Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatek wychowawczy w 2017 r.

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515523 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 11:49

Dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego jest jednym z dodatków do zasiłku rodzinnego. Od 1 listopada 2017 r., aby uzyskać zasiłek rodzinny dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie będzie mógł przekroczyć 754 złotych.

Powrót do artykułu: Dodatek wychowawczy w 2017 r.

#2 Guest_edytka

Guest_edytka
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2017 - 11:49

witam, czy kwoty o których mowa w artykule 674zł to kwoty netto na osobę czy brutto ?

#3 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2017 - 22:08

netto

#4 Guest_Jolanta

Guest_Jolanta
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 05:44

Witam pobieram ten dodatek i dostałam pismo ze mając ten dodatek 400zł nie przysługuje mi 500+ na to dziecko. A jak dobrze rozumiałam przepisy to te 500+ nie wlicza się w dochód. To nie wiem czy ja źle rozumiem przepisy czy gmina moja.

#5 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2017 - 07:50

Witam. Brakuje mi w artykule jednej informacji odnośnie dochodu. Dochód ma być liczony aktualny (bieżący po przejściu na urlop wychowawczy) czy dochód z roku 2015 (2 lata wcześniej)? Byłem się dowiadywać w MOPSie i oni twierdzą, że sprzed 2 lat co według mnie jest totalną bzdurą. Dwa lata temu miałem dochód, ale teraz będąc na urlopie wychowawczym go nie będę miał, więc jest to nielogiczne. MOPS robi mnie w konia czy faktycznie jest taka bzdura?

#6 Guest_Mamamija

Guest_Mamamija
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2017 - 07:40

Czyli rozumiem, ze moge isc na wychowawczy na dziecko, ktore idzie do przedszkola( 3-latka) , bo bedzie uczeszczac max 5 dni w tyg ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych