Skocz do zawartości

Błędy w PIT-11

rozliczenie PIT-11

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 18 marzec 2017 - 12:16

Witam. Otrzymałem od pracodawcy PIT-11, w którym, w sekcji D (informacja o kosztach uzyskania przychodu) zaznaczona jest opcja nr.1 mimo, że mieszkam w innej miejscowości niż pracuję (opcja nr.3) i księgowa o tym wie.

Chciałem rozliczyć się poprzez internet za pośrednictwem programu e-pity.pl, ale kwota do zwrotu obliczona ręcznie różni się znacznie od tej wyliczonej automatycznie przez program na podstawie PIT-11, oczywiście na moją niekrzoyść. 

Czy w takiej sytuacji jedyną możliwością jest tracenie czasu w kolejce i osobiste złożenie deklaracji w US, czy można zmienić to w programie wpisując w PIT-11 kowtę uzyskania przychodów podniesioną o koszty dojazdów ?

Pozdrawiam

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11177 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 marzec 2017 - 20:13

Nie ma i nie było obowiązku osobistego składania zeznania rocznego w US

W PIT wpisz koszty podwyższone skoro mieszkasz w innej miejscowości niż zakłada pracy. 

Aby pracodawca mógł stosować wyższe kup musi mieć taki pisemny wniosek od pracownika.

To, że księgowa wie nic nie znaczy, widocznie  nie dałeś tego wniosku. 

#3 FishyBem

FishyBem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 20:32

Jesli chcecie sprawnie rozliczać pity za miniony rok to wedlug mnie warto skorzystać ze specjalnie do tego stworzonego programu obrachunkowego jak pitax https://www.pitax.pl/Program uwzględnia sytuację podatkową + możesz dobrowolnie przeznaczyć 1% podatku . Ja już korzystam 3 rok i wszystko jest tak jak należy.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rozliczenie, PIT-11

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych