Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stalking, czyli uporczywe nękanie

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671854 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 11:27

Stalking polega na uporczywym nękaniu innej osoby lub jej najbliższych, istotnym naruszeniu jej prywatności, a także podszywaniu się pod daną osobę. Od 2011 r. jest w Polsce przestępstwem, za popełnienie którego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 a w wypadku, gdy w wyniku nękania ofiara targnie się na własne życie do lat 10.

Powrót do artykułu: Stalking, czyli uporczywe nękanie

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 marzec 2017 - 11:27

Skala tego zjawiska z roku na rok jest coraz większa. Stalking, a więc uporczywe nękanie staje się plagą naszych czasów. Niestety, dość trudno jest uwodnić nękanie przed sądem.

#3 Guest_Arletta Bolesta

Guest_Arletta Bolesta
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2017 - 06:14

Witam,

nt. m.in. stalkingu, ale w kontekście kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam również na mój blog.

dr Arletta Bolesta

adwokat kościelny

#4 Guest_pz

Guest_pz
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2017 - 13:33

Witam, co robić dostaję w pracy maile o tym, żebym się zwolnił z pracy od kogoś kto się podpisuje sprawiedliwy78. Dziś dostałem kolejnego tym razem z informacjami bardzo poufnymi o których wiedziała żona oraz ja więc nikomu ich nie mówiliśmy dodam że (ufam żonie i ona na pewno by tego nie zrobiła). W mailu jeszcze Pan sprawiedliwy stwierdził że w ciągu dwóch miesięcy zostanę dyscyplinarnie zwolniony. Tylko nie wiem za co. Nie wiem z kim mam rozmawiać i gdzie się z tym zgłosić o pierwszym mailu powiedziałem swojemu przełożonemu oraz w moim dziale się dowiedzieli też. Pierwszy mail został wysłany z firmy brak logów, drugi mail został wysłany z zagranicy NL, Netherlands. Tyle udało mi się sprawdzić. Dodam że prawdopodobnie od początku roku ktoś stawał mi pod bramą i włamywał mi się do wifi gdyż nawet mi zmienił hasło admina na jakieś swoje że musiałem przywrócić ustawienia fabryczne. Obecnie wyłączone mam wifi. Komputery przeformatowane aby mieć pewność że to żaden z nich. Policja pierwszym mailem oraz wifi nie chciała się zająć. Z drugim nie wiem co zrobić. Dodam że zacząłem szukać nowej pracy.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2017 - 10:47

Witam, co robić dostaję w pracy maile o tym, żebym się zwolnił z pracy od kogoś kto się podpisuje sprawiedliwy78. Dziś dostałem kolejnego tym razem z informacjami bardzo poufnymi o których wiedziała żona oraz ja więc nikomu ich nie mówiliśmy dodam że (ufam żonie i ona na pewno by tego nie zrobiła). W mailu jeszcze Pan sprawiedliwy stwierdził że w ciągu dwóch miesięcy zostanę dyscyplinarnie zwolniony. Tylko nie wiem za co. Nie wiem z kim mam rozmawiać i gdzie się z tym zgłosić o pierwszym mailu powiedziałem swojemu przełożonemu oraz w moim dziale się dowiedzieli też. Pierwszy mail został wysłany z firmy brak logów, drugi mail został wysłany z zagranicy NL, Netherlands. Tyle udało mi się sprawdzić. Dodam że prawdopodobnie od początku roku ktoś stawał mi pod bramą i włamywał mi się do wifi gdyż nawet mi zmienił hasło admina na jakieś swoje że musiałem przywrócić ustawienia fabryczne. Obecnie wyłączone mam wifi. Komputery przeformatowane aby mieć pewność że to żaden z nich. Policja pierwszym mailem oraz wifi nie chciała się zająć. Z drugim nie wiem co zrobić. Dodam że zacząłem szukać nowej pracy.

Szukaj, szukaj, a w nowej pracy też będziesz otrzymywał takie majle. Po co je odbierasz? Zignoruj, wtedy ktoś, kto robi sobie dowcipy i bawi się Twoim kosztem, znudzi się i przestanie Cię nękać.

#6 Guest_zniesławiona

Guest_zniesławiona
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2018 - 04:23

Witam, gdzie mogę zgłosić nękanie przez byłego pracodawcę, u którego nie pracuję już od 2012 roku, a który do tej pory w stosunku do mnie stosuje następujące działania: utrudnianie znalezienia pracy, niszczenie reputacji u obecnego pracodawcy, niszczenie relacji biznesowych poprzez rozsiewanie fałszywych plotek na mój temat, próby (żałosne, ale jednak) ingerowania w życie mojej rodziny. Dodam, że tym pracodawcą była wielka, znana i rozpoznawalna firma na świecie, producent żywności dla dorosłych i dzieci. Do tej pory nie mogę się od nich uwolnić, chociaż już dawno nie mam z nimi nic wspólnego i - gdyby nie to nękanie - wspominałabym ich bardzo dobrze. Targnęli się również na moje życie i tego darować nie można. Jestem spokojnym człowiekiem, to znaczy byłam, teraz jestem na nich wściekła i zniszczę wszystkie objawy nękania mnie. Proszę mi tylko pomóc i napisać, jak zrobić to w sposób cywilizowany i etyczny - w przeciwieństwie do tej firmy, zachowam się z godnością.

#7 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2019 - 11:27

nekanie za ujawnienie prawdy .przestepstwa.Gdy interweniowalam scisle wobec znaczących osób, pisałam do władz zwierzchnich,,zaczeto mi niszczyc samochod i wchodzic do wnetrza rysując po klapie p/w słonecznej,gdy na policji zapytalam "daczego to robia odpowiedz byla ,żeby pani przestala pisac/interweniowac",gdy domagam sie zwrotu niewyplaconych wynagrodzeń znowu nastapiły rysowania samochodu i nękanie. Jak wygląda nekanie? 1.głuche telefony puszczanie w telfonie rozmowy sklejonej z wyrazów o wymownej treści wklejanie emeila do pisanej skargi robienie zdjęć gdzie byłam sama czekanie na łace pojawienie sie mnie zademonstrowano przejsciem przez ulice/bez powodu/ i z powrotem wrócenie ,aby sie spotkąc na pasach. zjawianie sie w mijscu,w ktorym przebywałam i wpatrywanie sie bez mrugnięcia w oczy 1 osoba w niedzielę demontracyjnie przechodzila koło mnie z parkingu gdzie dorysowano na kierownicy ulicę nastepnego dnia ta sama osoba wchodzi do kiosku ,z ktorego ja wychodzę po czym idzie do sklepu w ktorym ja przenywałam TO NIE PRZYPADKI Pomimo zgłoszeń nic nie zrobiono,umorzono wszystko,,bilingi od telefonu niby nie odszukano,, emaile podano od najblizszego zakładyu komputerowego,tłumacząc ,że przeciek nastapił od innych komputerow..Na powage sytuacji nie wolno było wyjawić prawdy. Kto za taki stan odpowiada?było ormo ,zomo ,sb,ale nie posuwano sie do takich metod nekania ludzi,dzisiaj,chroni sie przestępcze dzialania pł co wolno wojewodzie to nie ciebie smrodxzie. . w nastepny dzień ta sama osoba zjawia si

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych