Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zeznanie roczne PIT-39 - kto i kiedy powinien je złożyć?


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 197205 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 08:25

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych określa różne rodzaje dochodów, które na jej mocy stają się podstawą opodatkowania. Jednym z nich jest przychód z odpłatnego zbycia nieruchomości. Do rozliczenia przychodów z tego tytułu służy deklaracja roczna PIT-39.

Powrót do artykułu: Zeznanie roczne PIT-39 - kto i kiedy powinien je złożyć?

#2 Guest_Anonimowyanonim

Guest_Anonimowyanonim
  • Goście

Napisano 27 marzec 2017 - 08:25

Dotychczas nie miałem okazji dokonywać rozliczenia rocznego na formularzu PIT-39. W tym roku wychodzi jednak na to, że będę musiał sięgnąć po ten formularz, bo zastanawiam się, co mam zrobić w sytuacji jeżeli w ubiegłym roku sprzedałem garaż murowany stojący w ciągu garaży, czy wobec tego też muszę odprowadzić podatek?

#3 Guest_Slawek

Guest_Slawek
  • Goście

Napisano 13 marzec 2018 - 20:45

Witam,

otrzymałem jako darowiznę 2 działki. Jedną z nich sprzedałem w listopadzie 2017, na drugiej buduję dom. Składam właśnie PIT 39 i całą kwotę dochodu (czyli przychód - koszty wynoszące "0PLN") wpisuje do tabeli jako kwotę dochodu zwolnionego zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131(czyli wydam ją na budowę domu). Mam tą kwotę wydatkować w ciągu 2 lat od daty sprzedaży nieruchomości czyli do listopada 2019r. Czy po tym czasie mam coś składać do US czy sprawę już uznać za zamkniętą?





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych