Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrącenia z wynagrodzenia na podstawie wyroku sądowego


wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 516314 postów

Napisano 24 marzec 2017 - 14:58

Sąd może orzec potrącenie od 10% do 25% wynagrodzenia za pracę w stosunku miesięcznym na cele społeczne. Czy pracodawca ma obowiązek dokonywać takich potrąceń? Czy potrąceń należy dokonywać od kwoty netto czy brutto?

Powrót do artykułu: Potrącenia z wynagrodzenia na podstawie wyroku sądowego

#2 Guest_Agak

Guest_Agak
  • Goście

Napisano 24 marzec 2017 - 14:58

A co w przypadku, gdy wynagrodzenie brutto pracownika, to płaca minimalna czyli 2000 zł brutto? Czy można dokonać potrącenia w wysokości 20% na rzecz fundacji orzeczonego przez sąd rejonowy (wydział karny)?

#3 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19699 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 marzec 2017 - 15:05

A co w przypadku, gdy wynagrodzenie brutto pracownika, to płaca minimalna czyli 2000 zł brutto? Czy można dokonać potrącenia w wysokości 20% na rzecz fundacji orzeczonego przez sąd rejonowy (wydział karny)?

A przeczytałaś artykuł?

chyba nie, łatwiej zadać pytanie niech inni czytają?



#4 Guest_On

Guest_On
  • Goście

Napisano 24 marzec 2017 - 15:50

A co w przypadku, gdy wynagrodzenie brutto pracownika, to płaca minimalna czyli 2000 zł brutto? Czy można dokonać potrącenia w wysokości 20% na rzecz fundacji orzeczonego przez sąd rejonowy (wydział karny)?

Zgodnie z art. 88 kodeksu pracy od potrąceń wolna jest kwota:

1) minimalnego wynagrodzenia za pracę - przy potrącaniu sum egzekwowanych na mocy tytułów wykonawczych na pokrycie należności innych niż świadczenia alimentacyjne,

2) 75 % wynagrodzenia określonego w pkt 1 - przy potrącaniu zaliczek pieniężnych udzielonych pracownikowi,

3) 90% wynagrodzenia określonego w pkt 1 - przy potrącaniu kar pieniężnych przewidzianych w art. 108.



#5 Guest_Aleksandra

Guest_Aleksandra
  • Goście

Napisano 24 marzec 2017 - 15:51

A przeczytałaś artykuł?

chyba nie, łatwiej zadać pytanie niech inni czytają?

ha, ha znaczy nie wiesz bo wprost nie ma w artykule 



#6 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19699 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 marzec 2017 - 16:25

ha, ha znaczy nie wiesz bo wprost nie ma w artykule

Prowokacja nie zda się na nic ha,ha.
Wprost to nawet głąb doczyta ha,ha.
Trzeba czytać ze zrozumieniem również odesłania do Kodeksu Pracy.
Ha,ha

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2020 - 17:36

Co jeśli karany nie posiada żadnego zatrudnienia?



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych