Skocz do zawartości


rozliczanie podróży służbowych


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Malwinka

Guest_Malwinka
 • Goście

Napisano 20 marzec 2017 - 08:49

Pracownicy w delegacjach kupują wyżywienie. Wydatki potwierdzają fakturami. Kwoty tych wydatków przewyższa wartość diet, jakie wynikają z rozporządzenia w sprawie podróży służbowych. czy pracodawca może zwracać takie wydatki w pełnej wysokości?Czy w takim przypadku pracownicy uzyskują przychód ze stosunku pracy?

 #2 Claimit.pl

Claimit.pl

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 3 postów
 • LokalizacjaGdańsk

Napisano 20 marzec 2017 - 21:18

Pracodawca może zwracać wydatki w pełnej wysokości, jednocześnie będzie musiał pobrać zaliczkę na podatek dochodowy od nadwyżki (ponad kwotę diety).

 

Dla potwierdzenia art. 12 ust 1. z Ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych potwierdzający konieczność opodatkowania wszystkich wypłat dla pracownika oraz art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a - o zwolnieniu od opodatkowania diety do wysokości z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 29 stycznia 2013 r.  

 

Temat ten był podnoszony wcześniej przez Trybunał Konstytucyjny ( z 8 lipca 2014 (K. 7/13). Orzeczenie TK w tej sprawia wzbudziło trochę wątpliwości, które zostały rozwiane przez prawomocny wyrok NSA z września 2015 (Sygnatura II FSK 1516/13). Zgodnie z tym wyrokiem, nadwyżka wypłaty za wyżywienie, ponad stawkę diety stanowi przychód dla pracownika i powinien być opodatkowany. #3 Patka79

Patka79

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 113 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 08:22

Ja znalazłam artykuł o wydatkach firmowych na stronie http://www.uslugi-internet.pl/ i wynika z niego, że istnieje sposób na pozbycie się problemów finansowych firmy, które wynikają z nieodpowiedniego zabezpieczenia wewnętrznych, firmowych finansów. Na rynku działa wiele przedsiębiorstw, które realizują politykę kontroli wewnętrznej oraz nadzoru nad prawidłowym gospodarowaniem finansami. Każdy system wydatkowania pieniędzy można skutecznie uszczelniać, poprzez narzędzia opracowane specjalnie dla wielu konkretnych firm i form aktywności firmowej.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy