Skocz do zawartości

3/4 etatu czy przysluguje mi 26 dni urlopu

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2017 - 23:16

Witam

Aktualnie pracuję na cały etat.

Ukończyłam Liceum profilowane, pracuję już ponad 10 lat na umowie o pracę, w tym 2,5 roku na 3/4 etatu.

Czy pracując na 3/4 etatu, ten okres 10 lat które musi się przepracować by przysługiwało 26 dni urlopu, się przez to wydłużył?

Czy przysługuje mi 26 dni urlopu?

Pracodawca podaje że przysługuje mi 20 dni urlopu.

Pozdrawiam

Magda

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8836 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 08:06

nie tracisz na tym--->> 26 x 3/4 = 20 dni /rok = 160 godzin, a 1 dzien urlopu = 8 godzin

urlop udzielany jest w godzinach, wg dni i godzin pracy;

np;

praca pn-pt po 6 godzin to 5 dni urlopu = 30 godzin

160 - 30 = 130 godzin pozostało

#3 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 11:31

dlatego - jeśli pracownik pracuje w stałych godzinach pracy (np. 7:00-13:00) - to łatwiej jest mu przyswoić inf.że przysługuje mu 26 dni urlopu x 6 godzin ;) (przynajmniej u mnie się to sprawdza)

#4 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2017 - 14:49

urlop udzielany jest w godzinach, wg dni i godzin pracy;

np;

praca pn-pt po 6 godzin to 5 dni urlopu = 30 godzin

160 - 30 = 130 godzin pozostało

Jestem właśnie typem, który pracuje na 3/4 etatu po 6h dziennie pon-pt i mam prawo do 26 dni roboczych urlopu. Kadrowa mi wymyśla, że to się liczy w dniach i mam urlopu 19,5 (~20, proporcjonalnie z 26) dni, mimo tego, że pracuję po 6 a nie po 8 godzin dziennie, bo nie można tego przeliczać na godziny (?). Brzmi to jak totalna bzdura, dlatego zacząłem szukać i znalazłem art 154 kp, który mówi:

Art. 154 2 .

§ 1. Urlopu udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi czasu pracy pracownika w danym dniu, z zastrzeżeniem § 4. § 2. Przy udzielaniu urlopu zgodnie z § 1, jeden dzień urlopu odpowiada 8 godzinom pracy. § 3.

Przepis § 1 i 2 stosuje się odpowiednio do pracownika, dla którego dobowa norma czasu pracy, wynikająca z odrębnych przepisów, jest niższa niż 8 godzin.

Jak mam to interpretować? Czyli jednak nie ma znaczenia czy pracuję 1 godzinę dziennie przy 1/8 etatu czy 8h dziennie przy 1/1, urlop i tak liczony jest w dniach?

Jaka jest podstawa prawna przeliczania dni urlopu na godziny dla niepełnoetatowców?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych