Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto poświadczy zgodność odpisów dokumentów z oryginałem?

wróć do serwisu Sektor Publiczny 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32716 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 10:58

Jedną z proponowanych zmian w KPA jest upoważnienie pracowników organu prowadzącego postępowanie do poświadczenia za zgodność odpisu dokumentu z oryginałem. Upoważniony pracownik na żądanie strony i po okazaniu oryginału dokumentu wraz z odpisem poświadczy za zgodność. Rozwiązanie ma na celu odciążenie strony postępowania administracyjnego od ponoszenia dodatkowych kosztów.

Powrót do artykułu: Kto poświadczy zgodność odpisów dokumentów z oryginałem?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2017 - 10:58

Upoważniony pracownik organu prowadzącego postępowanie, któremu został okazany oryginał dokumentu wraz z odpisem, na żądanie strony, poświadczać będzie zgodność odpisu dokumentu z oryginałem. Poświadczenie to obejmować będzie podpis pracownika, datę i oznaczenie miejsca sporządzenia poświadczenia, a na żądanie strony, również godzinę sporządzenia poświadczenia. Dobre rozwiązanie, obniży to koszta ponoszone przez stronę.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2017 - 07:22

A jeżeli to będzie kolorowa kserokopia a nie oryginał to co?

#4 Guest_aaaaa

Guest_aaaaa
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2017 - 07:33

ja przepraszam bardzo za moje pytanie ale jak to ma sie do pracowników socjalnych, czy tylko jeden pracownik na cały bajzel ma mieć upoważnienie i potwierdzac dokumenty w księgowości, w pomocy spoiłecznej , w świadczeniach rodzinnych, Funduszu alimentacyjnym i 500 plus a także wszystkim interesantom którzy przynoszą dokumenty na ksero z Przychodni Zdrowia, do Sądów? itp itd? a kto zrobi za pracownika jego pracę?Czy ktos ma zamiar to jakoś uregulować czy tylko wrzucić cos do pomocy społecznej mając w poważaniu tych pracowników?

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19005 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 wrzesień 2017 - 07:52

ja przepraszam bardzo za moje pytanie ale jak to ma sie do pracowników socjalnych, czy tylko jeden pracownik na cały bajzel ma mieć upoważnienie i potwierdzac dokumenty w księgowości, w pomocy spoiłecznej , w świadczeniach rodzinnych, Funduszu alimentacyjnym i 500 plus a także wszystkim interesantom którzy przynoszą dokumenty na ksero z Przychodni Zdrowia, do Sądów? itp itd? a kto zrobi za pracownika jego pracę?Czy ktos ma zamiar to jakoś uregulować czy tylko wrzucić cos do pomocy społecznej mając w poważaniu tych pracowników?

A w twojej ocenie to niby kto ma to "uregulować"? Ustawę chcesz na coś, co leży w gestii KIEROWNIKA JEDNOSTKI

#6 Guest_Ada

Guest_Ada
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2019 - 11:38

No dobrze,a mogłabym wiedziec co zrobic w sytuacji, gdy staram sie o stanowisko pracy i moje swiadectwa złożone w aplikacji ,mają być potwierdzone za zgodnosc ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych