Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opłaty za przedszkole 2017

wróć do serwisu Sektor Publiczny 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32604 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 14:39

Rodzice 6-latków realizujących w przedszkolu obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego zapłacą wyłącznie za wyżywienie dziecka.

Powrót do artykułu: Opłaty za przedszkole 2017

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2017 - 14:39

Średnia kwota subwencji dla dziecka 6-letniego w przedszkolu wyniesie ponad 4000 zł, zaś dla rówieśnika w szkole o ok. 400 zł mniej. Z czego wynika ta różnica?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2017 - 12:13

Moje dzieci uczęszczają do prywatnego przedszkola, ponieważ w naszej gminie nie ma państwowego.. gdybym mieszkała dwie ulice dalej należałabym do innej gminy i płaciła grosze, a w tej chwili 850 zł za dwoje dzieci.. dlaczego nikt z tym nic nie zrobi...

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 maj 2017 - 18:44

Moje dzieci uczęszczają do prywatnego przedszkola, ponieważ w naszej gminie nie ma państwowego.. gdybym mieszkała dwie ulice dalej należałabym do innej gminy i płaciła grosze, a w tej chwili 850 zł za dwoje dzieci.. dlaczego nikt z tym nic nie zrobi...

od 2015/16 r. gmina musi zapewnić WSZYSTKIM chętnym 4-latkom miejsca w przedszkolu za złotówkę. Od roku 2017/18 obejmie to także dzieci 3-letnie.

Proszę udać się do urzędu i zapytać/poprosić o wskazanie przedszkola za złotówkę dla swoich dzieci.

Gminy nie rozpowszechniają tej wiedzy, chociaż media czasem o tym wspominają - warto znać swoje prawa.

#5 Guest_Mokra mama

Guest_Mokra mama
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2017 - 20:42

moje dzieci TESZ chodzę do nieblicznego PRZEDCZKOLA i place za wczesną co miesiąc 300zloty nowinki jako mama 6lotki darmo a 3laki placic

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 listopad 2017 - 20:55

A czy Dyrektor może napisać w umowie że kwoty za ilości godzin korzystania przez dziecko ze świadczeń wykraczających poza podstawę programową wychowania przedszkolnego są stałe i nie podlegają pomniejszeniu o te dni kiedy dziecko chorowało, dodam że to przedszkole państwowe

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych