Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co grozi za jazdę na rowerze po alkoholu w 2017 roku?

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49085 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 10:14

Do niedawna za jazdę na rowerze po alkoholu, można było stracić prawo jazdy, a nawet trafić do więzienia. Jednak w 2015 roku doszło do liberalizacji ustawy. Co grozi za jazdę na rowerze po alkoholu w 2017 r.?

Powrót do artykułu: Co grozi za jazdę na rowerze po alkoholu w 2017 roku?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2017 - 10:14

Dobrze, że te durne przepisy zostały zmienione. Nie popieram jazdy po alkoholu nawet na rowerze, ale poprzednie kary były za ostre. Jak ktoś nie miał prawa jazdy to dostawał mandat, a jak ktoś je miał, to był karany o wiele bardziej.

#3 Guest_Pytalski

Guest_Pytalski
  • Goście

Napisano 04 maj 2017 - 20:45

Innymi niż pojazdy mechaniczne? Czyli jakie?

#4 Guest_meh

Guest_meh
  • Goście

Napisano 04 maj 2017 - 21:25

0,2 - 0,5 na rowerze w Polsce to 300 do 500pln, w Niemczech spokojnie jedziesz autem.

#5 Guest_Umiarkowany abstynent

Guest_Umiarkowany abstynent
  • Goście

Napisano 05 maj 2017 - 07:49

Polska to kolonia. Nawet na jednego browarka nie można do kolegi do wioski obok samochodem pojechać. Ale za to można wypić ile się chce samemu w domu (zamiast jednego z kolegą). Czyż to nie wspaniałe?

#6 Garamond

Garamond

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 05 maj 2017 - 09:54

Polska to jednak dziwny kraj.

#7 Guest_XC

Guest_XC
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2017 - 09:00

To nie jest sprawiedliwe. Jazda na rowerze pod wpływem alkoholu powinna być legalna. Ewentualnie jakaś grzywna 50zł. lub spuszczenie powietrza z opon. Samochodem to co innego, kary powinny być wysokie. Ale rowerem ? Bez przesady.

#8 Guest_klik

Guest_klik
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2017 - 20:15

Do XC: a jeśli pijany rowerzysta nie wraca do domu lasami ani łąkami tylko pcha się na jezdnie i wjedzie pod samochód, bo go lekko zniesie? Naprawdę to nic takiego? Do Umiarkowany abstynent: haha nie ma czegoś takiego jak "na jednego browarka", a potem byś albo u kolegi zasnął albo sunął autem po dzieciakach z sąsiedztwa, zaproś kolege i chlejcie do woli u niego lub u Ciebie, przecież sie przenocujecie

#9 Guest_ynoT

Guest_ynoT
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 21:38

0,2 - 0,5 na rowerze w Polsce to 300 do 500pln, w Niemczech spokojnie jedziesz autem.

W Niemczech możesz legalnie jechać rowerem mając 1.6 promila.

#10 Guest_xyz

Guest_xyz
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2017 - 11:18

mam pytanie policja zatrzymala mnie na rowerze za jazde pod wplywem alkoholu i za jazde zlym pasem ruchu dostalem mandat i najprawdopodobniej pol roku zakazu na rower zakaz mi jeszcze nie przyszedl z sadu. jezeli zlapie mnie teraz policja na rowerze jak bede jechal trzezwy co mi grozi?

#11 Guest_El Szoferro

Guest_El Szoferro
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2017 - 17:16

Do XC: a jeśli pijany rowerzysta nie wraca do domu lasami ani łąkami tylko pcha się na jezdnie i wjedzie pod samochód, bo go lekko zniesie? Naprawdę to nic takiego?

Przecież jasno jest napisane, że: "Gdy policjant, który zatrzyma nietrzeźwego rowerzystę stwierdzi, że ten spowodował zagrożenie w ruchu drogowym, może zdecydować o skierowaniu sprawy do sądu." ... a sędzia wymierzy już karę adekwatną do stworzonego zagrożenia.

Swoją drogą w wielu europejskich krajach można jeździć autem mając 0,5 promila a przeciętny Polak ma "łeb do picia" mocniejszy od przeciętnego Niemca czy Holendra. Czytałem nawet kiedyś wywiad z gościem z ADAC, który mówił, że lepiej żebyś jechał na piwo rowerem, niż autem, stąd są bardziej liberalni w stosunku do wypitych rowerzystów.

Żeby było jasne, nie popieram jazdy pod wpływem czegokolwiek, co upośledza zdolność kierowania pojazdem.

#12 Guest_sssw

Guest_sssw
  • Goście

Napisano 29 maj 2018 - 03:16

w każdym cywilizowanym kraju mozna jechać po piwie na rowerze a w większości krajów dopuszczalna granica do prowadzenia samochodu to 0,8 promila . Tylko w Polsce zwyrodnialec Zbigniew ZERO wymyślił idiotyzmy, bo sam epwnei nigdy nie kierował i ma kompleksy.

#13 Guest_kerad

Guest_kerad
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2018 - 22:42

Jechałem do domu na rowerze po chodniku, 2 w nocy, oświetlona pusta ulica.Zarzut -Nie miałem świateł i 0,25 promila na alkomacie, kara 500 zł.Czułem się jakbym komuś zrobił krzywde.Pani policjantka proponowała pouczenie jednak partner z patrolu uparł się.Nieludzkie przepisy.Teraz musze kombinować bo mi dług narósł.Skoro miałem mniej niż pół promila czemu wlepiono mi mandat 500 zł a nie 300?

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2018 - 10:18

Jechałem do domu na rowerze po chodniku, 2 w nocy, oświetlona pusta ulica.Zarzut -Nie miałem świateł i 0,25 promila na alkomacie, kara 500 zł.Czułem się jakbym komuś zrobił krzywde.Pani policjantka proponowała pouczenie jednak partner z patrolu uparł się.Nieludzkie przepisy.Teraz musze kombinować bo mi dług narósł.Skoro miałem mniej niż pół promila czemu wlepiono mi mandat 500 zł a nie 300?

Moim zdaniem powinieneś zapłacić kilka tysięcy mandatu, może głupota wywietrzałaby Ci z głowy wraz z alkoholem, pijaczku.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy