Skocz do zawartości

Jednoosobowa działalność - warunki?

stolarnia produkcja handel usługi manufaktura prawo pytanie kontrola

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Remik

Guest_Remik
  • Goście

Napisano 25 marzec 2017 - 18:01

Witam wszystkich! 

Gubię się już w przepisach, dlatego postanowiłem zapytać. Mam zamiar założyć jednoosobową działalność gospodarczą. Będę wytwarzał pewien rodzaj niewielkiego produktu z drewna (bardziej mi to podchodzi pod rękodzieło niż faktycznie coś związanego ze stolarką biggrin.png ). Sprzedaż towaru będzie odbywać się przez internet (sklep online + allegro + facebook). Z tego co wiem, skoro nie mam pracowników, to nie potrzebuję odpowiednio przygotowanego warsztatu i mogę pracować gdzie tylko chcę, muszę tylko podać adres rejestrując działalność. 
Moi rodzice mają dom (w którym jestem zameldowany) z podwórkiem a na nim warsztat.
Pomyślałem więc, że zarejestruję siedzibę firmy w domu moich rodziców i miejsce wykonywania wszelkich czynności również u rodziców.

I stąd biorą się moje pytania: 

1. Czy faktycznie miejsce, w którym będę prowadził firmę nie musi spełniać żadnych wymagań?
2. Czy wskazanie domu moich rodziców przysporzy im jakieś problemy i dodatkowe koszty? Wzrost podatku itp.

Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam. wink.png

#2 Dmarek1991

Dmarek1991

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 kwiecień 2017 - 11:02

Oczywiście rodzice będą musieli płacić wyższy podatek.

Na początek musisz wiedzieć ile miejsca będziesz potrzebował i spisać z rodzicami np. umowę użyczenia na część nieruchomości. Za wydzielone miejsce w którym będziesz prowadził DG Twoi rodzice będą płacili dużo wyższy podatek od nieruchomości - w przypadku domów jest to ok 20 zł/2 zamiast 1 zł/m2.

#3 katarzynas

katarzynas

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 11 październik 2017 - 14:30

Skoro bardzo Cię to ciekawi to zajrzyj na Europejskie Forum Gospodarcze Łódzkie 2017, ponieważ będą tam różne panele tematyczne i na pewno znajdziesz coś dla siebie.

#4 drewbud24

drewbud24

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 13:46

dokładnie, tam informacje są sprawdzone i nie wprowadzą cię w błąd

drewbud

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: stolarnia, produkcja, handel, usługi, manufaktura, prawo, pytanie, kontrola

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych