Skocz do zawartości

Zwrot darowizny a odliczenie w zeznaniu podatkowym PIT-37

pit-37 odliczenie ulga zeznaniepodatkowe podatki darowizna zwrot

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Oleczka

Guest_Oleczka
  • Goście

Napisano 27 marzec 2017 - 08:23

Cześć wszystkim!
Mam następujący problem: Jakoś koło czerwca ubiegłego roku przekazałam pieniążki dla zakonu w darowiźnie, bo prowadzili zbiórkę na nową dzwonnicę.
Tak się złożyło, że część sumy została mi zwrócona, bo okazało się, że zebrali za dużo na pokrycie kosztów budowy. Zwrot przyjęłam. Teraz wypełniam formularz podatkowy PIT-37 i zastanawiam się nad tym, w jaki sposób i czy w ogóle mogę odliczyć tę darowiznę od podatku? A jak tak, to czy w kwocie tego, co dałam w ogóle, czy po odliczeniu części, którą mi oddali?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13485 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 marzec 2017 - 21:47

Nie od podatku, ale od dochodu odlicza się darowiznę - chyba logiczne, że odliczasz tyle ile faktycznie wpłaciłaś na konto zakonu, czyli odejmując otrzymany zwrot. 

#3 Guest_Nissan

Guest_Nissan
  • Goście

Napisano 30 marzec 2017 - 19:07

Zgadzam się z tym co pisze koleżanka odejmujesz otrzymany zwrot . Oleczka a z jakiego programu korzystałaś ? Jak masz jakieś wątpliwości to wejdź sobie na pitax . Program jest darmowy i nie wymaga ściągania . Poza tym jest wszytsko jasno wytłumaczone wink.png

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pit-37, odliczenie, ulga, zeznaniepodatkowe, podatki, darowizna, zwrot

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych