Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatek wychowawczy w 2017 r.

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515598 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 11:49

Dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego jest jednym z dodatków do zasiłku rodzinnego. Od 1 listopada 2017 r., aby uzyskać zasiłek rodzinny dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie będzie mógł przekroczyć 754 złotych.

Powrót do artykułu: Dodatek wychowawczy w 2017 r.

#2 Guest_edytka

Guest_edytka
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2017 - 11:49

witam, czy kwoty o których mowa w artykule 674zł to kwoty netto na osobę czy brutto ?

#3 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2017 - 22:08

netto

#4 Guest_Jolanta

Guest_Jolanta
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 05:44

Witam pobieram ten dodatek i dostałam pismo ze mając ten dodatek 400zł nie przysługuje mi 500+ na to dziecko. A jak dobrze rozumiałam przepisy to te 500+ nie wlicza się w dochód. To nie wiem czy ja źle rozumiem przepisy czy gmina moja.

#5 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2017 - 07:50

Witam. Brakuje mi w artykule jednej informacji odnośnie dochodu. Dochód ma być liczony aktualny (bieżący po przejściu na urlop wychowawczy) czy dochód z roku 2015 (2 lata wcześniej)? Byłem się dowiadywać w MOPSie i oni twierdzą, że sprzed 2 lat co według mnie jest totalną bzdurą. Dwa lata temu miałem dochód, ale teraz będąc na urlopie wychowawczym go nie będę miał, więc jest to nielogiczne. MOPS robi mnie w konia czy faktycznie jest taka bzdura?

#6 Guest_Mamamija

Guest_Mamamija
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2017 - 07:40

Czyli rozumiem, ze moge isc na wychowawczy na dziecko, ktore idzie do przedszkola( 3-latka) , bo bedzie uczeszczac max 5 dni w tyg ?

#7 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 13:16

Chciałam spytać od 1 października jestem na urlopie wychowawczym,jest nas czworo,mąż zarabia najniższa krajowa,mamy jedno 500plus na młodszego ale na starszego nie mieliśmy bo przekraczał dochód jak pracowaliśmy oboje!wiec mamy tylko pensje męża na 4osoby! Czy na urlopie wychowawczym będą mi się należały inne świadczenia tj 500plus,rodzinne i fundusz alimentacyjny?

#8 Guest_Ewela

Guest_Ewela
  • Goście

Napisano 25 październik 2017 - 18:45

Kasia po przejściu na urlop wychowawczy dochód się kasuje ponieważ utraciłaś go także zasiłek rodzinny i 500 plus jak najbardziej Ci się należy.

#9 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 01 listopad 2017 - 06:56

W sierpniu przyszłego roku kończy mi się macierzyński to kiedy mogę składać wniosek o wychowawczy z którego roku będzie brany dochód jest nas 4 starsze dziecko ma 9 lat

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych