Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alimenty na dorosłe dziecko

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670938 postów

Napisano 11 kwiecień 2017 - 11:39

Czy rodzic ma obowiązek płacić alimenty na dorosłe dziecko? Kiedy ustaje obowiązek alimentacyjny?

Powrót do artykułu: Alimenty na dorosłe dziecko

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2017 - 11:39

To bardzo ciekawe, nie wiedziałam, że mam obowiązek płacenia alimentów na dorosłe dziecko jeśli samo nie jest w stanie się utrzymać i radzić sobie w życiu.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 08:47

Czy jest możliwa odwrotna sytuacja kiedy pełnoletnie dziecko płaci alimenty rodzicom?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 10:30

Czy jest możliwa odwrotna sytuacja kiedy pełnoletnie dziecko płaci alimenty rodzicom?

Tak, jak najbardziej jest możliwa.

#5 Guest_mama

Guest_mama
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2017 - 14:57

moje dziecko studiuje i od kilku miesiecy prowadzi własna działalnosc, która nie przynosi jeszcze zysków. Od 17 lat ojciec dziecka płaci tą sama kwotę czy prowadzona działalnosc jest przeciwwskazaniem do pobierania alimentów?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2017 - 10:43

moje dziecko studiuje i od kilku miesiecy prowadzi własna działalnosc, która nie przynosi jeszcze zysków. Od 17 lat ojciec dziecka płaci tą sama kwotę czy prowadzona działalnosc jest przeciwwskazaniem do pobierania alimentów?

Jeśli dorosłe dziecko nie może samodzielnie utrzymać się, ojciec musi nadal płacić alimenty, aż do ukończenia przez nie studiów.

#7 Guest_Marzena

Guest_Marzena
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2017 - 00:37

Fajnie , to znaczy ze nawet 24 czy 25 letnie dziecko ma prawo do otrzymywania alimentow? Rozumiem ze nie ma w tej chwili gornej granicy wieku "dziecka" i w kazdym przypadku jesli bedzie sie uczyc naleza mu sie alimenty? I jeszcze jedno czy to dorosle 18 + lat dziecko wystepuje o te alimenty czy ciagle placi sie je mamusi na konto?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2017 - 09:57

Fajnie , to znaczy ze nawet 24 czy 25 letnie dziecko ma prawo do otrzymywania alimentow? Rozumiem ze nie ma w tej chwili gornej granicy wieku "dziecka" i w kazdym przypadku jesli bedzie sie uczyc naleza mu sie alimenty? I jeszcze jedno czy to dorosle 18 + lat dziecko wystepuje o te alimenty czy ciagle placi sie je mamusi na konto?

Nie płacisz mamusi, płacisz dorosłemu dziecku.Alimenty należą się osobie, która uczy się, ale to nie znaczy, że nie ma górnej granicy wiekowej. Jeśli masz wątpliwości, czy Twoje dziecko może już samodzielnie funkcjonować, zwróć się do sądu o rozwiązanie problemu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych