Skocz do zawartości

naruszenie praw autorskich

prawa autorskie dochodzenie praw

wróć do serwisu Moja Firma Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Lisa

Guest_Lisa
  • Goście

Napisano 23 marzec 2017 - 01:30

Witam. Mam pytanie na które być może ktoś z Was będzie mi umiał odpowiedzieć. Jestem osobą piszącą, swoje teksty umieszczam na swojej stronie internetowej wraz z datami powstania, oraz na jednym z bardzo popularnych serwisów gromadzacych autorów aforyzmów, wierszy itd. W roku 2010 jeden z moich tekstów otrzymał wyróżnienie jako aforyzm dnia właśnie w tym serwisie, co wiązało się również z tym, że został tego dnia rozeslany mailingiem (wraz z podaniem autora) do setek/ tysięcy użytkowników owego serwisu, którzy sobie taki aforyzm dnia na maila zamowili - no i fajnie, mile wyróżnienie.
Niedawno, wpisując w Google owy moj aforyzm - wyskakuje mnóstwo linkow do stron, blogów itp w których wykorzystany jest mój tekst i w 99% nigdzie nie jest podawany autor, w wielu przypadkach np blogi - nie jest nawet wzięte w cudzysłów sugerując że słowa nie są autorstwa właściciela strony, bloga czy serwisu. Pojawił się również demotywator na demotywatory.pl - zdjęcie plus mój tekst i podpisane: demotywatory.pl
Czy ja mogę coś z tym zrobić?? Nie mam nic przeciwko wykorzystywaniu i rozpowszechnianiu moich tekstów- jeśli tylko wykorzystujący podają nazwisko autora słów czyli moje. Do wielu stron napisałam prośbę o podpisanie autorstwa, lub wzięcie w cudzysłów - ani jednej odpowiedzi nie otrzymałam.
Co mogę w tej sprawie zrobić? Jak mogę dochodzić poszanowania moich praw autorskich? Proszę bardzo o podpowiedzi lub nakierowanie jaka prawna droga mogę się udać. Serdecznie pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: prawa autorskie, dochodzenie praw

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych