Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana dowodu osobistego 2017

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671115 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 12:03

Dowód osobisty traci ważność po upływie 10 lat od daty wydania. Po tym czasie należy wymienić dokument na nowy. Jest to bezpłatne i możliwe w dowolnym urzędzie lub przez Internet.

Powrót do artykułu: Wymiana dowodu osobistego 2017

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2017 - 12:03

Coraz więcej osób będzie już miało najnowszą wersję dowodu - bez adresu, koloru oczu, wzrostu oraz skanu podpisu. To dobrze, bo mnóstwo osób rocznie musiało wymieniać dowód osobisty z powodu zmiany miejsca zamieszkania. Ciekawe również, kiedy zaczną obowiązywać dowody z warstwą elektroniczną (e-dowody). Zapowiadana data była już wielokrotnie przesuwana a Komisja Europejska dała nam czas do końca marca 2019.

#3 Guest_biedronka

Guest_biedronka
  • Goście

Napisano 24 marzec 2017 - 16:24

Ja nie widzę nic dobrego w najnowszej wersji dowodu,wręcz przeciwnie czyli same problemy. Prosty przykład,Poczta Polska nie wydała mi listu poleconego gdyż na nowym dowodzie nie ma adresu. Totalna porażka systemu polskiej biurokracji....

#4 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 09 maj 2017 - 09:56

Ja nie widzę nic dobrego w najnowszej wersji dowodu,wręcz przeciwnie czyli same problemy. Prosty przykład,Poczta Polska nie wydała mi listu poleconego gdyż na nowym dowodzie nie ma adresu. Totalna porażka systemu polskiej biurokracji....

A co ma piernik do wiatraka ?  Na poczcie sprawdzają twoją tożsamość a nie adres.  Coś tu  Pani kręci 

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 maj 2017 - 10:03

A co ma piernik do wiatraka ?  Na poczcie sprawdzają twoją tożsamość a nie adres.  Coś tu  Pani kręci

Niekoniecznie kręci. Panie na poczcie też czasem ustanawiają własne prawo i jak się uprą, to nie wydadzą.

#6 Guest_xyz

Guest_xyz
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2017 - 18:56

Ja czekam na ten nowy dowód i się niecierpliwię. Stary już jest nieważny, za kilka dni straci ważność paszport. Chciałam wyrobić najpierw paszport i czytam, że winnam przedstawić ważny dowód osobisty. Co mam zrobić, jak prace nad nowymi dowodami mają poślizg ? a ja chcę mieć NOWOCZESNY dowód osobisty. Co zrobię jak mi wypadnie pilny nieplanowany wyjazd, za granicę do dzieci ? Pani minister kiedy te dowody się pojawią ?

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2017 - 08:17

Niekoniecznie kręci. Panie na poczcie też czasem ustanawiają własne prawo i jak się uprą, to nie wydadzą. Niekoniecznie Panie na poczcie ustanawiają własne prawo ponieważ zdarza się że jest więcej niż jeden Jan Kowalski w danej miejscowości

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 październik 2017 - 12:08

Niekoniecznie kręci. Panie na poczcie też czasem ustanawiają własne prawo i jak się uprą, to nie wydadzą. Niekoniecznie Panie na poczcie ustanawiają własne prawo ponieważ zdarza się że jest więcej niż jeden Jan Kowalski w danej miejscowości

I ten drugi Jan Kowalski ma taki sam PESEL?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2018 - 12:43

I ten drugi Jan Kowalski ma taki sam PESEL?

W adresie na liście poleconym raczej rzadko występuje numer PESEL. Dlatego jest to rzeczywisty problem. Jako Jan Kowalski mogę próbować odebrać przesyłkę zaadresowaną do dowolnego innego Jana Kowalskiego z terenu calej Polski. Chyba, że jest jakieś inne rozwiązanie tego problemu o którym nie słyszałem.

#10 Guest_Wkurzony!

Guest_Wkurzony!
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2018 - 08:39

Ale do qr*y nędzy ile się pytam kosztuje wyrobienie tego pierd***nego dowodu który mi jest potrzebny jak qr*ie majtki!!!

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2018 - 11:50

Ale do qr*y nędzy ile się pytam kosztuje wyrobienie tego pierd***nego dowodu który mi jest potrzebny jak qr*ie majtki!!!

W pierwszym poście tego wątku masz artykuł, a w nim już na samym początku jest to napisane, idioto. Umiesz czytać ze zrozumieniem, gamoniu, czy tylko umiesz bluzgać śmieciu?

#12 Guest_bolek

Guest_bolek
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2018 - 20:44

można wyjechać odrazu zagranice jak się wyrobi nowy dowod

#13 Guest_bolek

Guest_bolek
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2018 - 20:49

bo słyszałem ze jak się wyrobi dowód to można wyjechać dopiero po 3 tygodniach orientuje się ktoś czy to prawda

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2018 - 10:24

bo słyszałem ze jak się wyrobi dowód to można wyjechać dopiero po 3 tygodniach orientuje się ktoś czy to prawda

Można wyjechać od razu.

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 07:44

Ile kosztuje wymiana dowodu z powodu zmiany nazwisku

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 09:29

Ile kosztuje wymiana dowodu z powodu zmiany nazwisku

Nie ma opłaty.