Skocz do zawartości

Fotelik samochodowy

dzieci samochód

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 marzec 2017 - 14:42

Do którego roku życia dziecko musi jeździć w foteliku samochodowym?

#2 lilu21

lilu21

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 148 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 10:38

Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że jak jakiś czas temu o tym czytałam, to było tak, że do 150 cm, do 36 kg i do  12 lat, aczkolwiek nie wiem, czy coś się nie zmieniło. Jeśli chodzi o takie wózki dla starszych dzieci, to kupiliśmy tutaj https://www.bobowozk...sta-269_275.phpZawsze to większe bezpieczeństwo w trakcie jazdy dla dzieci.

#3 Guest_Polcia

Guest_Polcia
  • Goście

Napisano 23 październik 2017 - 14:45

Dobry pokrowiec na fotelik kupiłam z sklep.pinknomore.pl/kategoria/pokrowce-na-foteliki, bardzo dobrej jakości jest i łatwo się pierze.

#4 Marcino

Marcino

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 19:17

Granica wiekowa jest zniesiona nowymi przepisami, ponad to dzieci trzeba wozić albo w fotelikach albo w urządzeniach przytrzymujących dzieci byle byly zgodne z przepisami unijnymi. Ja mam dla moich Smart Kid Belt, nie zajmuje miejca w samochodzie, w aucie też nie zajmuje kanapy jak fotelik a dzieci w nim są w 100% bezpieczne. I problemu nie ma jak do auta dziadków je przenoszę bo to male i lekkie takie  "pasy" , ze w torebce zona je mieści

#5 Guest_MeritumM

Guest_MeritumM
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2018 - 16:53

Jeśli chodzi o foteliki to nie ma co szczędzić na jakości... Bezpieczeństwo naszych dzieci powinno być zawsze najważniejszym czynnikiem. Ja kupiłem świetny fotelik nie pamiętam już gdzie, a do tego zamówiłem sobie pokrowiec z www.pokrowce.com, żeby służył mi jeszcze dłużej, bo uważam, że jak już na coś wydaję kupę kasy, to wypada to odpowiednio zabezpieczyć.

#6 Zuzanka

Zuzanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 55 postów

Napisano 21 luty 2018 - 20:40

Po zmianie przepisów jazda w foteliku nie jest uwarunkowana wiekiem dziecka lecz jego wzrostem. Niestety jazda w foteliku dla starszego dziecka to niezbyt wygodna perspektywa dlatego warto szukać lepszych alternatyw jak Smart Kid Belt. Urządzenie to zapewnia bezpieczeństwo dziecku podczas jazdy poparte atestami i homologacją, a do tego rośnie z dzieckiem (15-36kg czy 1,5m)

#7 adamela

adamela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 196 postów

Napisano 15 kwiecień 2018 - 20:20

dobrym wyborem moim zdaniem jest gravity Jane - jest obrotowy, można wyregulować zaglówek i oparcie, a do tego dobrze wyszedł w testach bezpieczeństwa :) 

#8 Guest_Klara

Guest_Klara
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2019 - 13:55

Do którego roku życia dziecko musi jeździć w foteliku samochodowym?

Teraz przepisy określają głównie wzrost i wagę dziecka, my kupiliśmy fotelik od Cybexa, który rósł z naszym malcem i obecnie została tylko podkładka. W sklepie Tosia gdzie robiliśmy zakupy bardzo pomagają w doborze optymalnej opcji.

#9 zlykot

zlykot

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 29 luty 2020 - 22:39

Dziecko musi jeżdzić aż do osiągnięcia 150 cm wzrostu. Obecnie na rynku jest kilka cikawych fotelików samochodowych, które wystarczą od urodzenia do osiągniecia tego limitu. Na przykład chcco seat4fix jest jednym z takich modeli. Do tego jest to obrotowiec.

Wózki spacerowe i foteliki samochodowe na https://edzidzius.pl/ najtaniej.

#10 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1111 postów

Napisano 15 czerwiec 2020 - 12:21

Są konkretne przepisy prawne i jeżeli chodzi o to, do kiedy powinno się wozić dziecko, zależne jest nie od wielu, a od jego masy i wzrostu. Poczytaj sobie więcej na temat bezpiecznego przewożenia dzieci w aucie: http://eurobobas.pl/...-wieku-dziecka/ oraz w jaki sposób dopasować fotelik w sposób prawidłowy.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dzieci, samochód

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych