Skocz do zawartości


Zerówka czy pierwsza klasa?

edukacja reforma

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2017 - 15:02

Drodzy rodzice!

zastanawiam się jaka decyzję podjąć w kwestii: zerówka - czy pierwsza klasa szkoły podstawowej? Moja córka w tym roku rozpocznie edukację.

Proszę o porady!#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 marzec 2017 - 12:07

Drodzy rodzice!

zastanawiam się jaka decyzję podjąć w kwestii: zerówka - czy pierwsza klasa szkoły podstawowej? Moja córka w tym roku rozpocznie edukację.

Proszę o porady!

A jak dostaniesz 5 porad za zerówką, a 5 za pierwszą klasą, to już wszystko będzie dla Ciebie jasne? To może jeszcze ciągnij zapałki i podejmij decyzję losowo. Przecież wszystko zależy od czynników, których nie podajesz. Nie znamy Twojego dziecka, nie wiemy na ile jest zdolna, zdrowa, śmiała,przebojowa, czy poradzi sobie w szkole. Ty to musisz wiedzieć.#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 marzec 2017 - 15:18

Nie chodzi mi o głosowanie za i przeciw tylko opinię innych rodziców. Jak oni decydują i dlaczego. Pozdrawiam#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 marzec 2017 - 11:08

Nie chodzi mi o głosowanie za i przeciw tylko opinię innych rodziców. Jak oni decydują i dlaczego. Pozdrawiam

 Kilkanaście lat temu rodzice zadecydowali, że pójdę do pierwszej klasy w wieku 6 lat. Byłam małą, nieśmiałą zagubioną dziewczynką, taką trzymającą się spódnicy mamusi. Już pierwsze dni w szkole przerosły mnie. Nie mogłam poradzić sobie z nauką, silniejsi uczniowie dokuczali mi. Miałam olbrzymie braki w nauce. Pod koniec roku szkolnego. nauczycielka sugerowała mamie, żebym jeszcze raz powtórzyła pierwszą klasę. Mama nie zgodziła się, bo co by na to powiedzieli ludzie, taki wstyd. Więc brnęłam dalej, stopnie w kolejnych klasach miałam coraz gorsze. Ukończyłam wreszcie tę nieszczęsną podstawówkę, a dalej to już tylko nadawałam się do nauki zawodu.Rodzice nigdy nie zrozumieli swojego błędu. Mało tego, zgodnie twierdzili, że nie chciałam uczyć się, że byłam głąbem, a ja po prostu z racji swojego wieku nie nadążałam z nauką. Zastanówcie się rodzice, co robicie swojemu dziecku, gdyż pewnych błędów nie da się nigdy naprawić. Nie podążajcie za modą, ani za tym, co sugerują wam media, jak równie minister edukacji. Idźcie z dzieckiem do poradni wychowawczej, zasięgnijcie porady psychologa, czy wasze dziecko nadaje się do pójścia do szkoły w wieku 6 lat.

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: edukacja, reforma

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych