Skocz do zawartości

Zdjęcie

Konkurencyjna firma działa na moją szkodę!

wróć do serwisu Sektor Publiczny 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 mangol

mangol

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 10:40

Od początku miałem z nimi problem, chodzi też o prywatne spięcia, no niewazne, ale to co robią jest bardzo nie fair! Na początku zaczęło się od wypisywania o nas bdzur na forach, jestem prawie pewny że tworzyli fikcyjne konta i krytykowali nas niby jako nasi klienci a to wszystko było z palca wyssane. Teraz zauważyłem w tym narzędziu googlowym że mam jakieś dziwne linki do strony, jakieś viagry i inne rzeczy, no po prostu śmietnik. Nie wiem jak ale to napewno tez oni zrobili. Jak ja mam to pousuwać i co robić i czy się da wyjść z tej sytuacji czy osiagneli cel i zaszkodzili mi na amen? Bardzo prosze o pomoc...

#2 wiselka

wiselka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 12:49

Bardzo to przykre że ktoś nie potrafi uczciwie konkurować tylko do takich rzeczy się ucieka, w dodatku nie oddziela biznesu od osobistych żalów…. nie znam się na tym za bardzo, ale trzymam kciuki żebys znalazł rozwiązanie i im pokazał gdzie raki zimują!

#3 An_na

An_na

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 13:25

Zatrudnij dobrego informatyka, to zrobi porządek ze stroną i założy zabezpieczenia. Co do konkurencji, to chyba bardzo się nie lubicie, mi szkoda byłoby czasu na takie zabawy. 

#4 maz.laury

maz.laury

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 marzec 2017 - 14:00

Nie wiem czy to sie nie kwalifikuje pod jakieś paragrafy, w koncu jest w Polsce coś takiego jak ustawa przeciwko nieuczciwej konkurencji czy coś takiego. Musisz poczytać portale prawnicze albo sie na żywo z jakims prawnikiem skonsultować. Jakbyś mial dowody, wytoczył im sprawe i wygrał to ci zaplacą odszkodowanie za działanie na twoją niekorzysc i przez to np jesteś stratny

#5 SupremumSEO

SupremumSEO

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 24 marzec 2017 - 10:25

Wygląda na to, że konkurencja stosuje tak zwane depozycjonowanie w złym tego słowa znaczeniu. To nieetyczne i niezgodne z regułami Google działanie. Polega na osłabianiu pozycji konkurencyjnej strony, najczęściej za pomocą “złego” linkowania. Najgorsze, że depozycjonowanie jawnie oferują niektóre firmy, wystarczy wpisać to pojęcie w wyszukiwarkę, a pojawią się oferty agencji, które gotowe są wyeliminować strony konkurencji z wyszukiwarki. Mój poprzednik ma rację, działanie tego typu jest nielegalne, bo ma na celu wyrządzenie szkody konkurencyjnej firmie. Jeżeli faktycznie występuje, jak najbardziej możesz dochodzić swoich racji w sądzie. Doraźnym rozwiązaniem będzie usunięcie negatywnych linków na przykład za pomocą Google Dicavol Tool. Jeżeli będziesz potrzebował wsparcia, skontaktuj się z nami: info@supremumseo.pl, postaramy się pomóc. 

Ekspert firmy Supremum SEO - https://supremumseo.pl/

#6 wiselka

wiselka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 27 marzec 2017 - 09:20

Co to znaczy w złym słowa znaczeniu? Moze byc depozycjonowanie w dobrym znaczeniu?

#7 SupremumSEO

SupremumSEO

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 28 marzec 2017 - 10:43

Tak, paradoksalnie depozycjonowanie może też służyć zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Jego przejawem może być chociażby zgłoszenie do Google strony, która naszym zdaniem stosuje nielegalne lub nieetyczne praktyki. To działanie, które przyczyni się do spadku tej strony w SERPie, a więc jest działaniem odwrotnym do pozycjonowania, ale nie działaniem na szkodę konkurencji. Co innego zamieszczanie negatywnych opinii o konkurencji czy celowe kopiowanie treści z jej strony i umieszczanie ich na innej - to metody zaliczane do black hat seo, za które możemy zostać ukarani.

Ekspert firmy Supremum SEO - https://supremumseo.pl/

#8 mangol

mangol

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 29 marzec 2017 - 08:41

Strasznie wam dziękuje za wszystkie rady i informacje które mogą się przydac. Normalnie nie śpie nocami z tego wszystkiego napewno rozumiecie. Czlowiek uczciwie zarabia a tu kogos ściska bo mu żałuje ze sie w życiu powiodło, tacy są czasem ludzie.

#9 netti

netti

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 wrzesień 2017 - 13:51

Faktycznie, nie jest to dobra praktyka ze strony konkurencji. Niezależnie od tego czy się lubicie czy nie - nie powinno się źle wyrażać o konkurencji. Usługi czy produkty powinni oceniać przede wszystkim klienci. 

#10 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1008 postów

Napisano 05 październik 2017 - 12:58

Chyba najlepiej pójść z tym do prawnika.

Always look on the bright side of life!

#11 katarzynka88

katarzynka88

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 09 październik 2019 - 11:49

Tak, paradoksalnie depozycjonowanie może też służyć zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Jego przejawem może być chociażby zgłoszenie do Google strony, która naszym zdaniem stosuje nielegalne lub nieetyczne praktyki. To działanie, które przyczyni się do spadku tej strony w SERPie, a więc jest działaniem odwrotnym do pozycjonowania, ale nie działaniem na szkodę konkurencji. Co innego zamieszczanie negatywnych opinii o konkurencji czy celowe kopiowanie treści z jej strony i umieszczanie ich na innej - to metody zaliczane do black hat seo, za które możemy zostać ukarani.

Tak apropos pozytywnych skutków depozycjonowania to można je wykorzystać również jako depozycjonowanie stron z negatywnymi opiniami. Polega to na tym, że zamiast stron ze szkalującą opinią, promowane są te z dobrymi, które spychają negatywy na dalsze pozycje. Trochę o tej metodzie można poczytać pod adresem https://rankit.pl/de...tywnych-opinii/. Myślę, że problem z negatywami jest coraz bardziej popularny w Internecie. Konkurencja stara się działać na wszelkie sposoby.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy