Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak się zachować, gdy dwa pasy ruchu przechodzą w jeden?


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 49020 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 06:54

Na drogach zdarzają się zwężenia, na których jezdnia dwupasowa przechodzi w jezdnię o jednym pasie dla danego kierunku ruchu. Jeżeli w takiej sytuacji spotkają się dwa pojazdy i obaj kierowcy chcą wjechać na ten sam pas, często dochodzi do rozmaitych nieporozumień, a nawet kolizji.

Powrót do artykułu: Jak się zachować, gdy dwa pasy ruchu przechodzą w jeden?

#2 Guest_rrrr

Guest_rrrr
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 06:54

Tego to się chyba nigdy nie nauczymy. Za każdym razem, jak spotykam zwężenie obojętnie z której strony to nagle kierowcy zapominają o zdrowym rozsądku i wszelkich zasadach. Jadą jak wolne elektrony starając się nie wpuszczać siebie na wzajem. Normalnie dziki wchód, a nie cywilizacja zachodu.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2018 - 15:45

"Oba pojazdy zbliżają się do zwężenia, za chwilę będzie tu już tylko jeden pas ruchu. Ponieważ zwężenie znajduje się na pasie prawym, wskazuje to, że ten właśnie pas kończy się. Kierujący czerwonym autem będzie musiał zatem zmienić pas ruchu. Może on przepuścić pojazd zielony albo wydatnie przyspieszyć i bezpiecznie przejechać na sąsiedni pas przed tym samochodem." Od kiedy można wyprzedzać prawym pasem??!!

#4 Guest_auto r:

Guest_auto r:
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2018 - 17:59

...sytuacja rys. 5 nie jest jednoznacznie opisana w prawie - 'wirtualny pas' w wielu sytuacjach drogowych szczególnie w ruchu miejskim może być trudny do oceny dla kierowcy: - sam Art.2 pkt 7 definiuje pojęcie pasa ruchu niezbyt precyzyjnie, - za nieszczęśliwe należy uznać zapis o elemencie drogi, który może być oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi. Moim zdaniem ta sytuacja nie jest jednoznaczna, bo łamie zasadę ruchu prawostronnego bez uczynienia wyjątku o tej reguły. Tego typu sytuacje powinny być w prawie jednoznacznie określone: nazwa sytuacji drogowej lub opis, rys. sytuacyjny wskazujący, który z pojazdów ma pierwszeństwo ruchu. Podobnie ma się sprawa ze skrzyżowaniami z ruchem okrężnym o dwu lub wielu pasach ruchu na rondzie - nasze przepisy ruchu drogowego, budowy i organizacji ruchu na tych skrzyżowaniach pozostawiają wiele do życzenia i stanowią istny koszmar dla większości kierowców w tym również tym, którym wydaje się to proste - ich należy się najbardziej obawiać. Projektowanie takich rozwiązań świadczy o niezrozumieniu zasad budowy i organizacji ruchu drogowego. Priorytetem winno być zapewnienie maksimum bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych