To, że ona poprowdzi sprawę będzie kosztowało: bez orzekania o winie - prawie 1300 zł, z orzekaniem winy - 3.700. Czy to dużo? Bo nie wiem, ile kosztuje wynajęcie prawnika. Dzięki za odpowiedzi.

Zależy jaki prawnik. Są drożsi i tansi ale nie zawsze cena oznacza lepsza jakość. Popytaj znajomych ze swojego miasta.

#3 t_mb

t_mb

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 09:35

Dodam jeszcze, że pozew można samemu napisać. W sieci są przykłady jak uzasadnić itd. Koszt zależy od tego, czy obie strony są zgodne co do decyzji o rozwodzie, czy potrzebne będzie orzeczenie o winie. A więc najczęściej pranie brudów. Co do pozwu o rozwód, to tutaj http://pozeworozwodb...w-o-rozwod/maszkrótkie wyjaśnienie jak uzasadnić oraz wzór pozwu.

#4 Guest_JoannaW

Guest_JoannaW
  • Goście

Napisano 17 maj 2017 - 14:13

Miałam w swoim życiu niestety rozwód, a następnie walkę o alimenty i mogę powiedzieć, że nie było to nic przyjemnego. W całym procesie pomagała Pani mecenas Karolina Liszka z GP kancelarii i z takim wsparciem udało mi się wygrać i wywalczyć wartość alimentów na poziomie satysfakcjonującym.
Kosz w moim przypadku wyniósł ponad 3000 zł, ponieważ w grę wchodziło orzekanie winy oraz walka o jak najwyższe alimenty, które zostały mi przyznane na satysfakcjonującym mnie poziomie. Nie wiem jak w innych kancelariach, ale warto skorzystać z GP, ponieważ na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że są sprawdzeni i skuteczni. 

#5 pawemielcarz

pawemielcarz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 kwiecień 2018 - 10:08

Rozwody nie są tanie, ale czym jest wydatek kilku tysięcy, w zamian za nowe życie. Mi cena wyszła podobna, ale przez moją byłą żonę ciągnęła się w nieskończoność 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy