Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak uzyskać rozwód?

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671330 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 13:23

Postępowanie rozwodowe jest niewątpliwie traumatycznym przeżyciem dla każdego z małżonków. Niemniej jednak, gdy jeden z małżonków, bądź też oboje, dojdą do przekonania, iż w ich ocenie brak jest perspektyw na dalsze trwanie małżeństwa, warto poznać procedurę prowadzącą do uzyskania rozwodu i przesłanki, którymi kierować się będzie sąd orzekając wyrok rozwodowy.

Powrót do artykułu: Jak uzyskać rozwód?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2017 - 13:23

czy w toku procesu rozwodowego można złożyć wniosek o wydanie zakazu kontaktu z dzieckiem jednego z rodziców z uwagi na szczególne dobro dziecka?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2017 - 10:41

czy w toku procesu rozwodowego można złożyć wniosek o wydanie zakazu kontaktu z dzieckiem jednego z rodziców z uwagi na szczególne dobro dziecka?

Można

#4 Guest_Bielenda

Guest_Bielenda
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2017 - 16:01

Ale rozwód , to nie jest taka prosta sprawa , najpierw trzeba mieć całkowity rozpad pożycia małżeńskiego które powinno wynosić min. 6 miesięcy  . rozwód powinien być byc poprzedzony separacją . Generalnie to  tak to wygląda . Potem jeszcze zależy czy ten rozwód ma byc z orzeczeniem o winie , jeśli tak to potem zbieranie dowodów . Wiem coś na ten temat bo przeszłam przez to . Z tym ,ze ja miałam z orzeczeniem o winie męża , oczywiście musiałam zbierac dowody a w tym pomogła mi już bardzo dobra pani adwokat Magdalena Grześkowiak . Ma empatyczne podejście do ludzi wink.png

#5 Guest_juka

Guest_juka
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2017 - 16:05

już samo przez to, że stale jest reklamowana, odechciewa sie wszystkim do niej chodzic. żenada.

#6 Ewa_księgowa

Ewa_księgowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 16:37

Ale rozwód , to nie jest taka prosta sprawa , najpierw trzeba mieć całkowity rozpad pożycia małżeńskiego które powinno wynosić min. 6 miesięcy  . rozwód powinien być byc poprzedzony separacją . Generalnie to  tak to wygląda . Potem jeszcze zależy czy ten rozwód ma byc z orzeczeniem o winie , jeśli tak to potem zbieranie dowodów . Wiem coś na ten temat bo przeszłam przez to . Z tym ,ze ja miałam z orzeczeniem o winie męża , oczywiście musiałam zbierac dowody a w tym pomogła mi już bardzo dobra pani adwokat Magdalena Grześkowiak . Ma empatyczne podejście do ludzi wink.png

Może powinien być poprzedzony separacją, ale wcale inie musi. Znam co najmniej kilka małżeństw, których sprawy rozwodowe kończyły się rozwodem po 15 minutowej rozprawie, oczywiście w małżeństwach nie było dzieci.

#7 Guest_Mimiszka

Guest_Mimiszka
  • Goście

Napisano 11 maj 2017 - 21:08

no bez dzieci to łatwa rozprawa - jeżeli dwie strony są zdecydowane na to. Mnie reprezentowała Pani Grześkowiak, dodawała mi otuchy ale ogólnie to sprawa poszła bardzo gładko

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2017 - 00:23

Prosze o komentarz jakiegoś faceta,który wie że jego żona ma kogoś na boku,ale nie ma na to dowodu.Jak wygląda wtedy rozwód.Z orzeczeniem o winie czy nie?

#9 Guest_Arletta Bolesta

Guest_Arletta Bolesta
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2017 - 09:07

Z kolei nt. kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam do lektury moich artykułów na tym Portalu.

dr Arletta Bolesta

adwokat kościelny

#10 Guest_Orsay

Guest_Orsay
  • Goście

Napisano 16 luty 2018 - 17:48

jeżeli ktoś kogoś ma na boku o nic innego nie pozostaje jak wynajęcie detektywa , zebranie dowodów , wynajęcie odpowiedniego prawnika ( dla osob z Warszawy polecam panią mecenas Magdalenę Grześkowiak - doświadczony i kompetentny adwokat )

#11 ania123444

ania123444

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 19 marzec 2018 - 21:25

Jak uzyskać rozwód, musisz złożyć wniosek do sądu, jest trochę zamieszania z tym ale spokojnie sobie poradzisz. Fajnie gdy byś zgłosiła się do jakiejś kancelarii, która by Ci doradziła i pomogła z tym, wtedy będziesz miała pewność że wszystko pójdzie po Twojej myśli, dobrze gdybyś się również z mężem dogadała, byłoby prościej i szybciej. Mojej przyjaciółce pomogła kancelaria Wojas Pawlak, doradzili jej jak napisać wniosek oraz przygotowali w razie "w" na inne przeszkody, które mogą wyniknąć podczas sprawy rozwodowej jeśli mąż zaczął by coś kombinować i robić pod górkę.

#12 Guest_aleksandra.ozga

Guest_aleksandra.ozga
  • Goście

Napisano 08 maj 2018 - 22:36

W razie jakbyś potrzebowała notariusz, która sporządzi np. umowę o podział majątku wspólnego polecam Annę Zegadłowicz.

#13 Guest_Arletta Bolesta

Guest_Arletta Bolesta
  • Goście

Napisano 09 maj 2018 - 08:19

Z uwagi na zamknięcie Platformy blogów na Onecie, zmienił się również link, pod którym znajduje się mój blog dot. kościelnego procesu o nieważność małżeństwa:

uniewaznieniemalzenstwakoscielnego.blox.pl

dr Arletta Bolesta

adwokat kościelny

#14 DollarTaste

DollarTaste

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 17 czerwiec 2018 - 13:27

Polecam skorzystać z usług renomowanego notariusza, jak https://notariuszwinter.pl

#15 Elaa1

Elaa1

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 12 lipiec 2018 - 14:22

A czy znacie może jakiegoś dobrego notariusza z Warszawy? Ja się własnie zastanawiam, czy kancelaria-notarialna.net będzie dobrą opcją... Co o tym myślicie? Z góry wielkie dzięki za sprawdzone info w tym obszarze ;)

Należy pomagać bliźnim na samym początku, kiedy ludzie starają się coś tworzyć, a nie wtedy, kiedy jest już za późno.

#16 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 545 postów

Napisano 28 wrzesień 2018 - 08:34

Niestety ale zwykle jedna strona jest bardziej konfliktowa i rozwód się przeciąga.  Sam miałem podobna sytuację w rodzinie. Można było załatwić sprawe latwo i szybko. I co najważniejsze tanio. Jednak kobieta chciała rozwodu z zaświadczeniem o winie, pomimo, ze nie miała dowodów. On poszedł jej na rękę i obecnie płaci bardzo wysokie alimenty na dzieci.

Jesli obie strony nie potrafią sie dogadać, warto jest skorzystać z pomocy adwokata:

http://www.prasa24h....-rozwodzie.html

A z jakiego powodu mozecie poczytać sobie właśnie na tej stronie. Sprawi on, że cała sprawa przebiegnie o wiele szybciej. I będzie bronił Waszych interesów. 

#17 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 31 październik 2018 - 15:09

Na pewno przyda Ci się adwokat od rozwodów z Warszawy - jego pomoc będzie nieopisana! Na pewno pomoże Ci wywalczyć, co Twoje! Nie brałbym rozwodu nie mając nikogo przy boku, kto mógłby mi pomóc i byłby w stanie odpowiedzieć na pytania z nim związane...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych