Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak uzyskać rozwód?


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy forów
 • 671119 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 13:23

Postępowanie rozwodowe jest niewątpliwie traumatycznym przeżyciem dla każdego z małżonków. Niemniej jednak, gdy jeden z małżonków, bądź też oboje, dojdą do przekonania, iż w ich ocenie brak jest perspektyw na dalsze trwanie małżeństwa, warto poznać procedurę prowadzącą do uzyskania rozwodu i przesłanki, którymi kierować się będzie sąd orzekając wyrok rozwodowy.

Powrót do artykułu: Jak uzyskać rozwód?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2017 - 13:23

czy w toku procesu rozwodowego można złożyć wniosek o wydanie zakazu kontaktu z dzieckiem jednego z rodziców z uwagi na szczególne dobro dziecka?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 19 kwiecień 2017 - 10:41

czy w toku procesu rozwodowego można złożyć wniosek o wydanie zakazu kontaktu z dzieckiem jednego z rodziców z uwagi na szczególne dobro dziecka?

Można#4 Guest_Bielenda

Guest_Bielenda
 • Goście

Napisano 20 kwiecień 2017 - 16:01

Ale rozwód , to nie jest taka prosta sprawa , najpierw trzeba mieć całkowity rozpad pożycia małżeńskiego które powinno wynosić min. 6 miesięcy  . rozwód powinien być byc poprzedzony separacją . Generalnie to  tak to wygląda . Potem jeszcze zależy czy ten rozwód ma byc z orzeczeniem o winie , jeśli tak to potem zbieranie dowodów . Wiem coś na ten temat bo przeszłam przez to . Z tym ,ze ja miałam z orzeczeniem o winie męża , oczywiście musiałam zbierac dowody a w tym pomogła mi już bardzo dobra pani adwokat Magdalena Grześkowiak . Ma empatyczne podejście do ludzi wink.png#5 Guest_juka

Guest_juka
 • Goście

Napisano 20 kwiecień 2017 - 16:05

już samo przez to, że stale jest reklamowana, odechciewa sie wszystkim do niej chodzic. żenada.#6 Ewa_księgowa

Ewa_księgowa

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 87 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 16:37

Ale rozwód , to nie jest taka prosta sprawa , najpierw trzeba mieć całkowity rozpad pożycia małżeńskiego które powinno wynosić min. 6 miesięcy  . rozwód powinien być byc poprzedzony separacją . Generalnie to  tak to wygląda . Potem jeszcze zależy czy ten rozwód ma byc z orzeczeniem o winie , jeśli tak to potem zbieranie dowodów . Wiem coś na ten temat bo przeszłam przez to . Z tym ,ze ja miałam z orzeczeniem o winie męża , oczywiście musiałam zbierac dowody a w tym pomogła mi już bardzo dobra pani adwokat Magdalena Grześkowiak . Ma empatyczne podejście do ludzi wink.png

Może powinien być poprzedzony separacją, ale wcale inie musi. Znam co najmniej kilka małżeństw, których sprawy rozwodowe kończyły się rozwodem po 15 minutowej rozprawie, oczywiście w małżeństwach nie było dzieci.#7 Guest_Mimiszka

Guest_Mimiszka
 • Goście

Napisano 11 maj 2017 - 21:08

no bez dzieci to łatwa rozprawa - jeżeli dwie strony są zdecydowane na to. Mnie reprezentowała Pani Grześkowiak, dodawała mi otuchy ale ogólnie to sprawa poszła bardzo gładko#8 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 04 czerwiec 2017 - 00:23

Prosze o komentarz jakiegoś faceta,który wie że jego żona ma kogoś na boku,ale nie ma na to dowodu.Jak wygląda wtedy rozwód.Z orzeczeniem o winie czy nie?

#9 Guest_Arletta Bolesta

Guest_Arletta Bolesta
 • Goście

Napisano 04 czerwiec 2017 - 09:07

Z kolei nt. kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam do lektury moich artykułów na tym Portalu.

dr Arletta Bolesta

adwokat kościelny#10 Guest_Orsay

Guest_Orsay
 • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 17:48

jeżeli ktoś kogoś ma na boku o nic innego nie pozostaje jak wynajęcie detektywa , zebranie dowodów , wynajęcie odpowiedniego prawnika ( dla osob z Warszawy polecam panią mecenas Magdalenę Grześkowiak - doświadczony i kompetentny adwokat )

#11 ania123444

ania123444

  Użytkownik

 • Członkowie
 • PipPip
 • 27 postów
 • LokalizacjaGdynia

Napisano 19 marzec 2018 - 21:25

Jak uzyskać rozwód, musisz złożyć wniosek do sądu, jest trochę zamieszania z tym ale spokojnie sobie poradzisz. Fajnie gdy byś zgłosiła się do jakiejś kancelarii, która by Ci doradziła i pomogła z tym, wtedy będziesz miała pewność że wszystko pójdzie po Twojej myśli, dobrze gdybyś się również z mężem dogadała, byłoby prościej i szybciej. Mojej przyjaciółce pomogła kancelaria Wojas Pawlak, doradzili jej jak napisać wniosek oraz przygotowali w razie "w" na inne przeszkody, które mogą wyniknąć podczas sprawy rozwodowej jeśli mąż zaczął by coś kombinować i robić pod górkę.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych