Skocz do zawartości

jak założyć sklep internetowy i co za tym idzie

wróć do serwisu Moja Firma 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_majciaewcia

Guest_majciaewcia
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2017 - 21:10

Witam mam dziecko niepełnosprawne przez co całymi dniami siedzę w domu od niedawna syn uczęszcza do przedszkola dla osób niepełnosprawnych i dzięki temu mam bardzo dużo czasu w domu dla siebie jednak od dłuższego czasu  nęka mnie myśl co dalej na dzień dzisiejszy otrzymujemy pieniążki na leczenia syna z mopsu jednak jak to czasami bywa kiedyś mogą sie skacząc i nie chce później obudzić się z ręka w nocniku nie chcę całe życie być utrzymanka mopsu dlatego pomyślałam o sklepie internetowym . Czy może mi ktoś wyjaśnić jak to wszystko wygląda? i co za ty idzie jakie sprawy urzędowe trzeba załatwić?

Będę  bardzo wdzięczna  

Pozdrawiam smile.png   

#2 izabella-1979

izabella-1979

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 12:25

W tematyce otworzenia i prowadzenia sklepu internetowego polecam ten poradnik: https://sky-shop.pl/...lep-internetowy. W sumie porusza wszystkie najważniejsze kwestie. A jeśli chodzi o sprawy urzędowe, to musisz mieć założoną firmę ( np. jednoosobową działalność gospodarczą), zawsze też możesz skorzystać z dotacji z UP czy UE. Ewentualnie sprawdź Akademickie Inkubatory. Potem powinnaś zadbać o GIODO i regulamin. W sumie paperologii nie ma dużo wink.png

#3 duzzi

duzzi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 czerwiec 2017 - 19:42

Mąż pracuje w firmie gdzie cała sprzedaż odbywa się przez internet i z własnego doświadczenia wie, że coraz częściej osoby prywatne jak i firmy wybierają taką własnie formę robienia zakupów. Sam myśli nad złożeniem własnego sklepu internetowego z narzędziami, odzieżą roboczą i innymi (podobny asortymentem jak tutaj: http://eshop.wurth.p....cgid/pl/PL/PLN) i o ile rzeczywiście nie jest to jakoś bardzo trudne samo zakładanie takiego sklepu o tyle zdobycie klienta i rozkręcenie sklepu może chwilę potrwać.

#4 inagpe

inagpe

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 12 lipiec 2017 - 11:28

Sklep internetowy to dobry pomysł w takiej sytuacji - jednak naprawdę solidnie powinnaś przemyśleć w jaką branżę chcesz się wstrzelić, pomyśleć nad nazwą, poobserwować potencjalną konkurencję i wyciągnąć własne wnioski. Bardzo ważne jest wybranie rozwiązania/firmy która stworzy nam platformę sprzedażową. W tej kwestii mogę polecić Ci firmę interfeo http://interfeo.com/. Można wszystko uzgodnić, cena jest świetna, no i możesz być pewna, że gdybyś chciała coś ulepszyć to zrobisz to bez problemu.

#5 AnetaZ

AnetaZ

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 24 lipiec 2017 - 13:30

Warto też pomyśleć o wdrożeniu systemu płatności internetowych np. http://www.paybynet.pl/. Ja sama jak robię zakupy w sieci to szukam takich miejsc, gdzie można wykonać szybki przelew internetowy. Dzięki temu zamówiony towar szybciej do mnie trafia, bo zapłata za niego natychmiastowo pojawia się u sprzedawcy :)

#6 Formala

Formala

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 12 sierpień 2017 - 20:31

Jeśli już planujesz założenie swojego sklepu internetowego bardzo ważną kwestią jest dobór odpowiedniego hostingu pod sklep oraz platformy e-commerce na, której go postawisz. Mój partner ma postawiony sklep na magento dzięki czemu wszelkie potrzebna narzędzia oraz panel administracyjny ma w jednym miejscu. Platforma korzysta z pewnych i sprawdzonych firm hostingowych takich jak Amazon Web Services oraz OVH więc jeśli coś się dzieje nie tak ze sklepem problem od razu jest naprawiany.

#7 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2017 - 22:53

W takiej sytuacji na pewno masz bardzo dużo obowiązków, dlatego program ułatwijący prowadzenie firmy może ci bardzo pomóc, polecam system CRM - jest tani a w dodatku możesz go dostosować do potrzeb własnej firmy. Możesz o tym więcej poczytać tutaj : www.kamflex.pl/blog/69#cena-crm

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych