Skocz do zawartości

Zdjęcie

Usługi transportu towarów na rzecz kontrahenta spoza UE

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49429 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 11:30

Polscy przedsiębiorcy mogą świadczyć usługi transportu towarów na rzecz firm spoza UE. W takich przypadkach należy rozpatrzyć, w jaki sposób takie transakcje są traktowane z puntu widzenia podatku VAT.

Powrót do artykułu: Usługi transportu towarów na rzecz kontrahenta spoza UE

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2017 - 11:30

Usługi transportu towarów na rzecz firm spoza UE powinny być droższe od tych z UE. Dlatego wstąpiliśmy do UE, żeby móc korzystać z handlu w strefie Schengen.

#3 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 753 postów

Napisano 16 maj 2017 - 12:07

Warto byłoby jeszcze poczytać na temat tego, jak zorganizować bezpieczny transport do Afryki: http://fracht.pl/por...r-em-do-afryki/. Możecie też dopytać się doświadczonych firm spedycyjnych, takich jak Fracht, o koszty. Myślę, że w przypadku stałych zleceń da się wynegocjować lepsze warunki.

#4 Guest_wojtek

Guest_wojtek
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2017 - 12:37

W polskich spedycjach przewoźnicy mają teraz dość dobre warunki, a na pewno w M&W Spedition na miedzynarodówce, jezdzi sie glownie do Niemiec i Belgii, Wypłacają dietę 100 € dla kierowcy za drugi weekend (i każdy kolejny) pracy za granicą

#5 Guest_Pasut

Guest_Pasut
  • Goście

Napisano 08 listopad 2017 - 09:49

ja szukam transportu na giełdzie furgonetki i staram się wybierać duże firmy, które na pewno mają obeznanie we wszystkich aktualnych przepisach

#6 Guest_Klient

Guest_Klient
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2020 - 15:35

Korzystałam z usług firmy, która regularnie jeździ do Szwajcarii i innych krajów nie będącym członkiem UE www.eu-transport.pl również dla klientów wewnątrz UE i spoza. Polecam.

#7 Guest_www.eu-transport.pl

Guest_www.eu-transport.pl
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2020 - 10:59

Radzę skorzystać z usług zaufanej firmy np. www.eu-transport.pl 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy