Skocz do zawartości

Zwolnienie spóźniającego się pracownika

zwolnienie spóźnienie umowa o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika rozwiązanie umowy

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Zbigniew

Guest_Zbigniew
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 13:17

Dzień dobry.

zatrudniam pracownika na podstawie umowy o pracę, który notorycznie spóźnia się do pracy. Wszelkie upomnienia są jedynie chwilowym rozwiązaniem, gdyż pracownik konsekwentnie wraca do swoich starych przyzwyczajeń. Co prawda spóźnienia nie są jakoś szczególnie długie, ale ostatnio występują nad wyraz często. Czy mogę rozwiązać z nim umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika? Jeśli nie, to jaki inne rozwiązanie mi pozostaje?

#2 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 13:45

Dzień dobry.

zatrudniam pracownika na podstawie umowy o pracę, który notorycznie spóźnia się do pracy. Wszelkie upomnienia są jedynie chwilowym rozwiązaniem, gdyż pracownik konsekwentnie wraca do swoich starych przyzwyczajeń. Co prawda spóźnienia nie są jakoś szczególnie długie, ale ostatnio występują nad wyraz często. Czy mogę rozwiązać z nim umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika? Jeśli nie, to jaki inne rozwiązanie mi pozostaje?

rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem 

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20262 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 kwiecień 2017 - 14:15

Za same spóźnienia.....?

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20262 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 kwiecień 2017 - 14:16

Jakieś nagany moze ma, na piśmie?

#5 Guest_art.

Guest_art.
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 13:28

Pracownik ma obowiązek wywiązywać się ze swoich obowiązków, zwłaszcza dotyczących przestrzegania czasu pracy. W sytuacji gdy spóźnienia powtarzają się regularnie, w sposób istotny dezorganizują pracę firmy w pierwszej kolejności powinno się zastosować PISEMNE upomnienia, nagany z informacją o możliwym rozwiązaniu umowy z Art. 52. § 1.

cyt:  Pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika w razie:

1)  ciężkiego naruszenia przez pracownika podstawowych obowiązków pracowniczych, - tu wynikającego z nie wywiązywania się ze zobowiązań wynikających z podpisanej przez niego umowy o pracę-  a dokładniej nieprzestrzeganie ustalonej organizacji porządku w procesie czasu pracy.

p.s.

nie wskazanie wiarygodnych przyczyn usprawiedliwiających spóźnienie, daje możliwość nie otrzymania wynagrodzenia za czas spóźnienia

wypowiedź prywatna nie stanowiąca podstawę do czegokolwiek

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zwolnienie, spóźnienie, umowa o pracę, bez wypowiedzenia, z winy pracownika, rozwiązanie umowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych