Skocz do zawartości

jak założyć sklep internetowy i co za tym idzie

wróć do serwisu Moja Firma 28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_majciaewcia

Guest_majciaewcia
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2017 - 21:10

Witam mam dziecko niepełnosprawne przez co całymi dniami siedzę w domu od niedawna syn uczęszcza do przedszkola dla osób niepełnosprawnych i dzięki temu mam bardzo dużo czasu w domu dla siebie jednak od dłuższego czasu  nęka mnie myśl co dalej na dzień dzisiejszy otrzymujemy pieniążki na leczenia syna z mopsu jednak jak to czasami bywa kiedyś mogą sie skacząc i nie chce później obudzić się z ręka w nocniku nie chcę całe życie być utrzymanka mopsu dlatego pomyślałam o sklepie internetowym . Czy może mi ktoś wyjaśnić jak to wszystko wygląda? i co za ty idzie jakie sprawy urzędowe trzeba załatwić?

Będę  bardzo wdzięczna  

Pozdrawiam smile.png   

#2 izabella-1979

izabella-1979

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 12:25

W tematyce otworzenia i prowadzenia sklepu internetowego polecam ten poradnik: https://sky-shop.pl/...lep-internetowy. W sumie porusza wszystkie najważniejsze kwestie. A jeśli chodzi o sprawy urzędowe, to musisz mieć założoną firmę ( np. jednoosobową działalność gospodarczą), zawsze też możesz skorzystać z dotacji z UP czy UE. Ewentualnie sprawdź Akademickie Inkubatory. Potem powinnaś zadbać o GIODO i regulamin. W sumie paperologii nie ma dużo wink.png

#3 duzzi

duzzi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 czerwiec 2017 - 19:42

Mąż pracuje w firmie gdzie cała sprzedaż odbywa się przez internet i z własnego doświadczenia wie, że coraz częściej osoby prywatne jak i firmy wybierają taką własnie formę robienia zakupów. Sam myśli nad złożeniem własnego sklepu internetowego z narzędziami, odzieżą roboczą i innymi (podobny asortymentem jak tutaj: http://eshop.wurth.p....cgid/pl/PL/PLN) i o ile rzeczywiście nie jest to jakoś bardzo trudne samo zakładanie takiego sklepu o tyle zdobycie klienta i rozkręcenie sklepu może chwilę potrwać.

#4 inagpe

inagpe

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 12 lipiec 2017 - 11:28

Sklep internetowy to dobry pomysł w takiej sytuacji - jednak naprawdę solidnie powinnaś przemyśleć w jaką branżę chcesz się wstrzelić, pomyśleć nad nazwą, poobserwować potencjalną konkurencję i wyciągnąć własne wnioski. Bardzo ważne jest wybranie rozwiązania/firmy która stworzy nam platformę sprzedażową. W tej kwestii mogę polecić Ci firmę interfeo http://interfeo.com/. Można wszystko uzgodnić, cena jest świetna, no i możesz być pewna, że gdybyś chciała coś ulepszyć to zrobisz to bez problemu.

#5 AnetaZ

AnetaZ

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 24 lipiec 2017 - 13:30

Warto też pomyśleć o wdrożeniu systemu płatności internetowych np. http://www.paybynet.pl/. Ja sama jak robię zakupy w sieci to szukam takich miejsc, gdzie można wykonać szybki przelew internetowy. Dzięki temu zamówiony towar szybciej do mnie trafia, bo zapłata za niego natychmiastowo pojawia się u sprzedawcy :)

#6 Formala

Formala

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 12 sierpień 2017 - 20:31

Jeśli już planujesz założenie swojego sklepu internetowego bardzo ważną kwestią jest dobór odpowiedniego hostingu pod sklep oraz platformy e-commerce na, której go postawisz. Mój partner ma postawiony sklep na magento dzięki czemu wszelkie potrzebna narzędzia oraz panel administracyjny ma w jednym miejscu. Platforma korzysta z pewnych i sprawdzonych firm hostingowych takich jak Amazon Web Services oraz OVH więc jeśli coś się dzieje nie tak ze sklepem problem od razu jest naprawiany.

#7 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2017 - 22:53

W takiej sytuacji na pewno masz bardzo dużo obowiązków, dlatego program ułatwijący prowadzenie firmy może ci bardzo pomóc, polecam system CRM - jest tani a w dodatku możesz go dostosować do potrzeb własnej firmy. Możesz o tym więcej poczytać tutaj : www.kamflex.pl/blog/69#cena-crm

#8 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 10:12

Podstawa to dobry hosting. Ja mam pakiet cloud active z zetohosting: https://zetohosting.pl/. Płacę naprawdę małe pieniądze a mam wszystko co mi potrzeba. Z resztą sami sobie mozecie posprawdzać na ich stronce :)

#9 Serafin O

Serafin O

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 10:26

Nie ma sensu na początku bawić się w osobny hosting i stawianie sklepu, za dużo do ogarnięcia dla laika. Na start polecam shoper.pl, wszystko można przeklikać i o nic się nie martwisz.

#10 Nikkko

Nikkko

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 09:02

Witam. Na samym wstępie, już na etapie zakładaniu sklepu internetowego, proponuję Ci inwestycję w szkolenie z zakresu obsługi klienta. Jak pewnie doskonale się zorientowałeś, bariera wystartowania z biznesem internetowym jest bardzo niska. Nie ma sensu konkurować ceną. Wyróżnij się doskonałą obsługą klienta.

Obecnie znajdziesz oferty wielu firm szkoleniowych. Ja korzystałem z ClientService i efekt był naprawdę dobry.

Serdecznie polecam.

http://www.clientser...ienta-warszawa/

#11 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 170 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 09:15

Kapitał przede wszystkim bo trzeba załatwić sporo ważnych rzeczy
- porządna i przejrzysta strona internetowa
- analiza rynkowa
- produkty, które chcesz sprzedawać
- systemy płatności na stronie
- formalności z urzędami
- bank
Można by tak wymieniać dalej..

#12 kadet23

kadet23

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 09:31

Sklep internetowy ma szanse wtedy, kiedy pewną treść (korzyści) damy na początku za darmo. Taka prawda. Najpierw warto założyć swoją stronę z poradami i informacjami jak wykorzystać dany produkt lub co faktycznie jest potrzebne na rynku, a dopiero potem "udzielić odpowiedzi" i wystawić produkt w sklepie (internetowym bądź stacjonarnym). Dobrym przykładem jest tu cała masa blogów, których właściciele stają się z dnia na dzień biznesmenami. Przy każdej stronie należy pamiętać o dobrej treści i estetycznej prezentacji. Warto zainwestować w specjalistyczne stworzenie strony. Ja ostatnio rozglądam się po sieci w tym temacie i znalazłam stronę http://www.webmi.pl . Na początek potrzebne są również minimalne fundusze, żeby strona jakoś funkcjonowała (wtyczki i tak dalej). 

#13 Fezbeit

Fezbeit

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 wrzesień 2017 - 13:31

Też długo zwlekałem z założeniem strony internetowej i nie wiedziałem ale jednak mnie to przekonało bo sporo klientów idzie pozyskać właśnie przez internet. Zobacz sobie na:  http://e-builders.pl mi ludzie z tej strony zakładali stronę internetową. Jak na pierwszą stronę to spoko jest i klientów pozyskuje wiec działa marketing internetowy. 

#14 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 22:41

Najlepszym rozwiązaniem, na to, aby stworzyć dobrą stronę internetową jest skorzystanie z pomocy specjalistów. Ze swojej strony i doświadczenia mogę polecić platformę www.themeforest.net.pl. Ceny są konkurencyjne i niskie. Można spokojnie sobie na to zerknąć, ponieważ cennik jest wystawiony dla każdego na wyżej podanej stronie.

#15 Guest_xass

Guest_xass
  • Goście

Napisano 04 październik 2017 - 10:08

Moja kadra szkoliła się z wydruku etykiet samoprzylepnych w NTI Company. Panowie szkoleniowcy dojeżdżali do siedziby firmy. Na początku korzystałem też z ich wsparcia projektowego przy etykietach, a teraz już wszystko samodzielnie robimy. Na początek moim zdaniem dają dużą przewagę, bo można cały proces wydruku mocno uprościć. Korzystaj.

#16 pati5312

pati5312

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 październik 2017 - 19:03

Wszyscy piszą tylko o własnych stronach.a może powiecie o jakiś konkretach. Czy od razu trzeba wystawiać rachunki lub faktury? I jakie urządzenia polecacie do tego dla małych firm. Jak to jest z opłatami na ZUS i podatek? Z jakimi papierami trzeba iść do urzędu żeby założyć jednoosobowa działalność? Czy sami ogarniacie księgowość czy zatrudniliscie księgowa? Czy lepiej założyć oddzielne konto bankowe? No i jak to jest z ulgami dla osób początkujących czy bezrobotnych

#17 Bruketu

Bruketu

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 październik 2017 - 12:16

Brat ma sklep żelazny, i chciał założyć sobie stronę, poprosił o pomoc mnie wiec musiałem troche poczytać o tworzenie sklepów internetowych poznań i znalazłem pare tematów z tego co wyczytałem najpierw trzeba wykupić hosting dopiero później odpowiednimi programami tworzymy strone, dla śmiertelnika takiego jak ja jest to troche trudne dlatego doradziłem bratu żeby oddał to firmie zajmującej się tym.

#18 pati5312

pati5312

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 październik 2017 - 22:16

Chyba czytac nie umiesz... Strony,hosting,strony.... Ble. Zygac się chce. Już wystarczajaco hostingu zareklamowali ści e. Ja pytam o konkret a nie o strony!

#19 Kyuga

Kyuga

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 październik 2017 - 13:34

Nie rozumiem dlaczego nie zadzwonisz sobie do firmy ktora się tym zajmuje np. http://www.osiagnij-pozycje.pl/ zadzwon zapytaj o wszystko nawet ci wycene dadzą, i będziesz wiedział czy dać to im czy kombinować samemu

#20 Mirodas

Mirodas

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 październik 2017 - 15:00

także dobrym sposobem jest oklejanie legnica samochodów osobowych reklamami różnych firm, pewnie nie raz każdy widział jakieś auto z naklejką firmy, myśle że to jeden z lepszych sposobów

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych