Skocz do zawartości


WNT

wnt

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Piterekk

Guest_Piterekk
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2017 - 14:48

Na potrzeby wyjaśnienia zastosowano następujące uproszczenia w nazewnictwie:

 

Firma A – Zarejestrowana w Polsce Firma, posiadająca numer NIP i VAT UE, nabywa towary od Kontrahenta B, zarejestrowanego w Hong Kongu.

Kontrahent B – Dystrybutor, od którego kupowany jest towar. Dystrybutor nazywany Kontrahentem B, zarejestrowany jest jako firma i prowadzi działalność w Hong Kongu.

Firma C – Zarejestrowany w Unii Europejskiej ( w UK) podmiot współpracujący z Kontrahentem B, upoważniony do dokonywania odprawy celnej na rzecz Kontrahenta B.

 

OPIS:

Firma A zarejestrowana w Polsce, posiadająca numer VAT UE, nabywa towary od Kontrahenta B z Hong Kongu. Kontrahent B z Hong Kongu, odpowiedzialny jest za dostawę towaru i wszystkie koszty związane z wprowadzeniem towaru na rynek europejski.

Kontrahent B z Hong Kongu, wysyła towar handlowy do Firmy A, przez Wielką Brytanię. W Wielkiej Brytanii następuje odprawa celna, za odprawę celną odpowiedzialny jest pomiot współpracujący z Kontrahentem B. Firma C współpracująca z Kontrahentem B, odpowiedzialna jest za dokonanie procedury celnej, firma C posiada numer NIP VAT UE.

 

UWAGA:

- Kontrahent B za zakup towarów dostarcza do Firma A, elektroniczną fakturę bez wyszczególnionej pozycji VAT.

- Kontrahent B i współpracująca z nim Firma C, odpowiedzialna na rzecz Kontrahenta B za procedurę celną, po wielokrotnych prośbach o dostarczenie dokumentu SAD lub VAT odmówiły, ze względu na następujące powody: Dokumentacja dotycząca odprawy jest z punktu widzenia kontrahenta B, poufna dla ich dzielności. Dotyczy dużej ilości produktów odprawianych jednorazowo, a zakupiony towar handlowy przez Firmę A, stanowi tylko pojedyncze sztuki.

 

PYTANIE:

  1. Jak Firma A powinna traktować transakcje z Kontrahentem B i reprezentującą go Firmą C, która posiada NIP UE, ale odmawia wystawienia faktury.

  2. Jak Firma A powinna traktować transakcje z Kontrahentem B i reprezentującą go Firmą C.

  3. Czy Firma A, wyżej opisane transakcje powinna traktować jako WNT i wykazywać je w deklaracji VAT-7

  4. Czy posiadając faktury od Kontrahenta B, Firma A, może w informacji podsumowującej VAT UE wpisać samą kwotę transakcji, wpisując numeru NIP UE Firmy C, współpracującej z Kontrahentem B i odpowiedzialnej za procedurę celną.

 

 
Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wnt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych