Skocz do zawartości

Fotelik samochodowy

dzieci samochód

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 marzec 2017 - 14:42

Do którego roku życia dziecko musi jeździć w foteliku samochodowym?

#2 lilu21

lilu21

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 10:38

Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że jak jakiś czas temu o tym czytałam, to było tak, że do 150 cm, do 36 kg i do  12 lat, aczkolwiek nie wiem, czy coś się nie zmieniło. Jeśli chodzi o takie wózki dla starszych dzieci, to kupiliśmy tutaj https://www.bobowozk...sta-269_275.phpZawsze to większe bezpieczeństwo w trakcie jazdy dla dzieci.

#3 Guest_Polcia

Guest_Polcia
  • Goście

Napisano 23 październik 2017 - 14:45

Dobry pokrowiec na fotelik kupiłam z sklep.pinknomore.pl/kategoria/pokrowce-na-foteliki, bardzo dobrej jakości jest i łatwo się pierze.

#4 Marcino

Marcino

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 19:17

Granica wiekowa jest zniesiona nowymi przepisami, ponad to dzieci trzeba wozić albo w fotelikach albo w urządzeniach przytrzymujących dzieci byle byly zgodne z przepisami unijnymi. Ja mam dla moich Smart Kid Belt, nie zajmuje miejca w samochodzie, w aucie też nie zajmuje kanapy jak fotelik a dzieci w nim są w 100% bezpieczne. I problemu nie ma jak do auta dziadków je przenoszę bo to male i lekkie takie  "pasy" , ze w torebce zona je mieści

#5 Guest_MeritumM

Guest_MeritumM
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2018 - 16:53

Jeśli chodzi o foteliki to nie ma co szczędzić na jakości... Bezpieczeństwo naszych dzieci powinno być zawsze najważniejszym czynnikiem. Ja kupiłem świetny fotelik nie pamiętam już gdzie, a do tego zamówiłem sobie pokrowiec z www.pokrowce.com, żeby służył mi jeszcze dłużej, bo uważam, że jak już na coś wydaję kupę kasy, to wypada to odpowiednio zabezpieczyć.

#6 Zuzanka

Zuzanka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 21 luty 2018 - 20:40

Po zmianie przepisów jazda w foteliku nie jest uwarunkowana wiekiem dziecka lecz jego wzrostem. Niestety jazda w foteliku dla starszego dziecka to niezbyt wygodna perspektywa dlatego warto szukać lepszych alternatyw jak Smart Kid Belt. Urządzenie to zapewnia bezpieczeństwo dziecku podczas jazdy poparte atestami i homologacją, a do tego rośnie z dzieckiem (15-36kg czy 1,5m)

#7 adamela

adamela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 15 kwiecień 2018 - 20:20

dobrym wyborem moim zdaniem jest gravity Jane - jest obrotowy, można wyregulować zaglówek i oparcie, a do tego dobrze wyszedł w testach bezpieczeństwa :) 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dzieci, samochód

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych