Skocz do zawartości

Zdjęcie

Telefon dla seniora - jaki wybrać?

wróć do serwisu Sektor Publiczny 27 odpowiedzi w tym temacie

#21 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 09:34

Najlepszy będzie jakiś większy z dużymi przyciskami. Jeśli będzie prosty w obsłudze, to każdy sobie z nim poradzi.

#22 crazybadger

crazybadger

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 11:36

Dla starszej osoby nie ma lepszego niż myPhone o taki https://www.al.to/p/...asy-czarny.html. Zaletą telefonu jest bardzo wytrzymała bateria, która pozwoli na korzystanie z telefonu nawet do 10 dni bez konieczności jego ładowania. Wyposażony został także w przycisk SOS z opcją przypisywania numeru, który zapewni dodatkowe bezpieczeństwo w przypadku niespodziewanych sytuacji. A z tych bardziej podstawowych rzeczy to na pewno wyróżnić trzeba wyświetlacz na którym doskonale widać dużą, czytelną czcionkę. Intuicyjne menu i wygodne, duże klawisze klawiatury. Myślę, że idealnie się sprawdzi.

#23 ydzik

ydzik

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 09:58

Podstawa aby był on z dużym wyświetlaczem, oraz klawiszami. Unikałbym wszelkich smartfonów czy tego typu sprzetu. Prosty telefon z kilkoma podstawowymi funkcjami. W sklepie https://www.pomocedlaseniora.pl są telefony dla seniorów w dobrych cenach 

#24 Cathleen

Cathleen

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 04 wrzesień 2018 - 09:19

Uważam, że telefon dla seniora może być nowoczesny - w końcu w dotykowych także można powiększyć przyciski i litery. Ja swojej mamie kupiłam nokię, ale po namyśle dostała również ode mnie tablet z internetem mobilnym - wybrałam tanie a2mobile.pl z niewyczerpalnymi wiadomościami i rozmowami. Ma niesamowitą rozrywkę. Oglada swoje ulubione seriale i przegląda internet, oraz co najważniejsze, ma nieustający kontakt z wnukami.

#25 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 630 postów

Napisano 29 wrzesień 2018 - 14:34

W sumie racja.

#26 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 668 postów

Napisano 05 grudzień 2019 - 23:38

Bardzo pomocne przy wyborze takiego telefonu mogą okazać się te informacje https://zycieseniora...seniora-wybrac/. Jest tam bowiem artykuł, w którym znajdują się rady jak podjąć dobrą decyzję. Niestety, ale wybór wcale nie jest tak prosty jakby się mogło wydawać. Trzeba wszystko dokładnie przemyśleć. 

#27 mancity

mancity

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 08 grudzień 2019 - 12:38

Sporo seniorów jest też przyzwyczajonych do telefonów stacjonarnych, jeśli rodzina mieszka zagranicą to jest to dla nich świetna sprawa. W Białymstoku warto sprawdzić ofertę Koba link to operator który może dostarczyć pakiet usług dla seniora, zarówno telefon stacjonarny jak i numer mobilny - seniorzy również coraz częściej aktywnie korzystają ze smarphonów z dostępem do internetu. 

#28 adamela

adamela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 190 postów

Napisano 22 grudzień 2019 - 12:56

Telefon telefonem, ja zdecydowanie polecam zegarek z gps dla seniora . Taki też posiada funkcję telefonu, jest wytrzymały, z głośnym dzwonkiem. A do tego ma jeszcze inne, bardzo przydatne funkcje.U nas oboje dziadków posiada takie urządzenie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy