Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odliczenie w PIT wygranej w pokera

poker gra hazard kasyno zwolnienie podatki pit

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Peter

Guest_Peter
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 07:15

Witam,
Ostatnio w kasynie wygrałem nieco ponad 3000 zł grając w pokera. Ja grając wydałem tam jakieś 500 zł. Czy mogę to 500 złotych odjąć jako koszt uzyskania przychodu, żeby obejść podatek dochodowy? Nie chcę, żeby mi potrącili, 10% to jednak sporo…



#2 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 06 kwiecień 2017 - 22:03

"Nie chcę, żeby mi potrącili, 10% to jednak sporo…" - dlaczego mieliby ci coś potrącić ?

I to po jakimś czasie od wygranej ?

 
zajrzyj do art. 21 ust. 1 pkt 6 ustawy o pdof


#3 OverDavidDD

OverDavidDD

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 luty 2021 - 19:30

Ja jak gralem na roznych stronkach online to odliczałem podatek w zaleznosci od wygranej i od tego na co przychodzą pieniądze. Teraz jak siedze na book-of-ra-free.com/pl/ to mam luz ale na przykład jak gralem w online kasynach gdzie kasy nie można było wyplacic na paypal to trochę się cykałem bo skarbowka jednak zazwyczaj jest czujna. Nie wiem jak to jest z uzyskaniem przychodu, wydaje mi się ze to trochę naciągane. Po prostu wypłacaj sobie po mniejsze kwoty a nie wszystko naraz i moim zdaniem będzie git ;)





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: poker, gra, hazard, kasyno, zwolnienie, podatki, pit

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych