Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rezygnacja z urlopu wychowawczego - wzór oświadczenia

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515854 postów

Napisano 23 marzec 2017 - 22:47

Pracownik-rodzic, który jest w trakcie korzystania z urlopu wychowawczego i chciałby wrócić do pracy, powinien złożyć pracodawcy stosowne oświadczenie. Przedstawiamy wzór oświadczenia o rezygnacji z urlopu wychowawczego.

Powrót do artykułu: Rezygnacja z urlopu wychowawczego - wzór oświadczenia

#2 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 23 marzec 2017 - 22:47

Witam, jestem obecnie na urlopie wychowawczym udzielonym na rok do sierpnia, chciałabym wrócić wcześniej do pracy, ile dni wcześniej powinnam o tym poinformować pracodawcę? i czy pracodawca może mi odmówić zmniejszenia etatu na 3/4?

#3 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2018 - 17:09

Witam, jestem w nauczycielem w przedszkolu i obecnie przebywam na urlopie wychowawczym. Ze względu na rozpoczęty awans zawodowy na nauczyciela mianowanego moja nieobecność w pracy nie może trwać dłużej niż półtora roku. Byłam na zwolnieniu od 20 października 2016 a 7 marca 2017 urodziłam córeczkę. Chcę wrócić do pracy 7 marca 2018 więc muszę jeszcze wykorzystać zaległy urlop. Czy mogę skrócić urlop wychowawczy i przejść na urlop wypoczynkowy? Jakie dokumenty powinnam przedłożyć dyrekcji?Czy jeśli pracowałam na pełen etat to teraz muszę zgodzić się na połowę, która proponuje mi dyrekcja?

#4 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 11 luty 2018 - 18:26

Witam, wróciłam do pracy bo kończyła mi się umowa o prace ,pracodawca przedłużył mi umowę czy teraz mnogę jeszcze wykorzystać reszte niewykorzystanego urlopu wychowawczego

#5 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 02 marzec 2018 - 14:42

Witam! Obecnie jestem na urlopie wychowawczym. Jestem w kolejnej ciąży, chciałabym przerwać u.wychowawczy i teoretycznie wrócić do pracy. Czy mogę pierwszego dnia już złożyć l4? I zapewne dostane skierowanie na badania okresowe,czy muszę je wykonać skoro od pierwszego dnia pracy pójdę na l4?

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17926 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 marzec 2018 - 14:57

Jeżeli pracownik jest w trakcie korzystania z urlopu wychowawczego i chciałby wrócić do pracy powinien złożyć pracodawcy stosowne oświadczenie. Zgodnie z art. 1863 Kodeksu pracy pracownik może zrezygnować z urlopu wychowawczego: 1) w każdym czasie - za zgodą pracodawcy; 2) po uprzednim zawiadomieniu pracodawcy - najpóźniej na 30 dni przed terminem zamierzonego podjęcia pracy.

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17926 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 marzec 2018 - 14:59

Nie wiem czemu piszesz o badaniach okresowych, ale jeśli chorowałaś w ciąży powyżej 30 dni to dostaniesz skierowanie na badania kontrolne. Teoretycznie od daty powrotu z wychowawczego możesz dostarczyć pracodawcy zwolnienie lekarskie i nie musisz wtedy rozpoczynać pracy, ani robić badań.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2018 - 21:09

Witam, obecnie przebywam na urlopie wychowawczym, jednak jakiś czas temu złożyłam wniosek u pracodawcy o przerwaniu urlopu - od 1 sierpnia mam pojawić się w pracy. Teraz jednak z pewnych powodów (nie ciąża) chcę przedłużyć urlop jeszcze o pare miesięcy. Co powinnam zrobić?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2018 - 12:00

Witam, obecnie przebywam na urlopie wychowawczym, jednak jakiś czas temu złożyłam wniosek u pracodawcy o przerwaniu urlopu - od 1 sierpnia mam pojawić się w pracy. Teraz jednak z pewnych powodów (nie ciąża) chcę przedłużyć urlop jeszcze o pare miesięcy. Co powinnam zrobić?

Napisać podanie do pracodawcy i złożyć je co najmniej na 21 dni przed. Pracodawca też musi mieć czas na zorganizowanie pracy w zakładzie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych