Skocz do zawartości

Przepisanie spadku na jedno z dzieci z wyłączeniem rodzeństwa

przepisanie spadek rodzeństwo

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2017 - 18:49

Witam, opiszę sytuację...

Moi rodzice zmarli nagle kilka lat temu... Mieszkanie było ich własnością jednak ze względu na nagłą śmierć nie było spadku w związku z tym odziedziczyłem to ja i moje rodzeństwo, które chciało zrzec się spadku na moją korzyść. Po rozprawie sądowej o przyznanie spadku, ja zapłaciłam za wszystkich podatek. Jednak prawnie oni mają nadal prawo do tego mieszkania. Co muszę zrobić aby mieszkanie już było przepisane na mnie i aby rodzeństwo nie miało już do niego prawa? Bardzo proszę o pomoc

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2017 - 18:56

Nie ma czegoś takiego jak przepisanie, mogą Ci swoje udziały sprzedać lub darować - załatwiasz sprawę u notariusza. Nie bardzo rozumiem, czemu od razu się nie zrzekli przy spadku, nie byłoby dodatkowych kosztów.

#3 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2017 - 19:03

Nie ma czegoś takiego jak przepisanie, mogą Ci swoje udziały sprzedać lub darować - załatwiasz sprawę u notariusza. Nie bardzo rozumiem, czemu od razu się nie zrzekli przy spadku, nie byłoby dodatkowych kosztów.

W sądzie powiedzieli, że nie można...  Każdy z rodzeństwa mówił sędziemu, że się zrzekają lecz ten powtarzał, że na to trzeba inną sprawę założyć. Wtedy sprawa śmierci była dla mnie wstrząsem a wydanie kilku tysięcy na notariusza wręcz niemożliwe. Teraz chciałabym tą sytuacje zakończyć. Czy ktoś miał podobny przypadek? Jeżeli jedno z rodzeństwa się rozmyśliło, jak wygląda wtedy spłata jego części? 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przepisanie, spadek, rodzeństwo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych