Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kalibracja nowego alkomatu?

alkomat kalibracja bezpieczeństwo

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 gienko

gienko

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 kwiecień 2017 - 21:43

Chciałbym zakupić sobie alkomat. Do użytku własnego. Jak dotąd używałem takich jednorazowych, ale wolałbym mieć własny ze względu na bezpieczeństwo swoje, żony i dzieci. Jak to wygląda od strony technicznej? Są jakieś wymogi? Trzeba go serwisować czy coś takiego?

#2 ramona

ramona

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 09:04

Co jakiś czas trzeba kalibrować, zależy jaki kupisz, ja mam alkohita x50 i zalecają kalibrować co 6-12 miesięcy lub co 3500 pomiarów, zresztą kalibracje mam darmowe przez okres gwarancji, na pewno trzeba uważać tez z przechowywaniem, nie można go narażać na bardzo niskie i bardzo wysokie temperatury

#3 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 10:29

Każdy producent dołącza niezbędne informacje na ten temat. Alkohit jest ok, a te 3500 pomiarów, to spokojnie starczy, o ile to nie ma być na użytek dużej firmy. Z innych ważnych rzeczy, to alkomaty nie lubią, jak się je przemraża lub odwrotnie, ale to chyba logiczne. Po prostu, jak pogoda z ekstremalnym temperaturami, to nie zostawiasz urządzenia w samochodzie.

#4 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2017 - 19:12

Każdy producent dołącza niezbędne informacje na ten temat. Alkohit jest ok, a te 3500 pomiarów, to spokojnie starczy, o ile to nie ma być na użytek dużej firmy. Z innych ważnych rzeczy, to alkomaty nie lubią, jak się je przemraża lub odwrotnie, ale to chyba logiczne. Po prostu, jak pogoda z ekstremalnym temperaturami, to nie zostawiasz urządzenia w samochodzie.

Dokładnie tak. Trzeba mocno uważać, co się tam zamawia, bo chińszczyzny nie warto... tylko stracisz pieniądze. Jeżeli chodzi o kalibrację takiego sprzętu, to najlepiej też na tym nie oszczędzać bo przy kontroli będzie niemiła niespodzianka.

#5 Guest_radek

Guest_radek
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 19:40

sprawdź sobie stronę kalibracja-alkomatu,pl. tam się dowiesz co konkretnie się kalibruje i gdzie możesz to zrobić. Korzystam, polecam. smile.png

#6 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2017 - 09:19

Dokładnie tak. Trzeba mocno uważać, co się tam zamawia, bo chińszczyzny nie warto... tylko stracisz pieniądze. Jeżeli chodzi o kalibrację takiego sprzętu, to najlepiej też na tym nie oszczędzać bo przy kontroli będzie niemiła niespodzianka.

Jak kupowałem alkohita na allegro, to się zastanawiałem nad tym, co kupić. Podobnie jak z inną elektroniką. Rozpiętość cenowa jest spora, od kilkudziesięciu złotych, do nawet przeszło 2K. Dla mnie bez sensu wydawać fortunę na alkomat, ale z drugiej strony kupić coś bardzo taniego również mija się z celem. Rozsądny przedział to ok. 400-600 zł. 

#7 Guest_bogus

Guest_bogus
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2017 - 12:15

kalibracja nowego alkomatu?? Ja kupiłem nowego alkohita x60 i był skalibrowany. A dodatkowo dostałem kalibrację gratis w ciągu roku bez ograniczeń. 

#8 chalwa

chalwa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 25 czerwiec 2017 - 23:43

Rozsądny przedział to ok. 400-600 zł. 

Zgadzam się. Porządny alkomat elektrochemiczny do użytku nazwijmy to domowego, właśnie mniej więcej tyle kosztuje. Może i wydaje się to sporo, ale tak naprawdę daje nam to pewność, że kupujemy sprzęt dokładny i na lata. A jak się dobrze poszuka to kalibracje będą w cenie, a gwarancja nawet na 6 lat jak w alkohicie.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: alkomat, kalibracja, bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych