Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zdrowe przekąski

wróć do serwisu Sektor Publiczny 78 odpowiedzi w tym temacie

#41 wendi

wendi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 09:09

Przekąski są dobre na wszelkie imprezy, czy to konferencje, eventy, czy nawet mniejsze imprezy firmowe. My przy takich wydarzeniach zawsze zamawiamy przekąski z firmy Catering Arts, Mamy wtedy pewność, że nie będą to suche gotowce, a coś małego i fajnie przygotowanego.

#42 Rachitycznyrekrut9

Rachitycznyrekrut9

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaPiaseczno

Napisano 18 grudzień 2017 - 10:40

Moim zdaniem przekąski to porażka, lepiej zaczekaj na właściwy posiłek

#43 Ghila12

Ghila12

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaŁomża

Napisano 18 grudzień 2017 - 11:59

Moim zdaniem przekąski to zguba, lepiej poczekaj na zdrowy posiłek

#44 majaluka

majaluka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 09:57

Warzywa z dipem

Doskonale wiemy, że świeże warzywa powinny znajdować się w każdym posiłku. W pracy możemy je jeść z dodatkiem dipu jogurtowego. Jego przygotowanie jest banalnie proste, a my mamy pełną swobodę w kompozycji smaku. Do jogurtu można dodać zioła świeżę, czosnek, przyprawy, sok z cytryny. W połączeniu z marchewką, rzodkiewkami, pomidorkami koktajlowymi czy papryką, stanowi dobrą i niskokaloryczną przekąskę, którą możemy zjeść o każdej porze dnia.

#45 Julek44

Julek44

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 12:49

A jak sobie radzicie, gdy przychodzi chęć na słodycze? Jaką macie alternatywę? Znacie jakieś zdrowe słodycze? Ja najczęściej wybieram słodycze Earth of Eco :) Pyszne i sięgam po nie bez wyrzutów sumienia!

Alternatywą słodyczy u mnie są owoce, orzechy, bakalie, także chyba zdrowo, ale przyznam szczerze, że mam wielką słabość do czekolady.

#46 bozi38

bozi38

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 24 styczeń 2018 - 16:27

Oj tak, ja też lubię czekoladę i ciężko mi z niej całkiem zrezygnować, choć sięgam rzadko... Natomiast z chęcią czasem kupuję zdrowe słodycze. No i też owoce, bakalie czy miód goszczą w moim jadłospisie :) Choć jak jestem na diecie, to wcale nie jem takich rzeczy, tylko to co w dietowym menu :)

#47 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 435 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 07:41

Kilka informacji o japońskim śniadaniu, które jest uznawane za jedno z najzdrowszych na świecie znajdziecie w tym artykule:

http://www.oyakata.c...nskie-sniadanie

Śniadanie takie je się zarówno na ciepło jak i na zimno.

Polecam spróbować szczególnie ryżowych przekąsek japońskich Onigiri ( czasami widzi sie w je w żabce)

onigiriz_1.jpg

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#48 Guest_żanka

Guest_żanka
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 13:04

Jem świeże owoce, warzywa, pudding chia, wegańskie batony, a do picia robię sobie oczyszczające koktajle. Mój ulubiony to jabłko/cytryna/pietruszka, wszystko do blendera i rozcieńczam niegazowaną cisowianką. Pycha

#49 Guest_Małgosia

Guest_Małgosia
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 14:39

Ja czasem lubię sobie coś przekąsić słodkiego i wtedy robię pełnoziarniste gofry, a do nich mus bananowy albo konfiturę pomarańczową własnej roboty albo od Eterno. Wychodzi pycha, jak ktoś lubi owoce to polecam takie połączenie:)

#50 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 455 postów

Napisano 12 kwiecień 2018 - 10:41

Niedługo zmieniam siedzibę biura na dużo większą, ale nie jest to jedyna zmiana, którą chcę wprowadzić w firmie, którą prowadzę. Niedawno przeprowadziłam ankietę wśród swoich pracowników i wynika z niej, że brakuje im takich bene fitów jak świeże owoce i warzywa i przekąski. Przeglądałam oferty pracy kilku konkurencyjnych firm i w zasadzie wszystkie firmy to mają. Zależy mi na tym, żeby pracownicy dobrze się czuli, bo to przecież wpływa na ich jakość pracy i dlatego chce to zmienić. Planuje raz w tygodniu w poniedziałki kupować owoce i warzywa, ale nie chcę ich też kupowac na ślepo. Wyznaczyłam budżet dla każdego pracownika i stworzyłam listę, w której każdy pracownik wpisuje preferowane owoce i warzywa, które chciałby dostać od firmy. Dzięki temu każdy z pracowników będzie mógł mieć swoją prywatna miseczkę z owocami i warzywami. Raz w miesiącu chcę też zamawiać przekąski do biura i szukam sklepu internetowego z bakaliami. Wstępnie zatanawiam się nad takimi przekąskami https://ebakalland.pl/vending.html . Co myślicie o moim pomyśle?

#51 Formala

Formala

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 11:58

Mnie kiedyś mówiono ze przekąski są złe bo to zwykłe podjadanie które oszukuje żołądek. Powinno sie jesc 5 posiłków dziennie to wychodzi co ok. 3 godziny w porcjach małych. Ja mialam z tym na poczatku problem bo zwykle jadlam sniadanie potem syty obiad poznym popoludniem i juz bez kolacji.  Nawet pomyslow nie mimalam co bym mogla takiego gotowac by rozlozyc to na 5 posilkow :D Wtedy maz w ramach prezentu zakupil mi voucher na warsztaty kulinarne do http://cookup.pl/gdzie nauczylam sie nowych rzeczy, łączenia smaków, zdrowej żywnosci itd i teraz jest mi duzo latwiej :D

#52 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 577 postów

Napisano 02 maj 2018 - 10:04

Próbowałam kilka razy onigiri ponieważ sprzedaje je żabka w mojej okolicy. Jednakże zbytnio mi nie posmakowały. Takie tam zwykłe ryżowe kulki.

Proponowalabym natomiast zamiast tego

daktyle

marchewke

jabłka

ewentualnie pomidorki daktylowe: https://netto.pl/zdr...idor-daktylowy/, ktore po prostu uwielbiam. I często noszę je ze sobą do pracy :) 

#53 ula13

ula13

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 05 maj 2018 - 13:18

Chyba każdy od czasu do czasu ma ochotę na coś słodkiego. Ja uwielbiam naleśniki. A niedawno znalazlam przepis https://www.arbuziak...mem-mascarpone/

Muszę przyznać że lepszych do tej pory nie jadlam. Zresztą moja rodzinaka jest też tego zdania. Szybkie w przygotowaniu i szybko znikają z talerza. Wyśmienite.

#54 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 671 postów

Napisano 08 maj 2018 - 21:22

Zdrowe odżywianie to nic strasznego, a po kilku miesiącach dobrej diety, nawet nie będzie Ci się chciało wracać do śmieciowego jedzenia. Urozmaicaj sobie dietę, szukaj ciekawych sposobów na zabawę z daniami np na http://www.suplement...na-czym-polega/ a opłaci Ci się to 

#55 Anna315

Anna315

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 09 maj 2018 - 09:42

Przekąski jako przystawka przed imprezą to bardzo dobre rozwiązanie. Zawsze je przygotowuję i goście są bardzo zadowoleni.

#56 gosiabakier

gosiabakier

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 20 maj 2018 - 10:23

Pikle.

#57 Nobody

Nobody

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 22 maj 2018 - 11:11

W roli przekąski doskonale sprawdzają się przede wszystkim warzywa. Niektóre z nich mogą w 100 gramach zawierać koło 8 - 10 kcal, co jest śmiesznie małą wartością. To świetne rozwiązanie dla osób odchudzających się.

Taśmy przenośnikowe Eurotex Poland.

#58 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 22 maj 2018 - 11:53

Warto poczytać o przekąskach 0 kalorii.

A są takie? Podasz przykłady?

#59 wicehrabia

wicehrabia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 610 postów

Napisano 16 czerwiec 2018 - 10:45

Pytanie tylko, czy zdrowe przekąski są też smaczne.

#60 michalwu

michalwu

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 09 lipiec 2018 - 17:19

Generalnie staram się kupować zdrową wędlinę bo jem jej bardzo dużo, a konserwanty to najgorsze co może być. Staraj się kupować w sklepach, które mają dobre opinie na temat tego, że faktycznie produkty są dobrej jakości i są świeże, chociaż czasami ceny bywają bardzo wysokie, ale niestety takie czasy.

Ten świat przypomina mi Cartoon Newtork.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych