Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszeństwo podczas zawracania


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 49367 postów

Napisano 13 kwiecień 2017 - 06:44

Zawracanie na skrzyżowaniach jest manewrem, który powoduje wiele nieporozumień, kolizyjnych sytuacji, a nawet zderzeń. Wynikają one z nieznajomości przepisów u kierowców, a więc dziś wyjaśnimy, kto ma w takiej sytuacji pierwszeństwo.

Powrót do artykułu: Pierwszeństwo podczas zawracania

#2 Guest_4d

Guest_4d
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 06:44

Kiedy się w końcu ten naród nauczy, że jak ktoś zawraca na drodze z pierwszeństwem przejazdu to ma pierwszeństwo przed tymi, którzy skręcają w prawo z podporządkowanej?

#3 Guest_Disel

Guest_Disel
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2017 - 01:37

Wiadome, że na drodze z pierwszeństwem, manewr zawracania ma również pierwszeństwo, a z podporządkowanej skrecajacy w prawo jak w tym przypadku ustępują pierwszeństwa!!!!

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2017 - 10:20

Nigdy nie miałem problemów, z zawracaniem na skrzyżowaniu. Widocznie trafiałem na ludzi, którzy znali aktualne przepisy drogowe. Większość osób, które się wpychają na skrzyżowanie, gdy ktoś zawraca musiała robić te prawa jazdy ponad 20 lat temu.

#5 Guest_auto r:

Guest_auto r:
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2018 - 19:53

Każda radykalna zmiana wprowadza przejściowy ale rozciągnięty w czasie chaos i rozsądny znający aktualne przepisy kierowca powinien to uwzględnić dla własnego bezpieczeństwa. Każdy ma prawo do błędu nawet jak zna przepis. Niektórzy nie są wstanie tego pojąć. Nie ma w ruchu drogowym kierowców, którzy nie popełniają błędów - nie zawsze na szczęście kończą się one kolizją czy wypadkiem. Zasada ograniczonego zaufania, umiejętność przewidywania i rozsądek to podstawa w miarę bezpiecznego jeżdżenia.

#6 Guest_Roman O.

Guest_Roman O.
  • Goście

Napisano 21 luty 2019 - 00:49

A tutaj inny punkt widzenia z 2015 roku (blog 42 MrErdek1) , co ciekawe zgodny ze stanowiskiem dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie i sekretarza Małopolskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Marka Dworaka z roku 2019 (odc. 734 Jedź bezpiecznie). To czy przepisy są kiepskie, czy kiepski jest autor tego artykułu? A tak przy okazji. Jaki przepis pozwala Panie Jerzy jeździć na skrzyżowaniach pod prąd?

#7 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2019 - 01:04

Niezbyt trafny przykład z sygnalizacją świetlną, bo pojazd mający strzałkę warunkową i tak musi ustąpić wszystkim.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy