Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie kupić opony letnie – nowe czy używane?

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49018 postów

Napisano 11 kwiecień 2017 - 08:31

Nowe opony gwarantują najlepsze właściwości trakcyjne, ale nie są tanie. Czy dobrym pomysłem może być zakup używanych opon?

Powrót do artykułu: Jakie kupić opony letnie – nowe czy używane?

#2 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2017 - 08:31

Uważam że lepiej kupić nowe opony bo używane na zewnątrz mogą wydawać się ok ale w wewnątrz to już nie wiadomo. Teraz można po dobrej cenie i w dobrej jakości kupić letnie opony. Ja dawałem coś ponad 200 złotych za jedno koło. Kupowałem tomkety przez internet, ogólnie nawet z przesyłką się opłaca zamawiać z neta niż kupować w stacjonarnych sklepach.

#3 Ajlar

Ajlar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 17:27

No dokladnie - komplet opon calorocznych kupilem na jesien w sklepie http://oponafelga.pl/i dalem okolo 800 zl (darmowa przesylka). Opony ze sredniej polki - ale i tak takie nowe sa lepsze, niz uzywane 3-5-letnie - niby z wyzszej polki. Sadze, ze na te 6-7 lat to spokojnie mi stykna - predzej auto zmienie, niz opony:>

#4 Stróż Porządku

Stróż Porządku

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 02 maj 2017 - 08:10

Kwestia użytkowania auta, jego przeznaczenia i budżetu. Jeżeli auto ma służyć do wożenia dzieci do szkoły to raczej nie ma co ryzykować kupując opony nieznanego pochodzenia. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem będzie zakup tańszych opon klasy średniej czy nawet ekonomicznej. Podobnie sytuacja wygląda w sytuacji gdzie pokonujemy dłuższe odcinki (autostrady, ekspresówki) ze znaczną prędkością. Tutaj również trochę słabo byłoby gdyby nagle podczas jazdy z prędkością 120 km/h nagle strzeliła nam opona bo miała ukryty balon po wewnętrznej stronie auta. Zresztą więcej na temat zakupu opon letnich opisuje znany bloger http://wulkanista.pl...y-letnie-kupic/ bo nawet jeżeli już zdecydujemy się na nowe opony to pojawią się kolejne dylematy. Jakie opony wybrać spośród tak wielkiej oferty na rynku. No właśnie.

Masz prawo zachować milczenie. Wszystko co powiesz może zostać zmoderowane:)

#5 Guest_Macko

Guest_Macko
  • Goście

Napisano 02 maj 2017 - 20:37

Jeżeli ktoś pyta się mnie jakie opony letnie kupić to kolejność wg mnie to nowe (premium, średnie, budżetowe), później używane premium i na końcu nowe chińskie. Wszystko opiera się o budżet którym dysponujemy. 

#6 Stróż Porządku

Stróż Porządku

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 maj 2017 - 20:19

Jeżeli ktoś pyta się mnie jakie opony letnie kupić to kolejność wg mnie to nowe (premium, średnie, budżetowe), później używane premium i na końcu nowe chińskie. Wszystko opiera się o budżet którym dysponujemy. 

Macko i tu się mylisz bo czytałem dzisiaj właśnie w autoświecie testy opon używanych premium kontra tanie nowe. I w każdych warunkach jakie były badane (deszcz, szucha, zakręty) góra były nowe opony. Liczyła się po prostu wysokość bieżnika. I o ile 1mm różnicy był akceptowalny żeby kupić używane premium zamiast nowych to już >=2mm wybór był tylko jeden - NOWE.

Masz prawo zachować milczenie. Wszystko co powiesz może zostać zmoderowane:)

#7 Garamond

Garamond

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 05 maj 2017 - 10:34

Używane to często mina...

#8 Mevaros

Mevaros

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 maj 2017 - 13:26

Jeśli szukasz dobrych opon to polecam ten sklep : http://plusgum.pl/ sam właśnie niedawno tutaj kupowałem i jestem zadowolony. Bardzo korzystnie cenowo, kupowałem opony premium nowe bo tylko takie uznaje. Używkom po prostu nie ufam. 

#9 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2017 - 08:26

Ja jeżdżę na oponach dębicy. Kupowałem je przez neta na aaaopony. Od maja na nich śmigam i problemów żadnych nie mam. Nie powiem bo dbam o nie żeby ciśnienie odpowiednie miały i w ogóle. 

#10 radoslaw

radoslaw

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 08:43

Chyba nie ma nic dziwnego w tym, że z nowymi oponami przez 4 miesiące nic się nie stało... tyle to powinny wytrzymać nawet opony używane i to używane w sposób intensywny i nieodpowiedni  :lol:. Póki mnie stać, to wolę postawić na opony nowe, choćby ze względu na bezpieczeństwo. W moim przypadku zimówki zamówione są na https://almot-auto.pl/oferta/opony/- już do mnie jadą i powoli będę się szykował do wizyty u wulkanizatora. Lepiej to załatwić wcześniej i nie dać się zaskoczyć zimie. ;)

"I understand. You found paradise in America, you had a good trade, you made a good living."

#11 Guest_amxxe

Guest_amxxe
  • Goście

Napisano 15 październik 2017 - 18:46

Oczywiście, ze nowe ;) wiadomo, są droższe, no ale mamy opony faktycznie na długo. I nie am co oszczędzać na swoim bezpieczeństwie. jak chcecie kupić nowe i tanie (uwaga, da się!) to sprawdźcie sobie sklep logistyka opon

#12 Franek74

Franek74

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 13:17

Ja w tej kwestii jestem stałym klientem www.keri-szczecin.com.pl. Można dostać u nich markowe, świetnej jakości opony. Poza tym w zeszłym sezonie zaopatrzyłem się u nich w nowy akumulator. Solidny i rzetelny sprzedawca.

#13 Guest_wacek555

Guest_wacek555
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 08:56

Ja bym opony VOLTYRE ocenił na 4-/5. Według mnie optymalne budżetówki, ale znajdą się też naprawdę solidne rolnicze. Kumpla mam z branży to bardzo chwalił ostatnio, że radzą sobie w trudnym terenie. Z tych moich bardziej lubianych kontaktów na opony białoruskie to auto-set.pl, ale tylko sklep internetowy, nie Allegro, bo znacznie szybciej idzie dostawa, z tego co zauważyłem. 

#14 Guest_Barry73

Guest_Barry73
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2018 - 16:07

PIT STOP w Poznaniu to profesjonalny serwisu opon, skoro już mowa o tym, może komuś się przyda dobry namiar na rzetelna firmę. Wiem po sobie, ze swojego auta nie oddam w ręce byle komu, a ta firma naprawdę dobra.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych