Skocz do zawartości


Zdjęcie

dochody budżetowe


wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Kinia1

Kinia1

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 07:33

Witam,

jak rozwiązać sprawę terminów odprowadzania dochodów budżetowych?

Jednostka budżetowa - dysponent III stopnia posiada w terenie kilka jednostek podległych przyjmujących środki finansowe w formie gotówki z tytułu  realizacji swoich zadań. Jednostki te nie posiadają kont bankowych. Są zobowiązane odprowadzać gotówkę do banku na konto swojej jednostki nadrzędnej czyli owego dysponenta III stopnia. Bank działa do godz 13, w weekendy jest nieczynny. Z racji specyfiki działalnosci, gotówka może wpłynąć po godz 13 oraz w weekend, a więc odprowadzenie jej na konto bankowe jest niemożliwe. Jak rozwiazać ten problem? Zaznaczam, że kwoty wpłacane do jednostek w terenie mogą być znikome (nawet 10, 15 zł na dzień). Można dowozić te sumy do kasy jednostki budżetowej, ale logistycznie jest to kłopotliwe - duża odległość.

Czy można poprzez analogię odnieść się do teminów podanych w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 15 stycznia 2014 r. w sprawie szczegółowego sposobu wykonywania budżetu państwa (Dz. U. poz. 82) z uwzględnieniem późniejszych zmian:

cyt.(...) dochody ztytułu realizacji zadań przez jednostki gromadzone są na rachunkach bieżacych i przekazywane na centralny rachunek bieżący budżetu państwa według stanu na:

5 dzień miesiąca - do dnia 10 danego miesiaca;

10 dzień miesiąca - do 15 dnia danego miesiąca;

20 dzień .....(...)

 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych