Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupiony samochód z wadą ukrytą

samochód wady ukryte kupno Nieuczciwy sprzedawca oszukany umowa

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kamil232

Kamil232

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 17:07

Witam serdecznie. 

Jakoś około miesiąca kupiłem samochód (  Opel vectra B ). 
Samochód był wystawiony na OLX za 2600 zł i to do 10km ode mnie ( znam gościa z widzenia ) więc zadzwoniłem, pogadaliśmy i się ustawiliśmy ze przyjadę do niego następnego dnia.
Przyjechaliśmy wszystko fajnie wyglądało, przejechałem się i było nawet spoko, a że się za zbytnio na samochodach nie znam ( rozmawiałem z gościem który się zna,aby pojechał ze mną lecz nie miał czasu) , to poszliśmy zaraz do jego mieszkania spisać umowę. 
W trakcie spisywania umowy jeszcze mówił co tam robił z samochodem, że go nigdy nie zawodził itd. 
Dogadaliśmy się tak, że zszedł 100zł i spisaliśmy umowę na 900zł, aby nie płacić podatku, a w umowie jeszcze było że stan pojazdu znany, więc wątpię że da się coś z tym zrobić. 
Minęło trochę czasu i ciężko się jeździło samochodem ( jakbym tracił panowanie ) więc po kilku dniach oddałem do mechanika i On jeszcze tego samego dnia oddzwania i pyta sie kiedy kupiłem ten samochód, bo widać ze ktoś cię ewidentnie wpakował na minę. 
Pogadaliśmy chwilę i powiedziałem że możliwe to to się psuło po mojej jeździe, lecz powiedział że to były ukryte wady " Zrobił tak, aby pojeździł trochę i w tym czasie się go pozbyć.Porobię zdjęcia i polecam ci skontaktować się do rzecznika praw . " 
To były Jego słowa, lecz jak napisałem w umowie jest stawka 900 zł ( co mi się wydaje że przez to nic nie mogę zrobić ).
Cała robocizna tak na pierwszy rzut oka, to około 1500zł. 

Może wy coś wiecie czy można coś z tym zrobić, czy niestety tak jak podejrzewam, że nie można za wiele. 

Pozdrawiam i dziękuję z góry.

#2 adriankostk

adriankostk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 12 lipiec 2017 - 07:33

Moim zdaniem powinieneś zadzwonić do sprzedawcy i wyjaśnić całą sytuację.

#3 Tortor

Tortor

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 26 marzec 2019 - 01:54

Poczytaj też ten poradnik w formie bloga https://moto-info-serwis.pl kiedyś tam widziałem artykuł gdzie krok po korku opisane zostało prawo rękojmi. Bo według mnie powyższy problem moża też tak rozwiązać

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: samochód, wady, ukryte, kupno, Nieuczciwy, sprzedawca, oszukany, umowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych