Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasiłek dla bezrobotnych netto 2017/2018

wróć do serwisu Kadry 35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515551 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 08:34

W 2017 roku zasiłek dla bezrobotnych nie zostanie zwaloryzowany. Ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych od 1 czerwca 2017 r. do 31 maja 2018 r.? Jaka jest wysokość zasiłku netto ("na rękę")?

Powrót do artykułu: Zasiłek dla bezrobotnych netto 2017/2018

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2017 - 08:34

Na jaki okres przyznawany jest zasiłek dla bezrobotnych?

#3 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 11:23

Na jaki okres przyznawany jest zasiłek dla bezrobotnych?

Na 180 lub 365 dni.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 maj 2017 - 10:05

Słyszałam, że wysokość zasiłku dla bezrobotnych może się różnić w zależności od miasta/regionu. Czy to prawda?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 maj 2017 - 11:18

Słyszałam, że wysokość zasiłku dla bezrobotnych może się różnić w zależności od miasta/regionu. Czy to prawda?

Nie, to nie jest prawda. W zależności od regionu ( wyjątkowo duże bezrobocie) zasiłek można otrzymywać przez 180 lub 360 dni.

#6 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 08 maj 2017 - 13:33

Wysokość zasiłku  uzależniona jest od staż pracy.

#7 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 09 maj 2017 - 09:16

Witam, w artykule widnieje zapis :

"Podstawowym warunkiem otrzymania zasiłku z urzędu pracy jest legitymowanie się rocznym stażem pracy. Osoba ubiegająca się o zasiłek powinna wykazać, że pracowała przez co najmniej 365 dni w okresie 18 miesięcy poprzedzających rejestrację i otrzymywała wynagrodzenie w kwocie co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę, od którego odprowadzała składki na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy. Od 1 stycznia 2017 roku minimalne wynagrodzenie wynosi 2 tys. zł brutto".

Jak to się ma do zasiłku chorobowego z ZUS?

Przykład:

Jeżeli w ciągu ostatnich 18-stu miesięcy przed zarejestrowaniem w Urzędzie Pracy, przebywało się na zasiłku chorobowym najpierw u pracodawcy, a potem w ZUS, oraz na zasiłku rehabilitacyjnym. Wobec tego, czy okres ten ma znaczenie przy ustalaniu prawa do zasiłku?

#8 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 09 maj 2017 - 13:14

Witam, w artykule widnieje zapis :

"Podstawowym warunkiem otrzymania zasiłku z urzędu pracy jest legitymowanie się rocznym stażem pracy. Osoba ubiegająca się o zasiłek powinna wykazać, że pracowała przez co najmniej 365 dni w okresie 18 miesięcy poprzedzających rejestrację i otrzymywała wynagrodzenie w kwocie co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę, od którego odprowadzała składki na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy. Od 1 stycznia 2017 roku minimalne wynagrodzenie wynosi 2 tys. zł brutto".

Jak to się ma do zasiłku chorobowego z ZUS?

Przykład:

Jeżeli w ciągu ostatnich 18-stu miesięcy przed zarejestrowaniem w Urzędzie Pracy, przebywało się na zasiłku chorobowym najpierw u pracodawcy, a potem w ZUS, oraz na zasiłku rehabilitacyjnym. Wobec tego, czy okres ten ma znaczenie przy ustalaniu prawa do zasiłku?

Wlicza się do 365 dni uprawniający do zasiłku dla bezrobotnych jeśli świadczenia naliczane były od co najmniej minimalnego wynagrodzenia.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 maj 2017 - 05:51

Jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy przed zarejestrowaniem w Urzędzie Pracy, przebywało się na zasiłku chorobowym najpierw u pracodawcy, a potem w ZUS, Wobec tego, czy okres ten ma znaczenie przy ustalaniu prawa do zasiłku?

#10 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 26 maj 2017 - 12:58

Jeżeli w ciągu ostatnich 6 miesięcy przed zarejestrowaniem w Urzędzie Pracy, przebywało się na zasiłku chorobowym najpierw u pracodawcy, a potem w ZUS, Wobec tego, czy okres ten ma znaczenie przy ustalaniu prawa do zasiłku?

Jest wliczany do 365 dni uprawniających do nabycia prawa do zasiłku, jeśli wynagrodzenie było co najmniej minimalne i od co najmniej minimalnego wynagrodzenia był naliczany zasiłek chorobowy.

#11 Guest_Kokos

Guest_Kokos
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2017 - 10:08

Czy będzie mi przysługiwać prawo do zasiłku, jeśli rozpocząłem pracę 18.01.2016, a umowa kończy mi się 30.06.2017r.? Nadmienię, że w trakcie tego okresu, byłem na urlopie bezpłatnym od 01.08.2016 do 31.08.2016r., czyli jeden miesiąc.

#12 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 08 czerwiec 2017 - 13:58

Czy będzie mi przysługiwać prawo do zasiłku, jeśli rozpocząłem pracę 18.01.2016, a umowa kończy mi się 30.06.2017r.? Nadmienię, że w trakcie tego okresu, byłem na urlopie bezpłatnym od 01.08.2016 do 31.08.2016r., czyli jeden miesiąc.

Tak, jeśli wynagrodzenie było równe lub wyższe od minimalnego wynagrodzenia za pracę, od którego były odprowadzane składki na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy.

#13 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2017 - 14:11

Witam. Do pracy po macierzyńskim wróciłam 15.01.2016. Pracowałam do 30.04.2017. Obecnie jestem na L4 które dostarczam bezpośrednio do ZUS. Jak długo mogę być na takim zwolnieniu? Dziekuje za pomoc.

#14 Guest_Mama Ali

Guest_Mama Ali
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2017 - 03:32

Pracowałam na pół etatu. Moja stawka wynagrodzenia to było 1400 brutto.
Teraz ZUS wypłacił mi średnia z tej kwoty. Jak to się ma do wynagrodzenia minimalnego?
Nie było sytuacji żeby otrzymała to stawkę minimalna będąc na pół etatu...
Czy w takim monecie nie należy mi się zasilek?

#15 Guest_Prawaczłowieka

Guest_Prawaczłowieka
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2017 - 18:46

Czyli mam rozumieć mam umrzeć z głodu ? i ma mnie komornik zamknąć ? utrzymanie kryminalisty kosztuje 2100zł co zrobił tak bardzo złego człowiek który znalazł się na bezrobociu by by potraktować go gorzej od przestępcy chyba trzeba postawić jakim prawem prawo mają tworzyć przestępcy ?

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2017 - 11:00

Czyli mam rozumieć mam umrzeć z głodu ? i ma mnie komornik zamknąć ? utrzymanie kryminalisty kosztuje 2100zł co zrobił tak bardzo złego człowiek który znalazł się na bezrobociu by by potraktować go gorzej od przestępcy chyba trzeba postawić jakim prawem prawo mają tworzyć przestępcy ?

A nie możesz po prostu poszukać sobie nowej pracy? Czy jesteś stworzona tylko do pobierania zasiłków?

#17 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2017 - 14:08

Witam a ja chciałam zapytać czy własna działalnośc się wlicza do wysokości zasiłku? Razem z działalnościa mam ponad 6 lat a mam 80% zasiłku dla bezrobotnych.

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2017 - 11:00

Jeżeli masz własną działalność gospodarczą i płacisz pełną składkę zus - to ten okres wlicza się do okresu zasiłkowego z PUP. Ale jeżeli płaciłeś tzw. obniżony ZUS przez 2 lata, to nie otrzymasz nawet po 2 latach składek zasiłku dla bezrobotnych. Chore to - niestety przerobiłam to na własnym przykładzie

#19 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13903 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 08 wrzesień 2017 - 11:25

Jeżeli masz własną działalność gospodarczą i płacisz pełną składkę zus - to ten okres wlicza się do okresu zasiłkowego z PUP. Ale jeżeli płaciłeś tzw. obniżony ZUS przez 2 lata, to nie otrzymasz nawet po 2 latach składek zasiłku dla bezrobotnych. Chore to - niestety przerobiłam to na własnym przykładzie

Wiesz, ze gdzieś dzwonią tylko nie wiesz, w którym kościele......niedokładnie rozumiesz i wprowadzasz innych w błąd.

Problem polega na tym, że od obniżonego ZUS nie płacicie FP a te składki powodują możliwość uzyskania zasiłku dla bezrobotnych.

#20 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13903 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 08 wrzesień 2017 - 11:26

I to nie jest chore, ale sprawiedliwe, jeśli chcesz preferencji w ZUS nie licz, ze Fundusz Pracy będzie ci wypłacał zasiłek

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych